תעבירו הלאה רק בטעים: אנשי קולינריה מציעים את שירותיהם בחינם למסעדות

יח״צ, אוצרות יין וצילומי אוכל מקצועיים בחינם: יוזמה מחממת לב סוחפת עוד ועוד נשות ואנשי קולינריה מהשורה הראשונה שנרתמים לעזרת המסעדות הקורסות

גלעד לבנת מצלם לשי שי (צילום: גלעד לבנת)
גלעד לבנת מצלם לשי שי (צילום: גלעד לבנת)
22 ביולי 2020

מאבק המסעדנים הציף נתונים וסוגיות שבדרך כלל אינם מעניינו של הציבור הרחב. כך למשל נחשפנו לעובדה שמסעדה היא אופרציה שמעסיקה לא רק טבחים ומלצרים אלא קאדר שלם של אנשי מקצוע מומחים בתחומם.

בשבועות האחרונים קמו כמה מהם והציעו את שירותיהם חינם לבעלי מסעדות ועסקי אוכל מתוך מטרה לסייע בזמנים קשים. גלעד לבנת מבעלי קבוצת האימפריאל העלה פוסט ובו הוא מציע את שירותיו כצלם. "אני מצלם כתחביב שנים רבות ומצלם לעסקים של חברים ולברים של הקבוצה בכל פעם שצריך צילום או שניים. בזמן הסגר הרגשתי שאני לא מייצר דברים חדשים ומתחיל לקמול והצעתי צילומי אוכל בחינם. קיבלתי די הרבה פניות וצילמתי לכמה מקומות, למשל ניני האצ'י, קפה טימותי ושי-שי, שמוכרים במארזים שלהם קוקטיילים של האימפריאל". את קמפיין השת"פ בין שי-שי לאימפריאל יזמה יעל בודשר מסטודיו בודשר לקריאייטיב ומיתוג. מעבר לחיבור בין שני המותגים, כל העבודה שמאחורי הקלעים נעשתה בחינם: קריאייטיב, ארט דיירקשן, סטיילינג, לוקיישן וקמפיין רשת.

גלעד לבנת. צילום: אנטולי מיכאלו
גלעד לבנת. צילום: אנטולי מיכאלו

עוד בנרתמים איילה נוי מאיר מבית הבד ריש לקיש שמציעה סדנת טעימת שמן זית מקצועית והסומלייה שירה צידון, אחראית תחום יין במלון נורמן. מכיוון שהיא נמצאת בחל"ת בחרה צידון להציע סיוע מקצועי לבעלי מסעדות שנזקקים לכך. "אמרתי לעצמי שאם אני גם ככה מקבלת דמי אבטלה, למה לא  לתת מעצמי למי שצריך ויכול להיעזר בידע שלי. הצעתי לערוך הדרכה לצוותים במסעדות – תגידו לי איזה יינות יש לכם ואני אדריך את הצוותים לקראת הפתיחה המחודשת. מלבד ידע הדרכה כזו גם מעלה את המוראל, דבר שהוא חשוב בעיני בתקופה שבה מתעסקים בעיקר בפן הכלכלי". בנוסף היא מציעה שמאות יין, תיווך בין מסעדות שמבקשות להיפטר מממלאים לבין לקוחות פרטיים וסיוע בהרכבת תפריט יין רלוונטי. בפניה שהגיעה ממסעדה בירושלים ביקשו הבעלים סיוע בשינוי תפריט היין בעקבות שינוי קהל הלקוחות מתיירים לישראלים.

סומלירית נוספת המציעה את שירותיה היא מור ברנשטיין (פאסטל). ״אני בענף כבר הרבה שנים ואני מרגישה את המצוקה שלו ויודעת שיש מסעדות שלא יכולות להרשות לעצמן כרגע להעסיק איש או אשת יין מקצועיים, מה שנחשב מותרות. ובכל זאת, בנייה של תפריט יין כהלכה יכולה להביא למיקסום הרווחים של המסעדה ולשירות טוב יותר לסועדים. אני שמחה לתרום את הזמן והידע שלי למי שיכולים להיעזר בזה״.

ערן קליגר, מנכ"ל ובעלי קליגר תקשורת, מציע את שירותי המשרד ביחסי ציבור, אסטרטגיה וייעוץ שיווקי. "אני מעורב במאבק המסעדנים ולאורך השבועיים האחרונים הגיעו אלי בעלי מסעדות וברים והתחננו לעזרה", הוא מסביר. "השותפים ואני קיבלנו החלטה לעבוד בצורה מסודרת ולתת במשך חודש יחסי ציבור, אסטרטגיה וייעוץ שיווקי לשלושה עסקים קטנים, שקשה להם להחזיק יח"צ בשוטף".

מתוך יותר מ־100 פניות נבחרה בינתיים מסעדת אולדי'ס ברעננה, וקליגר וכבר יודע לומר שהתרומה לא תסתכם בשלושה עסקים. העלות המשוערת לחבילת הסיוע: כ־30 אלף ש"ח. "לתרום כסף אני לא יכול אבל אני כן יכול לתרום מזמני ומהמקצועיות שלי".

