הלילה עם

העברנו לילה עם צלם הבית של התדר

אריאל עפרון מצלם כל הזמן אבל כמעט שלא תמונות מעלה לרשתות החברתיות

אריאל עפרון. צילום: תמיר דוידוב
אריאל עפרון. צילום: תמיר דוידוב
31 ביולי 2019

23:00 – אריאל עפרון (35) מעדיף להתחיל את הערב בנואבה, הבר הקטן והאינטימי במתחם התדר. יום שישי, השעה אמנם קרובה לחצות אך הנואבה ריק מאנשים. לעפרון זה לא מפריע, הוא דווקא די מבסוט מהספייס ומהמזגן שעובד בעוצמה בחום של לילות יולי. "הנואבה זה לגמרי הספוט שלי", הוא אומר בחיוך, ומחליק כיף לברמן שגם מתקלט. "אווירה טובה, מוזיקה טובה, אפילו התאורה טובה. כשאני מצלם בתדר אני לפעמים לוקח עשר דקות הפסקה, יושב בנואבה, נרגע – וחוזר לבלגן".

24:00 – הקשר בינו לבין התדר ארוך טווח, ואפילו שזה אף פעם לא נאמר בצורה רשמית, הוא מזוהה עם המקום. מעין צלם הבית, עם החתימה המוכרת. הצילומים שלו מזוהים איתו. "זה ממלא אותי ענווה אמיתית שאומרים את זה", הוא אומר ומזמין נגרוני. "המתחם הזה הוא ארבעה קירות אבל בכל פעם שאני נכנס קורה פה משהו אחר, אף פעם לא משעמם. זאת חוויה שלא נגמרת".

24:45 – שתי מילים חוזרות על עצמן רבות בשיחה: "גבולות", "אגו", ובעיקר הניסיון להעלימו מהלקסיקון. "בואי נודה באמת", הוא אומר, "יש גבולות גזרה ברורים כצלם. בסופו של דבר אתה האיש עם הפלאש ואתה צריך להבין מי רוצה להצטלם, מי לא רוצה להצטלם – ובעיקר – להיות סבלני ובעל אורך רוח. לפעמים זה קשה כשאתה נדחף בין אלפי אנשים שרוצים לראות את האמן האהוב עליהם".

1:30 – ברשתות החברתיות הוא ממעט להשתמש, עוד תכונה מפתיעה לצלם. "למה כולם צריכים לדעת איפה הייתי?", הוא צוחק. "אוקיי, אז אני הולך לרומנו עכשיו, למה שזה יעניין מישהו?". לפעמים הוא משחק את המשחק, מעלה עבודות לאינסטגרם, אבל זה תמיד נדמה לו לא טבעי, רחוק ממנו. "אולי אני פשוט כבר לא בגיל". תאי רונה יהיה היום על העמדה ברומנו, וזאת הזדמנות טובה לבקר במתחם העליון של התדר, מקום שעפרון אוהב ומעריך מוזיקלית. הפעם הוא לא עובד, ומגיע על תקן בליין. "אני תמיד מסתכל על הדי.ג'יי ומחפש את הרגע הזה שהוא על הפטפון, פתאום הוא מרים את הקהל, כל הידיים באוויר – ואני מצלם".

אריאל עפרון. צילום: תמיר דוידוב
אריאל עפרון. צילום: תמיר דוידוב

 

טיפ לצלם ההופעות המתחיל: תוריד מניירות, תשתמש במרפקים ותזכור שסומכים על שיקול הדעת שלך

מי הקהל הכי טוב שצילמת? ככל שהקהל קיצוני יותר, ע"ע מטאל, כך הוא נחמד יותר

איפה אתה לא רואה את עצמך? לא רוצה להיות הקריפ המבוגר עם המצלמה

גו טו אאוטפיט: לצילום תמיד שחור, גם הכובע שחור. כאילו אתה אנדרקאבר