אייל שני מצטרף לשפים הגדולים בעולם: "המזנון" נפתח בלאס וגאס

המזנון במלון הונישיאן בלאס וגאס. צילום: מתוך עמוד האינסטגרם Miznon Las Vegas
המזנון במלון הונישיאן בלאס וגאס. צילום: מתוך עמוד האינסטגרם Miznon Las Vegas

מהמרים יקרים, הכינו את עצמכם לחציל בפיתה: השף הישראלי האהוב ממשיך להרחיב את האימפריה עם סניף חדש בלוקשיין מיוחד באמת - המלון השני בגודלו בעולם, בעיר הכי צבעונית בעולם, לצד השפים הכי גדולים בעולם שעכשיו הולכים ללמוד איך זה מרגיש כשעגבנייה לוחשת לך סודות מהלבנט

11 בדצמבר 2022

בזמן ששפים אחרים עסוקים בטקסים ופסטיבלים, אייל שני שוקד על הרחבת האימפריה – והפעם על הכוונת, לאס וגאס, אחת מזירות המסעדות הגדולות בעולם. סניף של המזנון נפתח ב – תחזיקו חזק – The Venetian, מהמלונות המפורסמים בעיר והמלון השני בגודלו בעולם (עם 7,092 חדרים). המזנון החדש פועל בחלל שבעבר איכלס מסעדה של השף המפורסם דייויד צ'אנג (Ugly Delicious, מומופוקו).

"החזון שלנו הוא לקחת את הטעמים מכל עיר ולתרגם אותם אל תוך פיתה. אנו לוקחים את האנרגיה, הגרוב, המגבלות, היופי והאוכל ומבטאים את כולם בפיתה", נכתב בדף המסעדה שבאתר המלון. כלי תקשורת בולטים בארה"ב התייחסו לפתיחה ובהם המגזין Eater שטורח לפרט את המנות שיוגשו: פיתות (16.50-19 דולר), חומוס (11 דולר), תפוח אדמה דרוס (11 דולר) וכמובן הכרובית המפורסמת, תוך ציון "פונט Sans הקומי" שבו נכתב התפריט. וזו אינה כל הבשורה, שכן בתחילת השנה האזרחית החדשה עתיד להיפתח באותו מלון ממש סניף של הסלון, המסעדה הותיקה של אייל שני.

דריסת הרגל החדשה במלון הונישיאן (שאגב, הוקם על ידי אחד, שלדון אדלסון) ממקמת את שני בליגה של הגדולים, לצד המגה שפים וולפגנג פק ותומס קלר שמחזיקים במסעדות במלון, וליד דלמוניקו סטייקהאוס וסושי סמבה – מוסדות קולינריה אמריקאיים ותיקים. אפשר רק לקוות שההימור הזה יוציא את שני עם כל הקופה כי בכל זאת, למי שמוציא כאלה פנינים מ-AI מגיע הטוב ביותר.