טיים אאוט timeout

רגעי האופנה הבלתי נשכחים מ"סקס והעיר הגדולה"

ב-22.2.14 ימלאו עשר שנים לפרק האחרון של "סקס והעיר הגדולה" ולירידת סדרת הקאלט מהמסך הקטן, סדרה שהשאירה חותם בסצנה התרבותית והאופנתית בעולם. לרגל המאורע קיבצנו את רגעי האופנה המשמעותיים ביותר בשש העונות (ורגע אחד מהסרט, שהיינו רוצות לשכוח) // בלה גונשורוביץ

 • 1

  תלבושת הפתיח

  מהרגע הראשון שפתיח הפיילוט של הסדרה המיתולוגית עלה למסך היה אפשר כבר לחשוד שמדובר בסדרה שתשתמש באופנה בדרך שונה לחלוטין מכל אלה שבאו לפניה: שרה ג'סיקה פרקר צועדת ברחובות ניו יורק לבושה גופיה ורודה וחצאית טוטו מזדקרת, ולא משום שהיא מגלמת דמות של רקדנית. זו הייתה העדות הראשונה לצורה שבה הבגדים ישקפו את הלך הרוח של גיבורת הסדרה, כשהיא מדלגת בצהלה בין המדרכות משל הייתה הבלרינה של מנהטן, עד שהיא מותקפת על ידי שפריץ מים של אוטובוס נוסע הנושא את דמותה.

  סגור
 • 2

  מעיל הפרווה

  אחד האלמנטים הפחות מציאותיים בסדרה, שהייתה כולה סוג של פנטזיה מעוגנת ברגשות ריאליסטיים, היה תחלופת התלבושות הבלתי פוסקת והיקרה להחריד של קארי וחברותיה. מעט מאוד פריטים שבו להופעה חוזרת, לבד מאותה חצאית טוטו שנראתה בפתיח של כל פרק, אך אחד הבודדים שבהם (חוץ מקומבניזון הכותנה הוורדרד שהפך לקלאסיקה בזכות עצמו) הוא מעיל הפרווה של בראדשו. נכון, מדובר בבחירה לא מוסרית בכל קנה מידה בשל החומר שהפריט עשוי ממנו, אבל ההופעה החוזרת שלו, בייחוד בצמד העונות הראשונות, הייתה גם בחירה מודעת בהקרנת רגשות דרך פריט לבוש, כשהדמות התעטפה בו באופן כמעט בלעדי ברגעי כאב ומצוקה, ובייחוד אחרי הפרידות החוזרות והנשנות ממיסטר ביג, כמו שריון מנחם שאמור לכסותה וגם לרכך את רגשותיה.

  עוד
 • 3

  שמלת העירום

  ברפרטואר של קארי שתי שמלות שעונות להגדרה "השמלות הערומות" שלה. הראשונה היא זו שבה היא הצטלמה לאותה מודעת אוטובוס שמופיעה בפתיח הסדרה, בגזרה נקייה וכתפיות ספגטי דקות, כשהבחירה שלה ללבוש אותה לדייט הראשון עם ביג הביאה לכך שהפגישה הסתיימה במיטה עוד בטרם התחילה. שמלת העירום הראשונה הציגה עירום סקסי; שמלת העירום השנייה – שלבשה בפרק השביעי של העונה השנייה שבו הקריאה שיר שכתבה בחתונה של חבריה של מירנדה שבחרו להינשא אחרי ארבעה שבועות של היכרות – הייתה שמלת שיפון מתלפפת בגוון ניוד, משופעת נצנצים, מבית דונה קארן, שעטפה אותה במינימליזם ושפכה אור על תחושת הפגיעות שלה הן מהמעמד הן מהעובדה שחלקה אותו עם מיסטר ביג, שכזכור יצא החוצה לענות לשיחת טלפון בזמן שהקריאה את מילות האהבה שלה.

  סקס והעיר הגדולה

  עוד
 • 4

  תחתוני הפאייטים מתצוגת האופנה

  בפרק השני בעונה הרביעית, שבו הרומן של הסדרה עם תעשיית האופנה הפך גלוי ומוצהר יותר מכל אחד שקדם לו, קארי מתבקשת להשתתף כדוגמנית "אמיתית" בשבוע האופנה של ניו יורק כשהיא לבושה בלוק מבית צמד המעצבים האיטלקים האהובים עליה – דולצ'ה וגבאנה. כשהיא נענית להצעה היא מקבלת שמלת מחוך פרחונית ממשי, שברגע האחרון מוחלפת בתחתוני פאייטים שערורייתיים שמכוסים למחצה במעיל סאטן כחול ובאבזור נעלי עקב אימתניות – היחידות שמהן מצליחה הגיבורה (שאינה סובלת מפחד גבהים) ליפול (ברגע הכי לא מתאים) לאורך כל הסדרה. הרגע שבו היא משתטחת על המסלול משמש עוד דוגמה לאופן שבו הסדרה הצליחה להחדיר חמלה אנושית לסיטואציה של אופנה גבוהה ומהודקת.

