היפים והנכונים: הפריטים שיחממו לכם את החורף הקרוב

עגילי פרנזים, תיק טלאים, מעיל שרלינג ומגפיים ממש, אבל ממש, גבוהים: 11 פריטי החובה של העונה הקרובה

היפים והנכונים
היפים והנכונים

קרדיגן ארוך

בחורף שעבר השמיכות היו לטרנד עונתי בולט, אך מה שנשמע בתיאוריה מפנק ונעים היה במציאות מגושם ומגביל. המסקנות הוסקו והאבולוציה של הטרנד הפכה את הכסות המנחמת לקרדיגן באורך מלא, שנושק לקו הברך או הקרסול ולא מפריע לזרועות לזוז. לזה של המותג המקומי Tres יש את הטוויסט המדויק שבין הספורטיבי לעצל.

Tres,י620 ש"ח, להשיג בסטודיו המותג, שפ"ר 17

קרדיגן של Tres
קרדיגן של Tres

מעיל חלוק

לימים וללילות שבהם הקרדיגן הארוך כבר לא מספיק, ומתחשק לצאת מהבית עטופים בפוך, אך לא במעיל פוך כעור חלילה, הומצא מעיל החלוק שכשמו כן הוא – מעוצב בגזרת חלוק בית או קימונו, אך תפור מבדים מהודרים וברמת גימור שמבהירה שלא מדובר בפיג'מה.

Riverbank,י398 דולר, להשיג באתר

מעיל חלוק של Riverbank
מעיל חלוק של Riverbank

משקפי ראייה

אחרי תקופה ארוכה שבה המינימליזם שלט בנוף, העונה מסתמנת חזרה לטיפול מודרני בדגמים ישנים ולייצור "וינטג' מזויף". משקפיים הם מסוג הפריטים שבאמת אפשר להאמין שנשכחו במגירה במשך כמה עשורים ללא פגע, וסדרת המסגרות הנוסטלגיות החדשה של פרסול, בהשראת משקפי קריאה ושמש מפעם, בהחלט משכנעת.

ריי באן, 700 ש"ח, להשיג בחנויות האופטיקה המובחרות

משקפיים של ריי באן
משקפיים של ריי באן

מגפיים גבוהים

שנות ה־90 ממשיכות להוות באר של רעיונות עבור מעצבי אופנה, בעיקר לצעירים שבחבורה שהיו טינאייג'רים באותה התקופה. העונה נראה שהפוסטר של הסרט "אישה יפה", שבו הופיעה ג'וליה רוברטס במגפיים שמטפסים כמעט עד לירך, כיכב על לוחות ההשראה.

דניאלה להבי, 1890 ש"ח להשיג בחנויות הרשת

מגפיים של דניאלה להבי
מגפיים של דניאלה להבי

זמש

המראה של שנות ה־70 מסרב לעזוב את מפת הטרנדים כבר כמה שנים, כך שכל פריט ברוח הסבנטיז הוא כמעט בגדר השקעה קלאסית. העונה הזמש נכנס לתמונה, בעיקר בזווית של לבוש יום עם תחושה מהודרת, כמו החצאית הגיאומטרית של אסוס שמשחקת עם משטחי עור הפוך בגוונים חמים.

Asos,י562 ש"ח

חצאית של Asos
חצאית של Asos

טלאים

במסגרת הכמיהה לאותנטיות, שניכרת בכל תחומי החיים בעידן השעתוקים, גם עולם האופנה חוזר להתמקד בטכניקות מסורתיות ובמלאכות יד שהעסיקו את יושבי הבתים בחורפים הקרים במשך דורות. עבודת הטלאים, אפילו כשהיא מתבצעת על ידי חברת אופנה מסחרית, מספקת את הנחמה הזו ומעניקה נגיעה בוהמיינית למראה הכללי.

זאדיג אנד וולטר, 1,595 ש"ח

תיק של זאדיג אנד וולטר
תיק של זאדיג אנד וולטר

מעיל שרלינג

מעילים וז'קטים של שרלינג (נגזר מהמילה "Shearing", כלומר גזז כבשים) הם קטע רציני החורף. לגברים נמליץ על אלו של המותג הצרפתי Bleu de Paname מכותנת מולסקין (פרוות חולד) וצמר כבשים בבטנה ובצווארון.

Bleu de Paname,י260 יורו, להשיג באתר

מעיל שרלינג
מעיל שרלינג

פרנזים

יש הרבה דרמה בתנועה של הפרנזים על הגוף כשהם משולבים בפריט לבוש, והחורף תוכלו למצוא אותם בהרבה פריטי זמש בגוון חום, בסגנון בוהו שנות ה־70. העגילים של סיסטר M לעומת זאת מאפשרים לאמץ את הטרנד מזווית פחות בנאלית, בשילוב של כמה צבעים שיוצרים מראה קרנבלי.

סיסטר M,י180 ש"ח

עגילים של סיסטר M
עגילים של סיסטר M

יוניסקס

הדרישה לערבוב מגדרי היא אחת מגמות החזקות של השנה, אך עדיין לא פשוט לאמץ אותה בשל ההבדלים הביולוגיים בין המינים. מעצבים חכמים יבחרו לייצר פריטים חוצי מינים בגזרות אוברסייז שלא מבקשות מקום מוגדר לחזה או למותניים, כפי שעושה מאיה בש (שוב) בקולקציית החורף הנוכחית שלה.

מאיה בש, 630 ש"ח, להשיג בחנות המעצבת, ברזילי 13

מעיל של מאיה בש
מעיל של מאיה בש