מאיפה התל אביבים הכי אוהבים להזמין משלוחים של וולט?

חברת המשלוחים מפרסמת את דירוג המסעדות שקיבלו את הציונים הגבוהים ביותר לשנת 2019. ברשימה: טאקריה, אניטה, מזנון, אבו חסן ועוד מסעדות שידענו שאתם אוהבים

המבורגר ריפאבליק של הויטרינה (צילום: רן בירן)
המבורגר ריפאבליק של הויטרינה (צילום: רן בירן)
7 בינואר 2020

סקרנים לדעת מאילו מסעדות הכי אהבתם להזמין משלוחים דרך Wolt? החברה שמשרתת כיום 600 מסעדות והצליחה לשנות את תחום משלוחי האוכל מקצה לקצה, ובמידה רבה גם את ענף המסעדות כולו (למרות עמלות רצחניות), פרסמה את דירוג המסעדות האהובות על לקוחותיה לשנת 2019.

שליח וולט (צילום: Shutterstock)
שליח וולט (צילום: Shutterstock)

הלקוחות התבקשו לדרג את האוכל שהגיע בהזמנה, ומסעדות שזכו לציון הגבוה ביותר קיבלו אות הצטיינות. בכל קטגוריה נבחרו 4-3 מסעדות ששביעות רצון הקהל מהן הייתה הגבוהה ביותר.

מסעדות הסושי שקיבלו את הציונים הגבוהים ביותר הן מון, יאקימונו, רול אנד רול; המבורגרפט קאו, אמריקה בורגר, מיטבר שרונה, ויטרינה לילינבלום; בקטגוריה הטבעונית – ריינבו, אנסטסיה, נייצ'ר בויז; קטגוריית "בא בלחם" – פיתוס, המזנון קינג ג'ורג', פיתה פנדה; ביסטרו/אוכל ביתי – לילוש, גואטה, חדר אוכל; איטלקיג'מה, אוליברי, גוסטו, פסטה ויה; פיצהפיצה לילה, טוני וספה, מוצ'ה פיצה; קינוחים – אניטה שרונה, אוטלו דיזינגוף, מגזינו; חומוס – כספי כיכר מסריק, אבו חסן, גרגר הזהב; ומסביב לעולםטאקריה, נאם, ברטון אבן גבירול ודיסקו טוקיו.

פיצה לילה. צילום: אנטולי מיכאלו
פיצה לילה. צילום: אנטולי מיכאלו

בוולט גם שופכים אור על ההעדפות שלנו: הישראלים, הם אומרים, הכי אוהבים להזמין המבורגר, פיצה וגלידה (גם בחורף). הפריט הראשון הנמכר ביותר דרך וולט הוא המבורגר והשני בפופולריות שלו הוא צ'יפס.

בחישוב המסעדות הפופולריות נלקחו בחשבון רק מסעדות עם מעל ל-300 דירוגים. כלומר, ציון גבוה על ידי מספר נמוך של מדרגים לא נספר כמו אותו הציון על ידי מאות מדרגים. מכאן ניתן להסיק כי התוצאה אינה בהכרח מאוזנת או משקפת איכות כלשהי, למעט אולי חוכמת ההמונים. בתי עסק עם תפריט רחב או מנות קונצנזוס, לאו דווקא מצטיינות מסוגן, זוכים בשיטה זו ביתרון על פני מקומות שהם אולי איכותיים יותר, אך פחות פופולריים כשצריך להזמין אוכל לקבוצת אנשים במשרד או בבית. מי צודק? כנראה שבסוף הלקוח, כרגיל.