בדלתיים סגורות: מה קרה לוויטרינה באבן גבירול?

הוויטרינה הפכה מזמן לקונצנזוס של ממש ברחובות העיר, לא נגזים אם נאמר מיתוס עירוני. העבודות שהחלו לאחרונה במבנה מעלות חשש להמשך קיומה. היזם טוען: העסקים ידעו על הבנייה המתוכננת. האם המסך יורד על הוויטרינה באבן גבירול?

המבורגריית ויטרינה (צילום: אינסטגרם ויטרינה)
המבורגריית ויטרינה (צילום: אינסטגרם ויטרינה)
8 בפברואר 2017

אין תל אביבי אמיתי שלא מכיר את הוויטרינה, שהפכה זה מכבר למוקד עלייה לרגל לכל חובב המבורגר מבין עניין. בימים האחרונים נתקלו המבקרים במקום באכזבה, כשמצאו את הוויטרינה סגורה בשל שיפוצים שהחלו בימים האחרונים במבנה, במטרה להקים בו בניין בן 100 דירות. בתי העסקים שרק לאחרונה שקקו חיים, התפנו, ואילו הוויטרינה נותרה בחוסר ודאות מוחלט, עם חוזה ל-4 שנים נוספות במבנה, אך עם אתר בנייה לכל דבר ועניין שקם מסביבה. המראה בימים האחרונים היה סוריאליסטי במיוחד: אתר בנייה רועש ובתוכו מזללה פעילה עמוסת סועדים: "ללקוחות שלי זה לא מפריע, אז יש קצת רעש ואבק, אבל הם באים בשביל האוכל שהם מכירים ואוהבים" מספר נתי, בעלי הוויטרינה.

הוויטרינה נפתחה בשנת 2011 על ידי נתי מנשה ומאז, הפכה למזללה בלתי נפרדת מהנוף התל אביבי, ומוקד עליה לרגל לכל מחפשי ההמבורגר המושחת או הנקניקיות האיכותיות. הודות למנות הבאמת משובחות, תוך זמן קצר, ובהרבה השקעה, הוויטרינה יצרה לעצמה קהל לקוחות נאמן ששב וחוזר עבור אותן מנות, ולא פחות מכך, עבור הצ'יפס המפורסם שהמקום מציע, 50% תפוח אדמה, 50% בטטה מתובל בתערובת תבלינים סודית. מי שניסה, יודע שמדובר בצ'יפס חד פעמי.

מחזיקים אצבעות. המבורגריית ויטרינה. צילום: אינסטגרם ויטרינה
מחזיקים אצבעות. המבורגריית ויטרינה. צילום: אינסטגרם ויטרינה

נכון לעכשיו, הוויטרינה סגורה, עקב ניתוק החשמל במקום. נתי מצידו, מחכה לשמוע מה מתחדש בעניינו ומתי יוכל לשוב לוויטרינה שלו ולסועדים שמחכים.
מהעירייה נמסר: עבודות הבנייה מתבצעות בהתאם להיתר שניתן ליזם ובאחריותו וכך גם הליך פינוי המבנה. כמו כן, עיריית תל אביב-יפו אינה צד בהליכים המשפטיים. למיטב ידיעת העירייה, ארון החשמל הנמצא על קרקע בבעלות פרטית נפגע כתוצאה מהעבודות המתבצעות בנכס על ידי היזם.

מטעם היזם מסרה קבוצת ICON TLV: "העובדה כי הפרויקט יוצא לדרך הובאה לידיעת המבקשים בשנת 2014. ניסיונם של המבקשים לטעון כי גודל המטרד שנוצר לא היה צפוי נעדר בסיס לחלוטין, המבקשים הם שביקשו להאריך את חוזה השכירות חרף הידיעה על הבנייה הקרובה". לעניין סוגיית הניתוק מחשמל ומגז, נמסר כי הקבוצה לא ביקשה לנתק את החשמל או הגז ששימשו את הוויטרינה, לא ניתקה אותם בפועל, וממילא אין היא אחראית לפעולות אלה.

(עדכון ראשון: 7.2, 13:30)

ויטרינהויטרינה לילינבלום