הקובייה בשוק התקווה נסגרת ואנחנו נתגעגע

המסעדה החלוצית שהביאה לשוק וייב עדכני ומנות מטורללות כמו כנאפה פרגית עם סילאן סוגרת את הדלתות בעקבות הקורונה. הבעלים כבר מחפש לוקיישן חדש ומכריז: ״עם השוק סיימתי״

להתראות כנאפה פרגית. הקובייה נסגרת (צילום: שי אלפסי)
להתראות כנאפה פרגית. הקובייה נסגרת (צילום: שי אלפסי)
7 ביולי 2020

בזמן ששוק הכרמל חווה התאוששות – או לפחות כך היה עד לגזירות החדשות שפורסמו אמש (שני) – שוק התקווה משתנמך עם סגירת מסעדת הקובייה.

בפוסט שפרסם במדיה החברתית כתב הבעלים שי אלפסי "בחלוף הזמן עברו להן שנתיים מהרגע שפתחתי את הדלתות. גם בחלומות הוורודים שלי לא תיארתי לעצמי שזאת תהיי התוצאה, לגרום לכל כך הרבה אנשים לשמוח ולחייך לבוא עד לשוק התקווה בערבים ועלייה לרגל בימי שישי, ביקורות מפרגנות מכל גווני הקשת התקשורתי. מודה ומעריך מכל הלב זה לא ברור כלל. אחרי התלבטויות רבות בעיקר בזכות המציאות של חוסר וודאות מוחלט יום כן יום לא ויום למה לא, קורונה, קנסות וחשש מובן של הלקוחות… מהרגע שהכריזו על שוק התקווה כאזור אדום הבנתי שלא ניתן להמשיך כי אנשים כבר לא באים לשוק, אז החלטתי לסגור את הדלתות של הקובייה".

הקובייה הייתה ניסיון אמיץ להביא לשוק התקווה מסעדה אמיתית. היא השתלבה בהוויי המקומי, נסמכה על תוצרת הדוכנים שמסביב ופרצה גבולות גאוגרפיים. פודיז מכל העיר הגיעו לטעום בוריקה עם עמבה וחריף, סיגר מרוקאי וריבת בצל ועוד מנות על קו התפר שבין מטבח עדתי מהבית לדמיון היצירתי של אלפסי. כנאפה פרגיות עם סילאן ופיסטוקים נחשבה למנת הדגל של המקום ושימשה השראה לתפריט מנות כנאפה מלוחות ולפופ אפים משוגעים של סאלוף, ג'חנון ומלאווח. בעקבות ההצלחה נפתח לזמן קצר קפה הודיה החלבי מהעבר השני של הסמטה, ודוכן פריקסה שאירח בשעות הערב ארוחות דגים ובשר.

הקובייה נסגרה בגל הקודם בחודש מרץ. אלפסי יצר תפריט משלוחים כדי לשמור את העסק בחיים אך ללא הועיל, וכעת הוא סוגר את המסעדה סופית וגם את הדוכן. "אני ברגשות מעורבים. היום אני מתחיל לפנות את הקובייה ומתהפכת לי הבטן", הוא מודה ומוסיף באופטימיות שהוא כבר מחפש מקום לפתוח מסעדה חדשה כשהמצב ישתפר "אבל לא בתקווה. אני עם השוק סיימתי".