בתי ספר בתל אביב לתלמידים: צאו להפגין למען האקלים

עירוני א', דרויאנוב, בית הספר לטבע ונוספים יקיימו מחר בבוקר הפנינג סביבתי ויעודדו את התלמידים להשתתף בהפגנת הענק שמתוכננת מחר

הפגנת האקלים בתל אביב בספטמבר (צילום: Ahmad Gharbali/Getty Images)
הפגנת האקלים בתל אביב בספטמבר (צילום: Ahmad Gharbali/Getty Images)
28 בנובמבר 2019

בתי הספר בתל אביב מעודדים את התלמידים להגיע להפגנת האקלים הגדולה שתתקיים מחר (שישי) בשעות הבוקר. ההפגנה תצא מרוטשילד 1 בשעה 10:00 לכיוון הבימה. בהפגנה דומה בספטמבר צעדו אלפי אנשים, וההפגנה הפעם צפויה להיות גדולה במיוחד.

בתחילת החודש הצהירו 11 אלף מדענים מ-153 מדינות, כולל ישראל, כי העולם נמצא במצב חירום אקלימי. במכתב, שהתפרסם לרגל 40 שנה לועידת האקלים הראשונה, ציינו המדענים כי אם האנושות לא תבצע שינויים משמעותיים בטיפול שלה במשבר, הסבל האנושי שייגמר מכך יהיה "בלתי ניתן לתיאור".

בבית הספר לטבע עסקו בנושא לאורך כל השבוע האחרון, ושלחו מייל להורים שבו מצוין שתלמידים המעוניינים לצאת להפגין יכולים לעשות זאת באישור המנהלת. כך נעשה גם בבתי ספר נוספים, בהם עירוני א' שבו יתקיים מחר הפנינג בנושא קיימות שבמסגרתו התלמידים יצאו להשתתף בצעדה, ובית הספר דרויאנוב שבפלורנטין.

הפגנת האקלים בתל אביב בספטמבר (צילום: Ahmad Gharbali/Getty Images)
הפגנת האקלים בתל אביב בספטמבר (צילום: Ahmad Gharbali/Getty Images)

מנהלת דרויאנוב גלית גוטרמן כתבה להורים כי "בית הספר תומך באקטיביזם חברתי ובהעלאת המודעות למשבר האקלים". לדבריה, "בשנה האחרונה מתקיימות הפגנות ושביתות תלמידים בגילאי יסודי ותיכון בכל העולם וכמובן גם בישראל סביב משבר האקלים. בין הדרישות שמעלים הצעירים: הכרזה על מצב חירום אקלימי ויישום תוכנית לימודים מעמיקה בנושא משבר האקלים".

גוטרמן כתבה כי הורים אשר מעוניינים להוציא את ילדיהם להפגנה יכולים לעשות זאת באישור המחנכות וכי בית הספר יאפשר להכין כרזות. כמו כן ציינה כי הנושא ידובר בכל הכיתות בשבוע הבא.

בנוסף, הורים למען האקלים, יוזמה חדשה שמונה מאות הורים ברחבי הארץ, הפיצה יוזמה לתמיכה מאורגנת של הורים בתלמידים השובתים בארץ. "הדור הצעיר, הילדים שלנו, מבין יותר ויותר שהעתיד שלו מאוים ונתון בסכנה אמיתית", הם מוסרים, "לכן ילדים בכל רחבי העולם מתאגדים ויוצאים למאבק על עתידם – לעצירת ההתחממות הגלובלית. כהורים, זהו תפקידנו להגן על ילדינו ולדאוג לעתידם. עכשיו, יותר מתמיד, זה הזמן לעמוד לצידם, לתמוך במאבקם ולהבטיח כי הם יזכו לעולם ועתיד לגדול לתוכו".