תודה על הדגים: מסעדת השקד נסגרה

עוד שני מוסדות אוכל וותיקים בעיר הצטרפו לסטטיסטיקת הסגירות: מסעדת הדגים שקד והמסעדה האיטלקית אסטוריה דה פיורילה

מסעדת השקד. צילום: אנטולי מיכאלו
מסעדת השקד. צילום: אנטולי מיכאלו
5 בפברואר 2019

ב- 1964 הקימו אברהם ואסתר שולביץ את מסעדת הדגים השקד ברחוב החשמונאים בתל אביב. לאורך השנים המשיך בנם, חיים שלו, את פיתוח וטיפוח המסעדה, ואסתר מצידה נהגה להכין את מה שהפכה להיות מנת הבוואריה המיתולוגית של העיר. בשנת 2015 נכנס לתוקפו צו הריסה לשקד, בגלל הקמת פרויקט גינדי, אך חיים שלו לא איבד את העשתונות, ואחרי מאבק משפטי ממושך, העביר את המסעדה אל מעבר לכביש לחשמונאים 99, כשהפעם בתו רז מנהלת את המקום בשיתוף פעולה רב דורי עם הסבתא.

אלא שאתמול נתלו שלטים על דלתות הדגייה האהובה כי המסעדה סגורה. הסיבה לסגירה של המסעדה המשפחתית הותיקה, (שהיוותה בסיס לדגיות בעיר כפי שמכירים אותן היום, במבנה ארוחה שמתחיל בפתיחת שולחן עם מזטים), אינה ברורה, ורז שלו סיכמה: "סגרנו. הצטרפנו לסטטיסטיקה. המסעדה נסגרה עקב בעיות כלכליות שנבעו מהמעבר ממול והמשיכו במקום החדש, תביעות מעובדים, החוקים החדשים והכל הקשה. לא הייתה ברירה אלא לסגור במידית כי לא יכולנו להמשיך בפעילות".

מסעדת השקד. צילום: אנטולי מיכאלו
מסעדת השקד. צילום: אנטולי מיכאלו

מן הסתם העובדה שנפתחה ממש לאחרונה בצמוד להשקד מסעדת בלקן, בכיכובו של השף אייל לביא, שממוקמת על אותו הז'אנר, לא הקלה על המסעדה הותיקה. בוודאי בתקופה כזאת שבה נוחתים על המסעדנים מיסים חדשים וגזרות כלכליות. בכל מקרה השקד אינה הקורבן היחיד של רוח התקופה המקשה על פעילות המסעדות בעיר.

המסעדה האיטלקית המשפחתית, אוסטריה דה פיורלה נסגרה אף היא לפני חודש, אחרי למעלה משלושים שנות פעילות ברחוב בן יהודה בעיר. אם המשפחה, פיורלה פורנרה, החליטה לפרוש לפנסיה בגיל 73, וילדיה החליטו שלא להמשיך את העסק, והעדיפו להשקיע בדוכן של אוכל הרחוב הרומאי שהקימו בשוק הכרמל בשם בוקה בוקה. אנזו פורנרה, שהקים את הדוכן עם אחותו לאורה, מספר שאמא פיורלה באה עכשיו לסייע להם ביעוץ ובבישול בדוכן; "הבולונז הוא בדיוק אותו בולונז שהיה על הפסטה, שעכשיו אנחנו מגישים אותו בתוך פוקצ'ה" מסביר אנזו פורנרה ומוסיף: "החלטנו שלא להמשיך את המסעדה של אמא, כי להחזיק היום 150 מטר על כל השכירויות וההוצאות שכרוכות בכך זה לא כלכלי, אנחנו מעדיפים להשקיע באוכל עצמו. מי שיגיע לכאן ימצא בדיוק את אותו רוסטביף". בנוסף מציעים בני משפחת פורנרה להביא את החוויה רומאית אליכם הביתה בעזרת שירות קייטרינג חדש שהקימו.

סגירת שתי המסעדות הותיקות מסמנת את העלמותן הגורפת של המסעדות המשפחתיות מהנוף התל אביבי.