מי שלקח את התרומה צעד קדימה הוא דור פלג, מנחה סדנאות פיצה ופסטה ועורך ארוחות בשרים, שמחבר בין בעלי עסקי אוכל לבין אנשי מקצוע שינדבו מזמנם ומהידע שלהם. "זה לא סוד שהקולינריה שלנו קורסת. אני לא נכנס כאן לדיונים פוליטיים או מחפש אשמים אלא רק מבהיר את המצב, ומנסה לעשות את המעט שאני יכול על מנת לסייע לעסקים.
.מסעדות נסגרות ונפתחות בהתראות של שעות ספורות לפני סוף השבוע, רק טייק אווי, רק משלוח, הגבלות אלו ואחרות. המסעדות והעסקים הקולינריים בישראל פשוט קורסים. וגם אני אחד מכם. גם לי בוטלו וסדנאות ואירועים. גם אני הפסדתי אלפי שקלים. אבל, אם יש לי את היכולת לעזור- אעזור. אם יש בקהל עסקים קולינריים שונים, משקים וחקלאים, מחלבות, ספקים, מסעדות קטנות, יצרני בוטיק למיניהם, וזה לא משנה של מה- דברו איתי. לא רשתות גדולות ומרובות סניפים. עסקים קטנים, שנפגעו. אשמח לסייע לכם בכל מה שאוכל. ייעוץ בנושאי שיווק, שיפור דפי הסושיאל, ייעוץ קולינרי, כתיבת תוכן, עריכת וידיאו, עיצובים שונים, הרכבת מנות, סיעור מוחות מקצועי. הכל באהבה, מכל הלב" כתב פלג והזמין קולגות לכתוב אליו אם הם רוצים להתנדב או שצריכים להיעזר.

View this post on Instagram

פוסט מיוחד לאור מצב הקולינריה בישראל ???????? זה לא סוד שהקולינריה שלנו קורסת. אני לא נכנס כאן לדיונים פוליטיים או מחפש אשמים אלא רק מבהיר את המצב, ומנסה לעשות את המעט שאני יכול על מנת לסייע לעסקים. . מסעדות נסגרות ונפתחות בהתראות של שעות ספורות לפני סוף השבוע, רק טייק אווי, רק משלוח, הגבלות אלו ואחרות. המסעדות והעסקים הקולינריים בישראל פשוט קורסים. וגם אני אחד מכם. גם לי בוטלו וסדנאות ואירועים. גם אני הפסדתי אלפי שקלים. . אבל, אם יש לי את היכולת לעזור- אעזור. אם יש בקהל עסקים קולינריים שונים, משקים וחקלאים, מחלבות, ספקים, מסעדות קטנות, יצרני בוטיק למיניהם, וזה לא משנה של מה- דברו איתי. לא רשתות גדולות ומרובות סניפים. עסקים קטנים, שנפגעו. אשמח לסייע לכם בכל מה שאוכל. ייעוץ בנושאי שיווק, שיפור דפי הסושיאל, ייעוץ קולינרי, כתיבת תוכן, עריכת וידיאו, עיצובים שונים, הרכבת מנות, סיעור מוחות מקצועי. הכל באהבה, מכל הלב ???? . אם אתם בעלי מקצוע שיש להם את היכולת לסייע, אפילו קצת- צלמים, מובילי דעת קהל, עורכי וידיאו, כותבי תוכן, מעצבים גרפיים, יועצים קולינריים, בעלי חנויות ומשווקים, כל דבר שיכול להיות רלוונטי, אתם יותר ממוזמנים להגיב כאן או לכתוב לי בפרטי. בואו ננסה לשדך בין עסקים קטנים שזקוקים לסיוע הזה לבין בעלי מקצוע שמוכנים לתרום מהידע והניסיון שלהם, ולהכניס קצת אור לתקופה הזו. . בואו נשתף פעולה ונסייע למי שצריך, אתם עוד תופתעו כמה טוב ייצא לכם מזה ???? תייגו, שתפו, תשלחו למי שצריך. אתם מוזמנים לכתוב לי כאן או בפרטי, מספר הטלפון שלי יחכה לכם שם, מחכה לשיחת הטלפון מכם ???????? . אם אתם לא בעלי עסקים ולא בעלי מקצוע שיכולים לסייע, גם לכם יש איך לעזור. פשוט תזמינו אוכל. כל הזמנה וטייק אווי הם אוויר לנשימה עבור המסעדנים, והיום צריכים אתכם יותר מתמיד. אל תחשבו שיעשו את זה במקומכם. אם בסוף כל הבלגן תרצו שהמסעדה שאתם אוהבים עדיין תתפקד, פשוט תדאגו לפרגן להם, דווקא עכשיו. . על הצילום: @moyaldavid . #frigg_ii #gargeran #israeli_frame #ii_community #israeli_kitchen #israel_food #israelifood #israeli_food #telavivcity #tlvfood #telavivfood #jerusalemfood #יאמי #טעים #מסעדות #שף #גרגרן #אוכלים #אוכל #קורונהוירוס #קורונה2020

A post shared by Dor Peleg | דור פלג (@dor_peleg) on

מאז פרסום הפוסט עברו שלושה ימים ופלג מספר על כ־100 תגובות לפוסט ומספר דומה של פניות בפרטי. יועצים פיננסיים, מעצבי פנים, מנהלי מדיה חברתית, צלמים, אנשי תוכן ועוד כבר הציעו את עזרתם אך הקושי מגיע דווקא מכיוון המסעדות. "להרבה בעלי עסקים לא נעים לכתוב שהם צריכים עזרה. עם מי שכן פנה דיברתי וניסיתי להבין מה צריך ואת מי נכון לשדך. זה דורש זמן אבל זה המעט שאני יכול לעשות. אנחנו חייבים לעזור אחד לשני ולהירתם איפה שאפשר".