"הישרדות" פרק 33: הסאגה העצובה של השורדת אלינה

אלינה עומדת להכריע את זהות המודחת הראשונה בשבט המאוחד, וכמה שההימור הזה מפוקפק. האם היא תקריב את ליטל או שתפגין נאמנות לשייח'?

חיים תחזרי הביתה לקפרה (מתוך "הישרדות")
חיים תחזרי הביתה לקפרה (מתוך "הישרדות")
15 ביולי 2020

קל לחבוט בשק האורז הפרסי שהוא בני ברוכים, והו כמה שאלה אוהבת לעשות את זה, אבל אני חייב לפרגן לו כשצריך. נכון, בני הצליח בפרק האחרון להפסיד לאילנה את הקול שלו ואחר כך להסתבך בחבלים ולהכניס פתק על שמו לכד ההצבעה, אז במכלול הפרק הזה הוא סיים במינוס. אבל אני חייב לתת לו את הכבוד על כך שהוא לא המציא את הלחם המילים המזעזע "אילנה אביקתל". תתבייש לך זוארץ, מי תכנת אותך להגיד כל נפיחה מוחית שעולה בצנצנת הג'ל שאתה מכנה ראש? אני חשבתי על ההלחם המחליא "הלחמחליא", אבל האם הייתי צריך לכתוב את זה? חד משמעית לא.

לקח לי כמה דקות טובות להתאושש מהזוועה, בדיוק בזמן כדי לראות פרק ממוקד אלינה, כלומר פרק עמוס בבכי, הצהרות דרמטיות ודילמות הרות גורל. טרגדיה יוונית של ממש. האמת היא שהדרך של אלינה במשחק עד כה הייתה סאגה עצובה למדי על השורדת שנחתה במקום הלא נכון. אחרי שניסתה להילחם באסי לשווא, ומחקה את עצמה (ואת עדי ביטי על הדרך) רק כדי להישאר בתחתית הטוטם, אלינה שבורה ונאחזת באדם היחיד שהראה לה טיפה של חיבה ברגעי השפל שלה. תארו לכם תרחיש בו אלינה היתה פותחת את המשחק בשבט קפרה, מתחברת אל חביב וג'רבי שהיו מוציאים ממנה את המיטב, ולא מבזבזת כוח על מאבקי כוח קטנוניים. היינו רואים אלינה אחרת לגמרי.

אלינה וחביב מתלחששים (מתוך "הישרדות")
אלינה וחביב מתלחששים (מתוך "הישרדות")

במקום זה קיבלנו את אלינה העלה הנידף ברוח שחוסה בצילו של השייח' הרחום שהסכים לא להדיח אותה כל עוד יש בה שימוש. אלינה יכולה להתכרבל עם ליטל ולשקר לעצמה כמה שהיא רוצה, אבל היא יודעת טוב מאוד שהיא נטע זר בהרמון. עידן חביב זיהה נהדר את הסדק באחדות וניצל את ההזדמנות כדי למשוך את אלינה לבית הטבעי לה, כפי שגם היא הודתה. אבל עם אלינה כמו עם אלינה, זה אף פעם לא יכול להיות פשוט. אחרי שבני פשוט נתן את הקול שלו לאילנה אביטל, אין לחביב ברירה אלא ללכת איתה ולהפנות את החצים לליטל. טוב, זה לא שהוא הביע יותר מדי התנגדות.

ובכלל, די מדהים לראות את ההשפעה של אילנה על המשחק בהתחשב בכך שהייתה המודחת הרשמית הראשונה – לאורך העונה היא הצליחה לנתב שבטים להצבעה בהתאם לרצונה, לבחוש בקלחת ולנצח דו קרב אחר דו קרב שהשאירו אותה בעמדת מפתח, נטעו פחד ביריביה ואפילו גרמו לישראל להתחיל להתחנף אליה בתקווה שהיא לא תזכור לו את ההדחה הקטנה שלו שזרקה אותה לבידוד. אבל אילנה, בעזרת כוח רצון בלתי נלאה וזיק טירוף נפלא, מצליחה שוב ושוב להוכיח שהיא אחת מהשורדות החזקות במשחק. מדהים מה כמה שבועות לבד עם קוקוס יכולים לעשות לבן אדם.

סיפורי בידוד (מתוך "הישרדות")
סיפורי בידוד (מתוך "הישרדות")

אם כך, כששרשרת החסינות מונחת בבטחה על צווארו של אסי (זובי הוא ישחרר אותה), כל המשקל שוב על אלינה – האם תבגוד בחברתה במטרה להתקרב למקום טוב יותר עבורה, או שתקריב את הסיכוי שלה לאושר עבור ליטל? שמישהו ישלח איזה דואר אי לעדי ביטי בווילת המודחים, אני מאמין שיש לה מה להגיד בנושא. בינינו, שקוף שהתחזית (הלא גזענית, חלאס עם הספין) של בני על החברות בין ליטל לאלינה עוד תתגשם, במוקדם או במאוחר. כבר קיבלנו שפע רמזים לכך שליטל תריב עם כולם ללא יוצא מן הכלל (צעקות אימה נחשב רמזים, נכון?), אז השאלה היחידה היא אם אלינה תקדים את המכה. לא בטוח שהיא תעשה את ההחלטה הנכונה עבורה, קצת קשה לחשוב ישר כשאתה כל היום מכורבל בתנוחה עוברית ובוכה.