ההמבורגר החדש של סוסו אנד סאנס ובית תאילנדי הוא טעימת חובה

אימפריות מתנגשות: יריב מלילי, סנדק המטבח התאילנדי ועומר מילר מלך ההמבורגרים המצולמים יצרו ביחד קציצת פאד קפאו. ניגשנו אליה בחשדנות, אבל אחרי שהחלמון נספג בלחמניה, התאהבנו

המבורגר פאד קפאו. סוסו אנד סאנס. צילום: עומר מילר
המבורגר פאד קפאו. סוסו אנד סאנס. צילום: עומר מילר
23 באפריל 2018

קשה לתאר שני מקומות אוכל שבאים מעולמות קולינריה שונים יותר מאשר סוסו ובית תאילנדי.  הראשון פרוע, מדבר אינסטושית שוטפת נוטפת סקס אפיל וזוכה לביקורות מעורבות. השני עושה את מה שהוא יודע לעשות כבר שנים בלי להתחשב באופנות ונחשב למוסד נערץ. לכן ניגשנו לטעימת היצירה המשותפת החדשה של יריב מלילי ועומר מילר בחשדנות, בידיעה שההמבורגר פאד קפאו יכול להיות הצלחה או כישלון מהדהד. כדי לא לייגע ניגש ישר לשורה התחתונה: הצליח להם. הפאד קפאו הוא בעצם אותו המבורגר סוסו במשקל 120 גרם באותה לחמניה מוכרת, אבל בתיבול תאילנדי לפנים. עוד לפני הביס הראשון ממלא את האף ריח רענן של עלי בזיליקום ונענע טריים, שמונחים על הקציצה. במבחן הטעימה מתגלים טעמים תאילנדיים חזקים, אולי קצת חזקים מדי: קפיר ליים שנמצא בתוך תערובת הבשר, ורוטב צדפות שכנראה אחראי לרמת מליחות גבוהה. כשהביס מגיע לביצת עין בדרגת עשיה מדויקת פתאום הכל משתפר. הטעם מתעדן ומתאזן והבשר מצליח להפגין נוכחות ועסיסיות. המרקם נעשה קטיפתי ומדי פעם הפה מתמלא בחריפות נעימה. החלמון שנשפך מדגיש את אותה סקסיות שכל כך מאפיינת את סוסו. בשלב זה הלחמניה כבר ספוגה במיצים והאכילה בידיים נעשית חייתית ומושחתת. בהמלצת הצוות ניסינו להוסיף קטשופ סלק ומיונז פיקנטי רק כדי להיווכח שאין בכך צורך. ההמבורגר של מילר מרוויח מהחיבור עם מלילי במנה שלוקחת את הקלאסיקה האמריקאית למקום שונה ומעניין (45 ש"ח). 

בלומברג: ישראל היא מעצמה קולינרית 

 

https://www.instagram.com/p/Bh12HKgFIqK

במקביל לפאד קפאו השיק מילר את הפלאייה, טורטיה במילוי בשר, גוואקמולי, שבבי עגבניה, חלפיניו וגבינה (למי שרוצה). אחרי הטעמים העוצמתיים של תאילנד מקסיקו נראית קצת חיוורת,  אבל כמנת פתיחה – שמספיקה בקלות לזוג – הפלאייה היא נשנוש נחמד שמרגיע את הרעב, ומאפשר להתרכז בדבר האמיתי (38 ש"ח).

סוסו אנד סאנס