טיים אאוט timeout

טיול יומי ואהבה: להתנדב ולתרום לשפיות כלבים וחתולים נטושים

| מאת: ענת זוהר

522 כלבים מצאו בית ב-2015 בזכות מתנדבי עמותת "הרצליה אוהבת חיות", הפועלת למען כלבים וחתולים נטושים בהרצליה, נתניה ובאר שבע בשיתוף עם המחלקות הווטרינריות. גם אתם מוזמנים להתנדב להוציא לטיול בחוץ, להעניק יחס חם ולתרום שמיכות ומגבות

  • https://static2.timeout.co.il/media/2015/12/sizes/97462866-6727-40bd-8968-b049f05f667b_h_wo_680_382.jpg
מתנדבי הרצליה אוהבת חיות. צילום: דלית שחם

כשמיכל צוייג, מנכ"לית בהתנדבות של עמותת "הרצליה אוהבת חיות", עברה לגור בבית שכור בהרצליה, היא עוד הייתה אשת הייטק, אבל חיבה לחתולי הרחוב בשכונה גררה אותה במהירות אל חיים שלמים של התנדבות ועשייה למען הצלת חייהם של בעלי חיים נטושים. "כשעברתי להרצליה ב-2002 התחלתי להאכיל את החתולים בסביבה הקרובה", היא נזכרת בתחילת הדרך. "נחשפתי למצוקה של החתולים ופניתי לעירייה לגבי מימון עיקור וסירוס. כך נוצר הקשר שלי עם הווטרינר העירוני והוא בעצם הזמין אותי לבקר בכלבייה העירונית. איך אומרים? הצצתי ונפגעתי. מאז אני שם. התחלתי במבצע גיוס שמיכות ומגבות לכלבייה ובהמשך חברתי לעוד שישה אנשים טובים. יחד, במאי 2003 הקמנו את העמותה כדי לעזור לבעלי חיים נטושים".

איפה העמותה פועלת היום?
"הכוונה הייתה להתחיל בהרצליה ולהמשיך לאן שיידרש. היום, אחרי למעלה מעשור אנחנו בעצם מטפלים בבעלי חיים נטושים בהרצליה והסביבה, נתניה והסביבה והחל מ-2012 גם בבאר שבע והסביבה. ההתרחבות למעשה תלויה במעורבות של אנשים בקהילה המקומית ובשיתוף פעולה עם המחלקות הווטרינריות של העירייה".

מה אתם עושים בפועל?
"יש לנו מחויבות עצומה לכל כלב או חתול שנלכדים ומגיעים לכלבייה ומשם זה מאלף עד תו – העירייה מספקת את הכלבייה, הניקיון והמזון ואנחנו נותנים את האקסטרה: היחס החם, הטיול היומי, פרסום ושיווק למציאת בית טוב וטיפול רפואי שוטף – מחיסונים דרך עיקור וסירור ועד ניתוחים".

נטע המתנדבת וניוטון. צילום: דלית שחם

נטע המתנדבת וניוטון. צילום: דלית שחם

אנשי העמותה פועלים בהתנדבות?
"כל הפעילות בעמותה נעשית בהתנדבות. אין מקבלי שכר ולא בגלל שהחברים לא עושים עבודה נהדרת, אלא כי כל הכסף מועבר ישירות למען המטרה של טיפול והצלה".

איך אפשר להשתתף ולעזור?
"אנחנו תמיד צריכים עוד אנשים בכל השלוחות שלנו שיעניקו אהבה ויוכלו להוציא את הכלבים בשעות הבוקר. המתנדבים לוקחים כל כלב לטיול בחוץ, מעניקים יחס חם ומאפשרים להם להוציא אנרגיה ולזכות למעט אור שמש. הדבר הקטן הזה שומר על בעלי החיים שפויים ועוזר למצוא להם בתים טובים. אנחנו זקוקים גם למתנדבים להסעות לטובת מתן מענה לצרכים שונים כמו הסעה לעיקור ולסירוס מהווטרינרים. כמו כן, תמיד יש צורך במתנדבים שיארחו את הכלבים והחתולים באופן זמני עד למציאת בית. בנוסף, אם אי אפשר לתרום בזמן, ניתן לעזור בתרומות לטובת מימון הפעילות – מתרומות כספיות ועד לתרומות של מגבות, שמיכות ורצועות".

מיכל צוייג ושפיצר. צילום: דלית שחם

מיכל צוייג ושפיצר. צילום: דלית שחם

מהם ההישגים שהעמותה זוכה להם?
ב- 2015 מצאנו בית טוב למעל ל-522 כלבים וכמה עשרות חתולים. כל זה מתאפשר רק בזכות שיתוף פעולה, רוח התנדבות ותרומות של אנשים טובים. זה לא תמיד קל אבל זה סיפוק אדיר".

ימי אימוץ:
ימי שישי, 14:00-16:00, בכלביה העירונית הרצליה.
ימי שישי, 13:00-15:00, בכלביה העירונית נתניה.
ימי שבת, 10:00-13:00, בכלביה העירונית נתניה.
בנוסף, בשתי השבתות האחרונות בכל חודש, העמותה מתארחת במתחם הקניות חוצות שפיים, שם נחשפים כל הכלבים מכל האומנות והכלביות בכל האזורים הפעילים.

פרטיים נוספים בטלפון 0544497795

לעמוד הפייסבוק

לכל הכתבות - החתול והכלב

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

now Silence is Golden SRV:SRV2 on: 1127911d3a532