"הנחיות חדשות": סמינר הקיבוצים משתלט על רוטשילד

הסטודנטים מהפקולטה לאמנויות יציגו מגוון הופעות ויצירות לאורך השדרה בחמישי הקרוב. ההשפעה, איך לא: שנת הקורונה והריחוק החברתי. הכל כמובן בחינם ולכולם

מתוך ההופעה "הרחוב הישראלי". צילום: שני אביבי
מתוך ההופעה "הרחוב הישראלי". צילום: שני אביבי

אם יש טרנד תרבותי אחד שצבר תאוצה בימי הקורונה ורצינו שיימשך, אלה מופעי הרחוב החינמיים שהתקיימו באוויר הפתוח. נראה שפה ושם מקשיבים לנו (ולרבים אחרים) וכך יוצא שבחמישי הקרוב יוצגו למעלה מ-20 יצירות מחול, תיאטרון, עיצוב ואמנות על ידי סטודנטים מסמינר הקיבוצים לאורך שדרות רוטשילד.

העבודות והמופעים שיוצגו, כך לפי הודעת הסמינר, הם תוצר של עבודה משותפת שנרקמה בשנת הקורונה שבה לא יכלו ללמוד, לייצר ולהיפגש כמו בימי שגרה. כל מה שיצרו ואצרו בימים אלה יוצג בהפנינג הרב-תחומי הזה, ואם זה לא מספיק, יציינו בסמינר גם את חניכת משכנה החדש של הפקולטה לאמנויות קרוב לשדרה. הכניסה כמובן חופשית.

"האוהל השקוף". בחזרה ל-2011. צילום: שירה חיאט
"האוהל השקוף". בחזרה ל-2011. צילום: שירה חיאט

באופן מפתיע או לא, שמו של המיזם הוא "הנחיות חדשות", צמד מלים שיצא לנו לשנן לא מעט בתקופה האחרונה. בין המופעים שיוצגו, וזה ממש על קצה המזלג: "הרחוב הישראלי – מופע אנסמבל שממחיש את התהליך שעברו השחקנים עם סגירת מוסדות התרבות; "שגרע" – פרפורמנס של ארבעה אנשים שמתגעגעים, ובכן, לשגרה; "המפעל הציוני" – מיצב ופרפורמנס שמנסה להחיות את רעיון הציונות בדורנו; "אוהל שקוף" – שמבקש להחזיר את אוהל המחאה לשדרה ועוד ועוד.