  עוד
 • 5

  הז'קט המחויט וחולצת המיקי מאוס

  האופנה בסקס והעיר לא הייתה רק מרהיבה ויוקרתית. הסדרה נחשבת, ובצדק מוחלט, לספקית השראה ורעיונות שהשפיעה על אופן לבושן של דור שלם של נשים ונערות שגדלו עליה, כשהיא מרחיבה את התודעה ומדגימה כיצד אפשר ליצור לוקים מעניינים גם באמצעים נמוכים מהסטנדרט המנולו בלאניקי – בעיקר בזכות שילובים מפתיעים שמוציאים פריטי לבוש מוכרים מהקשרם המקורי. כזה הוא אנסמבל הז'קט המחויט הלבן והפשוט שקארי ציוותה באחד הדייטים הראשונים שלה עם ג'ק ברגר לחולצת מיקי מאוס יד שנייה, ליצירת מראה קז'ואל מחויט ומחויך, שעובר את מבחן הזמן גם בימינו – בניגוד לחלק מהתלבושות האחרות בסדרה בעלות השילובים המוטרפים מדי.

  עוד
 • 6

  תלבושת הפוסט פוסט־איט

  אחד הפרקים בהם בראדשו כעוסה והמומה ביותר הוא השביעי לעונה השישית, זה שמתחיל ממש אחרי שברגר משאיר את פתקית הפוסט־איט על המחשב שלה עם מילות פרידה מינימליות. ליציאת ההתאוששות שלה עם הבנות היא בוחרת בתלבושת ג'רזי אפורה וזרוקה של ויואן ווסטווד, שמקרינה את רגשות הזעם והבלבול שלה. הלוק הזה, בליווי מכנסי הקפרי הלבנים והצמודים, כמו גם נעלי העקב שהיא הייתה חייבת לשדך להם, הוא אחד הלוקים הרלוונטיים ביותר במבט לאחור לאופנה העכשווית של 2014, תקופה שבה "גירלז" מגדירה את הלך הרוח המבולבל של הדור, והסטריט וור, בהתאם, מחליף את שמלות הקוקטייל כלבוש הולם ליציאה.

  עוד
 • 7

  השמלה האדומה של אוסקר דה לה רנטה

  אחד מרגעי הפנטזיה הקסומים של הסדרה מבחינה מלבושית סופקה דווקא על ידי דמותו של אלכסנדר פטרובסקי, שהפתיע את זוגתו בפרק ה־14 לעונה האחרונה בשמלת המשי האדומה נפוחת החצאית של המעצב אוסקר דה לה רנטה. יצירותיו של דה לה רנטה הן תמיד מופת של פאר ומלאכת מחשבת, אך נחשבות במידה כלשהי גם לקלאסיקות מיושנות למדי. דווקא בתאורה ובתפאורה המחרידה של סניף המקדונלדס שאליו הם נקלעו בסופו של הפרק, במקום הביקור המתוכנן באופרה, האירה את השמלה הזאת באור אחר שהדגיש את המבנה המופלא שלה כמו גם את היכולת של יצירה כזאת להעניק לחיים במנהטן תחושה של אגדה מודרנית.

  עוד
 • 8

  שמלת אלף השכבות

  קארי תכננה באדיקות את התלבושות שלה ליום ההגעה לפריז בפרק הראשון בצמד הפרקים שחותם את הסדרה: בתחילה היא נחתה בתלבושת פסים מפוספסת של סוניה ריקל, שבמרכזה עמד מוטיב הפרח המזוהה עמה מהעונות הראשונות כחלק אינטגרלי מהחולצה. מאוחר יותר, לארוחת הערב הראשונה עם פטרובסקי בעיר החדשה, היא בחרה בשמלה עשויה שכבות-שכבות של טול אפרפר מבית ורסאצ'ה, כמו קינוח אלף השכבות הצרפתי וכמדד הציפיות שלה מהמעבר לבירה הצרפתית עם בן זוגה. כשפטרובסקי לא מגיע לארוחת הערב בגלל מטלות עבודה היא נרדמת מאוכזבת על מצע השמלה, שהופכת לשמיכת נחמה ענקית לאכזבותיה.

  עוד
 • 9

  תלבושת השיבה לניו יורק

  מעיל הפרווה מהעונות הראשונות כמו גם אנסמבל מטורף, צבעוני ואקלקטי של פריטים הם התלבושת שעוטה קארי בסצנת השיבה שלה לניו יורק, שבה היא מתאחדת מחדש עם חברותיה ועם העיר האהובה עליה. אף שהתלבושת הווינטאג'ית הזאת נראית במבט של היום מעט חסרת טעם ואינה צולחת את מבחן הזמן, יש בה תחושת שחרור גדולה וסוג של חזרה לחיים של הגיבורה הראשית, שלא לומר סגירת מעגל.

  עוד
 • 10

  שמלת החתונה מהסרט הראשון

  אם הדבר היה נתון בידינו היינו בוחרים למחוק ולהעלים את סרטי ההמשך לסדרה, שהשאירו טעם לא טוב לאחת מיצירות הבידור הכיפיות והאהובות של סוף הניינטיז ותחילת העשור הקודם, או לכל הפחות את הסרט השני האיום והנורא. אבל אם יש רגע ששווה את צמד הפאדיחות הללו, הרי שמדובר בשמלת החתונה של ויויאן ווסטווד שקארי לבשה לטקס החתונה המקורי שהסתיים במפח הנפש העצום. את השמלה היא אבזרה באקסטרווגנטיות השמורה רק לה בסיכת ראש עשוית גופת ציפור בגוון טורקיז.

  עוד

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

now Silence is Golden SRV:SRV2 on: f2fadbfc0df0