איטליאנו אמריקנו: הפופ אפ שיביא את כרמלה סופרנו לאבן גבירול

מג'רזי לתל אביב. זופה אמריקנו (צילום נועם פריסמן)
מג'רזי לתל אביב. זופה אמריקנו (צילום נועם פריסמן)

עופר אלמליח, מבעלי המרקייה הוותיקה "זופה", נתקף געגועים לילדותו בניו ג'רזי, לצ'יקן קציאטורה, לספייסי מיט בולס והכי חשוב: זיטי. הגעגועים שלו הם הרווח שלנו: הפופ אפ "זופה אמריקנו" יעשה כבוד למאכלי המהגרים שהגיעו מאיטליה לארה"ב. מוקדש לעילוי נשמתו של פולי גוטיירי

11 ביולי 2022

לפני מספר ימים הלך לעולמו השחקן טוני סיריקו, שגילם את דמותו הבלתי נשכחת של המאפיוזו פולי גוטיירי. מי שצפה בסופרנוס (ומי שלא – אף פעם לא מאוחר לבינג') זוכר ודאי את המקום המהותי שהמטבח האיטלקי־אמריקני תפס בסדרה. בטיימינג שרק החיים יודעים לייצר מושק זופה אמריקנו – פופ אפ שעושה כבוד למאכלי המהגרים שהגיעו מאיטליה לארה"ב.

?So what, no fuckin' ziti now. זופה אמריקנו (צילום נועם פריסמן)
?So what, no fuckin' ziti now. זופה אמריקנו (צילום נועם פריסמן)

הסיפור של זופה אמריקנו התחיל כשעופר אלמליח, מבעלי המרקייה הוותיקה "זופה", נתקף געגועים לילדותו בניו ג'רזי. הוא רצה "לעשות עלייה" לחוויית המסעדות האיטלקיות כפי שנחרתה בזיכרונו, עם השולחנות המכוסים במפה משובצת, האווירה המשפחתית, המוזיקה והמנות הנדיבות. בזופה אמריקנו, שיפעל למשך שישה שבועות, כל אלה קמים לתחייה. על הקירות נתלו דגלי איטליה והתפריט כולל את כל החשודים המיידיים מג'רזי: צ'יקן פרמזן – חזה עוף מצופה פרמזן ופירורי לחם ברוטב עגבניות ומוצרלה; מיטבולס ברוטב עגבניות על פוקצ'ת שום ועשבי תיבול עם פרמזן ומוצרלה; זיטי אפוי, המנה המיתולוגית של כרמלה ושל קרן בקלה, אשתו של בובי בקליירי, עם ריקוטה, תרד ורוטב עגבניות או ראגו; ועוף קצ'יאטורה עם פלפלים, זיתים, צלפים, תפוחי אדמה ושאלוטס (54-74 ש"ח).

ברור שיש זיטי (צילום נועם פריסמן)
ברור שיש זיטי (צילום נועם פריסמן)

לפתיחה תוכלו להזמין צלחת נקניקים איטלקים, קורשונים וחרדל; ארנצ'יני, סלט קפרזה ועוד, וכמובן פוקצ'ה עם שמן זית, שום קונפי וזיתים (22-58 ש"ח). אם נותר עוד מקום בבטן, ליד האספרסו החותם את האירוע אפשר להזמין ספוליאטלה במילוי ריקוטה וקינוח טירמיסו, ואז לחזור הביתה ולצפות בפעם המיליון במעללי המשפחה הכי מטורללת, מסוכנת ומצחיקה ממערב למנהטן.

זופה אמריקנו, אבן גבירול 138 תל אביב, 03-6020291, ראשון-חמישי 18:00-22:00, מראשון (17.7) עד סוף אוגוסט