הערב: התדר נפתח מחדש. בתפריט: ריפוי, נחמה, עזרה הדדית ופיצה

פייר, התגעגענו. תדר (צילום: אריאל עפרון)
פייר, התגעגענו. תדר (צילום: אריאל עפרון)

אחרי שהיה סגור יותר מחודש, חוזר היום מרכז התרבות החשוב ביותר בעיר לפעילות במתכונת מצומצמת. התדר ייפתח מחדש בימים רביעי עד שבת בלבד, ההופעות והאירועים אולי יחזרו מתישהו, אבל בינתיים "סדרי העדיפויות השתנו. ברור שאנחנו עדיין אוהבים מוזיקה וכיף אבל יש כרגע דברים שמרגישים הרבה יותר חשובים"

8 בנובמבר 2023

החיים כבר לא יחזרו להיות מה שהם היו לפני ה-7.10, וגם תל אביב תתקשה הפעם לחזור לעצמה כנראה, אבל בתוך הכאוס והמחדל הבלתי מסתיים אפשר וצריך ואפילו רצוי להיאחז בכל פיסת שפיות שהיקום עדיין מוכן להציע לנו. והערב, אחרי 33 ימים שבהם היה סגור ומסוגר, התדר ייפתח מחדש ואין דבר יותר שפוי מזה.

התדר, המרכז התרבותי והחברתי החשוב בעיר בשנים האחרונות, הכריז אתמול בשעות הערב על פתיחתו המחודשת היום וההתרגשות רבה. "עבר קצת יותר מחודש מאז שהחיים של כולנו התהפכו, הימים שלפני ה7 באוקטובר מרגישים מעולם אחר והמועקה העצומה מאז איכשהו רק הולכת ומתעצמת", כך נכתב בפוסט הקאמבק בפייסבוק. "אנחנו לא באמת יודעים לאן זה הולך, אבל כבר די ברור שזה לא הולך להשתנות בקרוב. לכן, למען השפיות שלנו ומתוך רצון להיפגש, להתרענן ואולי אפילו להתעודד – אנחנו חוזרים".

בינתיים בלי הופעות. תדר (צילום: אריאל עפרון)
בינתיים בלי הופעות. תדר (צילום: אריאל עפרון)

כמו מרבית המקומות בעיר שחזרו לשגרת מלחמה חדשה, גם בתדר עוד לא בדיוק בטוחים איך ומה תכלול החזרה לחיים. בתדר מסבירים ש"כמו כל דבר במדינה שלנו, גם אנחנו לא נחזור כרגע (ואולי לעולם) באותה צורה. סדרי העדיפויות השתנו, הדברים שעניינו אותנו לפני חודש הם לא אותם דברים שמעניינים אותו היום. ברור שאנחנו עדיין אוהבים מוזיקה וכיף אבל יש כרגע דברים שמרגישים הרבה יותר חשובים – ריפוי, נחמה, עזרה הדדית".

כך, למשל, מדי חמישי בבוקר, יתארח בחלל הפופולרי של בית רומנו מערך אריזת סלי מזון מבית הארגון "תרבות של סולידריות", כחלק מההתגייסות של הגופים והארגונים המאכלסים את בית רומנו. "חשוב לנו לנסות ולגייס כמה שיותר מוצרים עבור משפחות שבאמת זקוקות לזה", אומרים אנשי התדר, "אז בתקופה הקרובה יש עניין חדש – מגיעים לתדר עם מוצר מהרשימה המצורפת ומקבלים בירה חינם".

הדברים שעניינו אותנו לפני חודש. תדר (צילום: אריאל עפרון)
הדברים שעניינו אותנו לפני חודש. תדר (צילום: אריאל עפרון)

עוד הובהר בהודעת הפתיחה המחודשת כי המקום יפעל בפורמט טייק אווי או טייק אנד סטיי, כלומר ללא שירות, כלומר הולכים לבר, מזמינים ומלקטים את מה שצריך, וכובשים ספוט חמד בפארק או ברחבה המרכזית של בית רומנו. רשימת ההופעות והאירועים עדיין ריקה, אך צפויה להתמלא בשבוע הבא בתכנים מותאמים למצב. גם שעות הפתיחה משתנות זמנית: כרגע יהיה התדר פתוח בכל ימות השבוע מ-16:00 ועד חצות, בשישי מ-12:00 עד 18:00 ובשבת מ-12:00 בצהריים עד חצות הליל. כל כך נסתפק בזה בינתיים.