יש למישהו כרטיס? מיזם אמנותי שיצדיע לסינרמה מחפש אתכם

רדיוהד, פרודיג'י, איגי פופ: אולם המופעים שנהרס לפני כחצי שנה משך אליו את טובי האמנים שנחתו בישראל, וחוויה שמי שלא הרגיש, לא יבין. פרוייקט אמנות עצמאי יסרוק ויחזיר לכם את הכרטיסים להופעות מהתקופה ההיא, כדי ליצור מיצג נוסטלגי ייחודי. יש לכם?

בניין הסינרמה (צילום: אבישי טייכר)
בניין הסינרמה (צילום: אבישי טייכר)
7 בפברואר 2017

 

הסינרמה, היכל המופעים שנהרס לפני כחצי שנה, היה עד להריסתו אחד מסמלי העיר. במשך 50 השנים שעמד בצומת הרחובות יגאל אלון ויצחק שדה, שימש בין היתר ביתם של הופעות המוזיקה החמות ביותר שהתקיימו בישראל. איגי פופ, לו ריד, פרודיג'י, רדיוהד, פטי סמית' וסוזן ווגה – כל אלה ועוד רבים פיזרו אבק כוכבים באולם, והשאירו את הקהל הישראלי מהופנט. עבור רבים, הריסת הסינרמה היוותה גם מחיקה של מקום שהכיל כמויות של קסם ונוסטלגיה.

בקרוב שוב בארץ, רק קצת אחרת. נוסטלגיה (סריקה: שרון רז)
בקרוב שוב בארץ, רק קצת אחרת. נוסטלגיה (סריקה: שרון רז)

בימים אלו נרקם פרויקט אמנותי חדש ועצמאי שיוקדש כולו להצדעה לסינרמה, לאמנים שהופיעו בו ולשימור הרגעים המיוחדים של ימי הזוהר האחרונים שלו – שנות ה-90 ותחילת שנות האלפיים. לטובת כך, מי שעומד מאחורי המיזם, אמן הרחוב שרדר, מחפש את הכרטיסים שרכשתם להופעות במקום. "הריסת הסינרמה הפעילה אצלי גירוי רגשי שזרק אותי לתקופה בה הלכתי להופעות במקום", מתרגש שרדר. "ההופעות שם היו מטורפות, לא מבחינת הסאונד והטכנולוגיה שאנחנו מתלהבים מהם כיום, אלא מהאפקט שיצרה צורת הבנייה של הסינרמה. היה שם קסם שאי אפשר להסביר במילים".

30 ש"ח לאיגי פופ? (סריקה: שרון רז)
30 ש"ח לאיגי פופ? (סריקה: שרון רז)
פורטיסחרוף של פעם (סריקה: שרון רז)
פורטיסחרוף של פעם (סריקה: שרון רז)

הפרויקט יכלול בין היתר תצוגה של הכרטיסים האותנטיים של ההופעות מהתקופה ההיא, באופן ייחודי, שיכבד את ההיסטוריה של האולם. כאן אתם נכנסים לעסק – אם הייתם חלק מהדור הנוצץ שהגיע לסינרמה, יש בידיכם כרטיס לאחת מההופעות ובא לכם להצטרף לעשייה שכל כולה על טהרת הנצחת המקום (הכרטיס יוחזר אליכם אחרי שייסרק!) – מוזמנים להכנס לכאן, או לשלוח מייל לכתובת: shredderpro@gmail.com