בשבוע הבא: התיאטראות בתל אביב מרימים מסך וחוזרים לפעילות

אולם ומלואו. בית ליסין בסגר הקורונה, ספטמבר 2020 (צילום: איליה מלניקוב)
אולם ומלואו. בית ליסין בסגר הקורונה, ספטמבר 2020 (צילום: איליה מלניקוב)

אחרי יותר משבעה שבועות של השבתה מוחלטת ומאות הצגות שבוטלו, חוזרים בתיאטרון הקאמרי, תיאטרון בית ליסין ותיאטרון הבימה לפעילות הדרגתית בתקווה להביא מעט נחמה לצופים שהתגעגעו. כל מה שנשאר לכם זה להזמין כרטיס ולתמוך בתרבות ישראלית מקורית

14 בנובמבר 2023

קצת חדשות טובות לא יזיקו לעולם התרבות הישראלי: אחרי יותר מחודש של השבתה מוחלטת מאז פרוץ מלחמת חרבות ברזל, ולאחר שבוטלו מאז מאות הצגות שתוכננו להתקיים, הכריזו בימים האחרונים שלושת התיאטראות הגדולים בתל אביב על חזרה הדרגתית לפעילות החל מהשבוע הבא, בשורה טובה גם למאות השחקנים והעובדים שמתפרנסים בהם וגם לצופי התיאטרון שמתגעגעים לאורות הבמה.

פייר, התגעגענו. עמוס תמם ומרים זוהר, תיאטרון הקאמרי (צילום: אור גפן)
פייר, התגעגענו. עמוס תמם ומרים זוהר, תיאטרון הקאמרי (צילום: אור גפן)

תיאטרון הקאמרי היה הראשון להכריז על חזרתו לעניינים, והוציא לדרך כבר ביום ראשון את "כאן ועכשיו", אירוע שנתי לפיתוח מחזאות מקורית שמתקיים כל השבוע, ןבמסגרתו מתקיימות  קריאות של חמישה מחזות מקוריים בהשתתפות שחקני התיאטרון. בין השחקנים שישתתפו בקריאת המחזות השנה: מרים זוהר, רבקה מיכאלי, גילה אלמגור, מיה לנדסמן, עירית קפלן, דביר בנדק, אודיה קורן, רמי ברוך, יצחק חזקיה ועוד. ביום ראשון הבא (19.11), יעלה הקאמרי בבכורה מופע מוזיקלי חדש בהשתתפות מיטב שחקני הקאמרי, שיעסוק במצב בישראל ואשר נכתב בימים אלה ממש. החל מה-20.11 יחודשו כל הצגות התיאטרון, בהן "איש הגשם", "מה קרה לעולם", "נרות יום הולדת" ועוד. 

גם תיאטרון בית ליסין ע"ש ברוך איבצ'ר הכריז על חזרתו ההדרגתית לפעילות. לפעילות חלקית, עם "בין קודש לחולון", הצגה חדשה בכיכובו של אבי קושניר שתעלה ביום חמישי הבא ותרוץ בין ה-23 ל-27 בנובמבר באולם הבית בתל אביב. את המחזה הקומי כתב דניאל לפין, והיא תוצג לראשונה אחרי שהייתה אמורה לעלות בפרמיירה ב-7.10. בדצמבר ייערך בבית ליסין פסטיבל "פותחים במה" למחזאות ישראלית, ובחנוכה יקיים התיאטרון סדרת הצגות של "המלאך", הצגה מוזיקלית חדשה לכל המשפחה מאת אפרים סידון ובבימויה של ציפי פינס. ההצגה המוזיקלית "בלוז לחופש הגדול", שהוקפאה בשל המלחמה, מתוכננת לעלות במהלך חודש דצמבר.

נחמה על הבמה. ליה קניג וגילת אנקורי, "מרציפנים" בתיאטרון הבימה (צילום: רדי רובינשטיין)
נחמה על הבמה. ליה קניג וגילת אנקורי, "מרציפנים" בתיאטרון הבימה (צילום: רדי רובינשטיין)

תיאטרון הבימה נערך אף הוא לחזרה לפעילות, ויצלם ביום חמישי קליפ קאמבק עם כל כוכביו, ביניהם סנדרה שדה, מיקי קם, צביקה הדר, לי בירן וטל מוסרי. בשלב זה יציג התיאטרון באולמות מסקין וברטונוב בלבד, המהווים מרחב מוגן למקרה ותישמע אזעקה. בתאריכים 24-22 בנובמבר יועלו ההצגות "השכנים מלמעלה" עם אסנת פישמן, נורמן עיסא, אודי רוטשילד ועדנה בליליוס וההצגה החדשה "מרציפנים" עם ליא קניג, גילת אנקורי, אורי הוכמן וריקי בליך, שהצגת הבכורה שלה נדחתה מאמצע אוקטובר. ב-27-26 תוצג ההצגה "זרים מושלמים", ובתאריכים 30-28 בנובמבר תוצג ההצגה "את שאהבה נפשי" עם עמית רהב ודניאל ליטמן שחוזר לתפקיד כמחליפו של השחקן ידין גלמן, הנמצא בשיקום עקב פציעתו במלחמה. כל מה שנשאר לכם זה להזמין כרטיסים וללכת להצגה הצגה.