הפנינג בצהריים: מזל טוב תל אביב, הנה המרכז הטרנסי שחיכית לו

המרכז הטרנסי (צילום באדיבות האגודה למען הלהט"ב)
המרכז הטרנסי (צילום באדיבות האגודה למען הלהט"ב)

היום הוא יום הנראות הטרנסי, ובדיוק בזמן ייפתח היום (שישי) בפאתי יד אליהו המרכז הטרנסי הראשון בישראל, עם הפנינג של דוכנים, פעילויות ודי.ג'יי; המרכז יספק מענה לקהילת הטרנס במגוון רחב של פעילויות ושירותים תומכים. מגיע להן.ם מזל טוב

הגיע הזמן שיהיה דבר כזה בתל אביב: המרכז הטרנסי של פרויקט גילה והאגודה למען הלהט"ב נפתח וכולם.ן מוזמנות להגיע. מדובר באחד הפרויקטים השאפתנים והמושקעים ביותר למען הקהילה הטרנסית בתולדות המדינה, ועיקרו מרכז קהילתי לקשת הטרנסית על כל גווניה עם מענה הוליסטי שמקיף מגוון תחומי חיים שונים.

בדיוק בזמן ליום הנראות הטרנסי. המרכז הטרנסי (צילום באדיבות האגודה למען הלהט"ב)
בדיוק בזמן ליום הנראות הטרנסי. המרכז הטרנסי (צילום באדיבות האגודה למען הלהט"ב)

המרכז נפתח ברחוב מרדכי אנילביץ' 62 שבאזור הדמדומים של יד אליהו, והוא נפתח ממש היום (שישי) בדיוק בזמן ליום הנראות הטרנסי שחל ממש היום. לכבוד הפתיחה ולכבוד היום יתקיים במרכז הפנינג יום הנראות הטרנסי בין 11:00 ל-14:00 ויכלול דוכני אמניות.ים ועסקים טרנסים, פעילות קישוט חולצות עם סטנסילים, סט די.ג'יי ושלל פעילויות.

בנוסף להיותו מקום מפגש חברתי לחברות וחברי הקהילה, מטרתו של המרכז הטרנסי היא להציע גם מגוון רחב של פעילויות, חוגים, הרצאות, קורסים וסדנאות, קבוצות ומעגלי שיח, החל מסדנאות מיינדפולנס, שיעורי יוגה, סדנאות יצירה ואמנות, חוגי תנועה וערבי משחקים. בימים אלו למשל, מוצגת במרכז תערוכת האמנים ״טרנס*ארט״ – עשרה אמנים.ות על הקשת הטרנסית שמציבה יצירה טרנסית במרכז הבמה.

מתרגשות לאירוע הדגל שלנו ביום הנראות עצמו: ????️‍⚧️ המרכז הטרנסי מזמין אתכן.ם להפנינג יום הנראות הטרנסי! ????️‍⚧️אנחנו…

Posted by ‎פרויקט גילה להעצמה טרנסית‎ on Tuesday, March 28, 2023

המרכז של פרויקט גילה והאגודה למען הלהט"ב, יחד עם קרנות הביטוח הלאומי, מציע לקהילת הטרנס ליווי אישי בתהליכי חיים וצמיחה, שירותי אחות וייעוץ רפואי מותאם לקשת הטרנסית בהובלת מאיה עוראבי (האחות הטרנסית הראשונה בישראל), מנגיש מידע בנושאים שונים הרלוונטיים לקהילה, מספק סיוע במיצוי זכויות וסיוע משפטי ללא תשלום לחברי וחברות הקהילה הטרנסית ומענה מותאם על פי הצרכים הספציפיים של כל פונה. את חלל המרכז עיצב מעצב הפנים גונן צורן.

"המרכז הטרנסי הוא חלום שהתגשם, ותוך מספר חודשי פעילות עלה על כל הציפיות שלנו", מספרת מנהלת המרכז הטרנסי מיכל סטולר. "זה מרגש לראות כמה כוחות ויוזמה מתגלים בקהילה שלנו ברגע שיש תשתית שמאפשרת. היום יותר מתמיד חשוב שיהיה מקום ששם א.נשים על הקשת הטרנסית במרכז וחוגג אותנו".

לא נשכח מול מה אנחנו עומדים. איתמר בן גביר, מצעד הגאווה 2008 בתל אביב (צילום: ג'ק גואז\גטי אימג'ס)
לא נשכח מול מה אנחנו עומדים. איתמר בן גביר, מצעד הגאווה 2008 בתל אביב (צילום: ג'ק גואז\גטי אימג'ס)

"אחרי 12 שנים של עבודת שטח, סוף סוף יש לנו מרכז – בית – לפעול ממנו ובתוכו", מספר עומר אלעד מנכ״ל פרויקט גילה להעצמה טרנסית. "המרכז הטרנסי מרכז את כל הידע והקשרים שלנו בקהילה ומנקז לתוכו פעילות ושירותים שמאפשרים לנו לפעול ביתר שאת למען הרווחה והביטחון של כל אדם על הקשת הטרנסית בארץ".

"דווקא בימים שאנחנו מתמודדים עם טרנסופוביה ושנאה חסרת מעצורים בחרנו לפתוח את המרכז במסר שלכל אחד ואחת יש מקום להיות מי שהם.ן", אומר מנכ"ל האגודה למען הלהט"ב רן שלהבי. "במשך שנתיים עבדנו באגודה ובגילה כדי לדייק ולהתאים כל פרט ופרט במרכז כדי להביא את המענים הרלוונטים ביותר לקשת הטרנסית. פתיחת המרכז היא יום חג לקהילה הגאה בו הקשת הטרנסית מקבלת את המקום שמגיע לה. נמשיך לעשות הכל כדי שכל אחת ואחת יוכלו לחיות את חייהם.ן גם בביטחון וגם בwell being מלא".

>> המרכז הטרנסי, מרדכי אנילביץ' 62, תל אביב. פתוח מדי רביעי בין 21:00-16:00 כמרחב פתוח לעבודה, קריאה או קפה. פרטים נוספים והרשמה לאירועים, פעילויות וסדנאות – באתר המרכז