לא נפסיק לשתות: בר הפיקוק נשאר אתמול פתוח, ונתן לנו תקווה

חוזרים לאט, עדיין חושבים על הדרום. הפיקוק. צילום: לילך ספיר
חוזרים לאט, עדיין חושבים על הדרום. הפיקוק. צילום: לילך ספיר

גם אחרי אחד הימים הקשים במדינת ישראל, תל אביב מתעקשת להיאחז בחיים. ערב רגיל זה לא היה, וכולם גם ככה דיברו על המצב, אבל המטרה ראויה: "אין קשר לשיקולים עסקיים, ברור שזה לא משתלם להיות פתוח בערבים שכאלה. נתנו לאנשים הזדמנות לצאת קצת מהמחנק ומהריפרש הבלתי פוסק בסלולרי"

9 באוקטובר 2023

תל אביב מרגישה ריקה מאדם. אחרי האירועים של סוף השבוע השחור, ישנה אווירה מצמיתה ברחובות. ברור למה אנשים מתקשים לצאת מהבית ודבוקים במחנק למסך החדשות. רק מעטים זוכרים מציאות כזו. ואיך אומרים? זמנים קשים דורשים פתרונות יצירתיים. על כן החליטו אתמול בערב (9.10) מספר ברים ברחבי העיר לפתוח: הבר הוותיק המנזר, למשל, פתח במתכונת של ישיבה שקטה ולא המונית (אותה כינה הבעלים, ליאור הרגיל, "שירות לאומי").

גם בר הפיקוק הפופולרי שעל מרמורק פתח את שעריו המטאפורים במתכונת דומה. ״זו הייתה החלטה לא פשוטה", מספרת לנו לילך ספיר, הבעלים ומנהלת הפיקוק. "אבל בסופו של דבר עד כה בכל המלחמות והמבצעים – שכפי שאנחנו למודים על בשרנו, היו לא מעט כאלה – בר הפיקוק תמיד מקפיד להיות פתוח. כי אנחנו קודם כל קהילה, ורק אחר כך עסק, וקהילה צריכה להרגיש ולהיות. אין קשר לשיקולים עסקיים, ברור שזה לא משתלם להיות פתוח בערבים שכאלה".

השמשה של בר הפיקוק. צילום: לילך ספיר
השמשה של בר הפיקוק. צילום: לילך ספיר

היה קשה למצוא צוות שיגיע?
״כן, רבים מגויסים, הרבה עם המשפחות – אבל עשינו מאמצים ומצאנו צוות, גם אם זה אומר שאני בתפקיד המלצרית״.

ואיך הגיבו הלקוחות?
"הלקוחות שהגיעו הודו לנו מאוד. נתנו להם הזדמנות לצאת קצת מהמחנק ומהריפרש הבלתי פוסק בסלולרי. שניים אפילן הגיעו ורגע אחרי כבר קיבלו צו שמונה, והודו לנו על דרינק צונן לפני שמתחילים".

הגיעו הרבה לקוחות?
“המקום רגוע ולא הומה אדם, הגיעו אנשים בזוגות ובקבוצות קטנות, שומעים פלייליסט ישראלי רגוע ומדברים זה עם זה על המצב, הכל כדי לא לצאת מהדעת".

גם בימי הקורונה, הפיקוק התעקש לפתוח. רון חולדאי בפיקוק, מאי 2020 (צילום: גיא פריבס/ גטי אימג'ס)
גם בימי הקורונה, הפיקוק התעקש לפתוח. רון חולדאי בפיקוק, מאי 2020 (צילום: גיא פריבס/ גטי אימג'ס)

היו תגובות נגד המהלך?
״האמת שלא, התגובות שהתקבלו היו אוהדות ותומכות״.

 יש מרחב מוגן במקום?
״כן, כן בתוך הבר יורדים מהר במדרגות למרתף שנחשב למרחב מוגן, מצטיידים רגע בכוסות צ׳ייסרים ובקבוק ערק, מחכים כמה שצריך במקלט, מרימים לחיים ומתפללים לטוב".

הפיקוק ימשיך לפעול בימים הקרובים בהתאם להנחיות, לשעות פתיחה בהמשך יש להתעדכן בעמוד האינסטגרם.
מרמורק 14