לא לא, אתם לא באמת רוצים איחוד של "חברים"

על פי הדיווחים בארצות הברית כל אחד מחברי הקאסט צפוי לקבל 2-4 מיליון דולר לפרק איחוד שהולך להיות ריאיון אולפן דביק. זה כמו לשפוך גיגית של נוסטלגיה מתוקה על אנשים שכבר טובעים בנוסטלגיה מתוקה. בבקשה לא

אל תבואו לכאן יותר. "חברים"
אל תבואו לכאן יותר. "חברים"
10 בפברואר 2020

את הריוניון של "חברים" אפשר להריח מתקרב מקילומטרים. בשלה השעה. 15 שנה אחרי ירידתו של הסיטקום הכי קלאסי של הניינטיז מהאוויר והוא פופולרי מאי פעם: תרבות הבינג' של נטפליקס חשפה אותו בפני דור חדש של צופים צעירים שכבר מדקלמים את הפאנצ'ים של ג'ואי ופיבי מתוך שינה. איחוד של ששת המופלאים הוא לא רק מתבקש, הוא ממש נדרש. גל הנוסטלגיה גואה לכדי צונאמי. כולם אוהבים ומתגעגעים.

זו בדיוק הסיבה שצריך להתפלל לכישלון המגעים בין HBO לג'ניפר אניסטון, דיוויד שווימר, ליסה קודרו, מאט לה בלאנק, קורטני קוקס ומת'יו פרי. כל אחד מהם אמור לקבל מ-HBO בין 2 ל-4 מיליון דולר תמורת הסכמתם להשתתף בספיישל בן שעה שישודר ברשת הכבלים הפרימיומית, בטרם עלייתה של "חברים" לצפייה בשירות הסטרימינג HBO MAX באביב הקרוב. מדברים על זה כבר מנובמבר ועל פי הדיווחים מארה"ב בימים האחרונים, העסק כמעט כמעט חתום. אז למה להיות הייטר?

כי לפני שמתלהבים כמו מעריצי אושיות טיקטוק על ריטלין, כדאי לשים לב לפרטים: אנחנו לא מדברים על פרק ספיישל מתוסרט חדש בסדרה. לא לא. הו לא. התוכנית המדוברת תהיה שעה של ריאיון אולפן דביק שבו יושבים השישה מול מראיינת, מהרהרים ומלרלרים על רגעיה הגדולים של הסדרה בליווי קטעי ארכיון. והמראיינת תהיה כנראה אלן דג'נרס. אלן דפאקינגג'נרס. למה שלא תשפכו לנו סירופ תירס על המסך וזהו.

תשפכו לנו סירופ תירס על המסך וזהו. הקאסט של חברים (צילום: Getty Images)
תשפכו לנו סירופ תירס על המסך וזהו. הקאסט של חברים (צילום: Getty Images)

כבר ראינו תוכניות ריוניון כמו זו שמתכננים לנו ב-HBO. הן תמיד איומות ונוראות. ומאכזבות. תמיד. אנחנו מתגעגעים לדמויות הפיקטיביות ולסיפוריהן, לא לשחקנים ששיחקו אותן והזדקנו ב-20 שנה ועכשיו מוכנים לחפור ולצחקק על זה מלאכותית באולפן תמורת חופן דולרים. אין הרבה תוכן בעל ערך שאפשר לחלץ משעה כזאת פרט להתבוססות דביקה בנוסטלגיה.

זו בדיוק הבעיה: התבוססות בנוסטלגיה היא המצב הקבוע של צרכן התרבות במאה ה-21, וכשהטלוויזיה מנסה להצטרף אלינו תודעתית וללבות את הסיטואציה זה תמיד מרגיש מוגזם ולא טבעי. כמו לשפוך גיגית של נוסטלגיה מתוקה על אנשים שכבר טובעים בנוסטלגיה מתוקה. לרומאן הביזארי ומלא התשוקה שמנהל הצופה העכשווי עם "חברים", נושא למחקר ומאמרי עומק בפני עצמו, יש רק מה להפסיד מחגיגת ריוניון כמו זו שמתכננים לנו עכשיו ב-HBO. מוטב יהיה לכולנו להמתין כמה שנים לרימייק (וכמובן, בבוא העת – לתעב גם אותו).