מהומות במשולש

הסלייס של ברוקלין הוא אחד הטובים בעיר

עכשיו כשפיצה ברוקלין פתחו סניף במרכז העיר אין שום סיבה להגיע לצפון

פיצה ברוקלין. צילום: אלון ראובני
פיצה ברוקלין. צילום: אלון ראובני

הרבה לפני גל עליית הפיציולים שהביא עלינו פיצריות איכותיות ומרגשות בכל פינה בעיר שאין בה סניף של ארומה, היו אלה החבר'ה של פיצה שיין והפיצה בבוגרשוב שהכינו פיצה נפוליטנית מדהימה שמחזיקה עד היום במיקום מכובד ברשימות דירוגי הפיצות (לצד לילה).

>> הפיצות הכי טובות בתל אביב

לפני כשלוש שנים החבר'ה הנ"ל הקימו גם את פיצריית ברוקלין שהגישה סלייסים גדולים בטייק אוויי. מדובר, לדעתי, בסלייסים הטובים בעיר, והבעיה היחידה הייתה שהסניף שוכן בצפון דיזנגוף, אזור שמגיעים אליו רק אם עוברים בדרך לקריוקי בנמל או כדי לייצר ילד אנתרופוסופי לצד עבודה באבטחת ענן. רחוק.

לא עוד: פיצה ברוקלין פתחו סניף בקינג ג'ורג'. בשורה אדירה, אבל האם הסניף עומד בסטנדרטים? הגענו לבדוק. חיכינו בתור, אספנו לאחר חימום את הפיצות והלכנו לשבת על השרפרפים הצבעוניים שהונחו ברחוב והם בדיוק בגובה לחשיפת חריץ האחוריים לעיני כל האנשים שאתם מכירים בעולם שבדיוק עוברים ברגע זה ברחוב.

יאמי. פיצה ברוקלין (צילום: אלון ראובני)
יאמי. פיצה ברוקלין (צילום: אלון ראובני)

הסלייסים בפיצה ברוקלין ענקיים. בערך משולש וחצי. וב־19 ש"ח למשולש עם תוספות, התמחור נשאר זהה כבר שלוש שנים. מרשים מאוד. הבצק, בעובי בינוני, בעל נוכחות קשיחה דיה לשמור על יציבות המשולש. והוא טעים מאוד. יחס רוטב־גבינה בריא בכל הפיצות.

הבסיס, כמו בסניף הבכור, מצוין. ניסינו ארבעה סוגים של סלייסים שנבחרו בעיקר לפי טריות המגש. ראשונה הייתה פיצה פטריות שבדיוק יצאה מהתנור והייתה טריוויאלית אך מצוינת לסוגה, עם פטריות טריות ותו לא. פיצה פפרוני הייתה מעט דקה יותר. הפפרוני התקערו בחימום ולכדו את השמן החריף בתחתית. טעים. פיצה בייקון ואננס הייתה אולי המוצלחת ביותר, עם כמות נדיבה של האם (אני לא בטוח שהיה שם בייקון) ואננס.

בכל זאת, למען האתגר ניסינו גם את הפיצה הטבעונית שמגיעה עם זיתים, זוקיני, פלפלים, ארטישוק, פסטו, בצל סגול וגבינה טבעונית. לא טעמתי הרבה פיצות טבעוניות בחיי, אבל למרות שילוב התוספות הנחמד, הגבינה הטבעונית בברוקלין מזכירה מאוד בשמל והופכת את הפיצה לפשטידתית. למרות זאת היא חוסלה.

פתיחתה של פיצה ברוקלין במרכז העיר היא בשורה של ממש. אם היו לי אי פעם אשליות באשר למעבר לצפון העיר, כעת החלטתי סופית: לא אלמד אבטחת ענן ולא אביא ילד לעולם האכזר הזה. השם רבינוביץ' ימות איתי.

חשבון: 16 בלי תוספות 19 עם (סלייס ענקי)

מדד הטראש: תוספות מיוחדות

אופציה טבעונית: כן אבל פחות

וייב: המלכה האם של פיצות תל אביב

טעים: ארבעה וחצי כוכבים

המלך ג'ורג' 88, שבת־רביעי 16:00־23:00, חמישי 16:00־24:00, שישי 12:00־16:30