הכל ברור

היה שווה לחכות: מסעדת קלארו של השף רן שמואלי, אחת המסעדות הכי מדוברות בעיר, נפתחה במתחם שרונה

רן שמואלי ב"קלארו". צילום: איליה מלינקוב
רן שמואלי ב"קלארו". צילום: איליה מלינקוב
13 באפריל 2014

ההגדרה שבחר השף רן שמואלי ל-Claro, המסעדה החדשה שלו במתחם שרונה היא Med Kitchen צירוף של ים תיכוני ומוטרף. אבל שלא תטעו, מסעדת Claro היא לא עוד מסעדה ים תיכונית שניקדה את הקומוניקט שלה בשם של שף מהאיי ליסט. מדובר בקומפלקס שלם ששימש בעבר כיקב וכמזקקה טמפלריים, הכולל שלוש קומות שבכל אחת מהן חיזיון אחר: את קומת הכניסה מאכלסת המסעדה, את הקומה התחתונה מאכלס בר מגניב וחלל עוד יותר מגניב ממנו לאירועים (עד 250 איש), ובקומה השלישית חדר פרטי (ל־36 סועדים מקסימום) עם שולחן ארוך ארוך ומינימום התערבות עיצובית.

התפריט של המסעדה כולל חומרי גלם המגיעים מחווה אקולוגית באילניה, ישר אל השף הלל תוואקולי, השף בפועל של המקום. בתפריט שלל מנות שרינג המשתנות בהתאם לחומרי הגלם. החודש למשל, תמצאו קלמרי סגול על הפלנצ'ה ברוטב סלק (48 ש"ח), ניוקי ענני ריקוטה ברוטב דלעת ופירורי עוגיות אמרטי (48 ש"ח), פילה פורל בעישון קל ברוטב חזרת לבנה (92 ש"ח) ותבשיל טלה ביוגורט (98 ש"ח).

קלארו. צילום: ארז חרודי
קלארו. צילום: ארז חרודי

השף תוואקולי אינו סלבריטאי אמנם, אבל בהכשרה שלו שזורים כוכבי מישלן, בין היתר במסעדת לה גאברוש בלונדון של אלברט רו, ובלוקנדה לוקטלי באיטליה. בארץ הוא עבד גם כסו שף של יונתן רושפלד. אחת השותפות היא עירית קולבר, ומי שממנכ"לים את הפרויקט הם זהר שמואלי, השותפה של שמואלי לחיים ולעסקים, והשותף יאיר בקייר, שבין היתר היה שותף וגם מהמקימים של מסעדת הרברט סמואל וטאפאס אחד העם.

למסעדת קלארו