"הישרדות" פרק 13: ליטל או ניקול? זה הזמן להתפוצץ

שבט קפרה ממשיך להתפרק וליטל סמדג'ה מאבדת את זה לקראת ההדחה במוצ"ש (בונוס: ניתוח מתמטי יחסוך לכם את המתח). בינתיים, בצד האפל של האי, אילנה אביטל מתעוררת בשאגה

יאללה להתפורר. שבט קפרה (מתוך "הישרדות")
יאללה להתפורר. שבט קפרה (מתוך "הישרדות")
10 ביוני 2020

אני יכול רק לנחש איזה מעגל מאוננים של מחמאות הולך בשבט נחום-תקום מאז ישראל הצטרף, מכיוון שהטעימה היחידה שקיבלנו מהשבט המנצח היתה סצינה מוזרה למדי בה דוד דביר מתלבט אם לעשות קעקוע. חוץ מלתפקד כפרומו לתעלול היח"צני של הצינור, לא היה בזה שום ערך כמובן. אגב, מישהו יודע אם דביר בסוף עמד בהבטחתו להתקעקע בשידור חי? פשוט לא ראיתי כי זה מעניין לי את האוגלבו. בקיצור, כדי לראות אם ישראל ואסי ישנו כפיות נאלץ לחכות עד לשבת (או לראשון, כפי שמסתמן, אם שוב יעשו לנו פרק הדחה מצומצם), מה שהשאיר אותנו עם צרותיו של שבט קפרה המתפורר.

קצת מנוחה לאומלל שאחראי על הביפים של הצנזור. ליטל סמדג'ה (מתוך "הישרדות")
קצת מנוחה לאומלל שאחראי על הביפים של הצנזור. ליטל סמדג'ה (מתוך "הישרדות")

רגע לפני הדחה, המתח בשבט מבעבע יחד עם סיר האורז, וכצפוי ליטל היא הראשונה להתפוצץ. האמת היא שכל השהות שלה באי עד כה הובילה לרגע הזה. הריבים הקטנים, העקיצות, הלעגנות והשימוש ב"עמך" ככלי ניגוח לכל מי שלא בא לה בטוב, זה היה ברור שאם ליטל לא תידבק מספיק קרוב לשחקן מוביל (היי ישראל) היא תיפול במהרה ללופ של ריבים מיותרים. ההתפרצות שלה על קוז'י וההיענות פאסיב-אגרסיב שלו היו צפויים, אבל ההתדרדרות המהירה מהרגע שליטל עלבה באשתו הפתיע כנראה את כולם. זה ירד נמוך ומהר, והוביל לארוחת הערב המביכה ביותר על האי מאז שזהר שטראוס התיישב לאכול סוליקו עם אילנה. מזל שקוז'י התעשת מעט זמן אחרי והיה האדם הגדול יותר ביותר מרק מובן אחד. לא שזה יסיים את הריב, אבל לפחות זה נתן קצת מנוחה לאומלל שאחראי על הביפ של הצינזור.

אלופת העולם במשימות חסינות מיותרות. ירדן ג'רבי (מתוך "הישרדות")
אלופת העולם במשימות חסינות מיותרות. ירדן ג'רבי (מתוך "הישרדות")

אם כך, למשימת החסינות האישית הגיעו חברי השבט במצב רגיעה של מלחמה קרה, למרות שבפועל לא היה ממש סיכוי שהמשימה תשפיע. הרי המועמדים להדחה – ליטל, ניקול ובני – לא יכולים אפילו לגרד את היכולות הפיזיות של איחוד ירעידן קוג'רביב (כן, זה ירדן, עידו ועידן יחדיו). אם כך, כששרשרת החסינות כמעט ולא מהווה פקטור, הפוקוס עבר למערכת החברות/רומנטית/תחרותית בין ירדן ועידן שהסתיימה עם ניצחון של אלופת העולם, לחיים סמוקות עד כאב של חביב ובני ברוכים אחד שבור לב מכיוון שגיא זוארץ הקדים אותו לבדיחה התפלה על זה שעידן הוא בחור חביב. גם אחרי משימת החסינות שלושת המועמדים להדחה עדיין ממתינים להחלטת השופטים, אם כי בשלב הזה, המאזניים נוטים מעט לכיון ליטל.

לא יכול לסרב לאשה עם פרח בשיערה. עידן חביב ואילנה אביטל (מתוך "הישרדות")
לא יכול לסרב לאשה עם פרח בשיערה. עידן חביב ואילנה אביטל (מתוך "הישרדות")

כל זה השתנה בזכות אישה אחת, הדיווה הפרחונית, שומרת הבקתה, המלכה בעיני עצמה ולעד בובו הבנאי, אילנה אביטל. השהות הבודדה באי שינתה אותה, כך אומרים המלחים שזכו לראות את שומרת הבקתה. היא כועסת יותר, נקמנית מתמיד וממש חשוב לה שאף אחד לא ישב בכיסא הגדול כי כולנו בוגרים כאן. עד כה אילנה לא ממש הצליחה להשפיע על חברי השבט בהחלטותיהם, כך שמפתיע לגלות שמכל האנשים, דווקא עידן חביב היה זה שאכל את הספין שלה. אולי הוא כל כך טוב לב עד שהוא לא יכול לסרב לאישה עם פרח בשערה ואולי הוא באמת רואה שישה צעדים קדימה, אבל התוצאה זהה – עידן השתכנע שצריך להדיח את ניקול לפני הכל.

ללכת כי כולם הולכים. סמיון גרפמן (מתוך "הישרדות")
ללכת כי כולם הולכים. סמיון גרפמן (מתוך "הישרדות")

וכעת, החלק המאתגר ביותר בהישרדות: מתמטיקה. ניקול וליטל בכל מקרה יצביעו כנגד בני, בתקווה שחבורת קוג'רביב (זה יתפוס, אני אומר לכם) תקשיב בקולו של סמיון. זה לא סביר, מכיוון שהברית שעידן עשה עם בני נראית חשובה לו, גם אם היא נובעת בעיקר מצורך בחייל נאמן ולאו דווקא ממידת הערכה לקומיקאי. נקסט. אם יחליטו להדיח את ליטל גם סמיון יצטרף, מה שיוביל להדחה ברוב של ארבעה קולות. התרחיש האחרון, והסביר בעיני, הוא שעידן יבחן את נאמנותו של סמיון לברית ויוביל להצבעה כנגד ניקול. במקרה כזה סביר שסמיון יצביע יחד עם ליטל וניקול כנגד בני, מה שלא יספיק מול ארבעת הקולות של קוג'רביב+אביטל (די, כמה הלחמי שמות אדם אחד יכול לעשות?). אם כן, השאלה היא לא מי יעוף בשבת, אלא איך סמיון יתמודד עם ההתנגשות הבלתי נמנעת מול השורד החביב ביותר על האי.

כל מה שקרה בפרקים הקודמים של "הישרדות" >>

מחפשים סדרה חדשה? בואו לדבר על זה בקבוצת הטלוויזיה של Time Out, "מה רואים היום?"