ב-2020 ג'ואי מ"חברים" הולך להקריפ לכם את החיים

בעונה העשירית מסתתר פרק נבואי, שאת קורותיו תגלה אמה ביום ההולדת ה-18 שלה. אנחנו בטוחים שהדחקתם את הגירושים של מוניקה וצ'נדלר

הו, לא (מתוך "חברים")
הו, לא (מתוך "חברים")

לא בטוח שיוצרי "חברים" התכוונו שנזכור להם את זה, אבל בפרק הרביעי של העונה העשירית מתחבאת נבואה שמגלה מה יעלה בגורל השישיה וקרוביהם בשנת 2020. בפרק, "The One With The Cake", רייצ'ל ורוס חוגגים יום הולדת ראשון לאמה הקטנה, וממש רוצים שכל החברים יגיעו. מוניקה וצ'נדלר ממש מתבאסים, כי הם היו אמורים לנסוע לסוף שבוע בוורמונט, אבל בסוף מתפשרים ומחליטים להגיע. אלא שבזמן שכל האורחים מגיעים, כולל ההורים של רוס ומוניקה, אמה חורפת את החיים בשנ"צ שלא נגמר ורייצ'ל לא מוכנה להעיר אותה. אחד הדברים שקורים בזמן הזה הוא שרוס מצלם במצלמת הווידאו שלו ברכות שמיועדות ליום ההולדת ה-18 של אמה, שיתרחש ב-2020, אז היא תקבל את הקלטת. הנה כל מה שהולך לקרות בשנה הזאת.

נבואת הזעם של פיבי

טוב, פיבי תמיד הייתה קצת טרולולו, אבל אין ספק שהדמיון שלה הלך רחוק מדי הפעם. כשרוס מכוון אליה את המצלמה היא מתלהבת ואומרת: "זה כמו קפסולת זמן. תחשבו על זה, היא תראה את הסרט הזה בטלוויזיה שעדיין לא הומצאה, עם חברים שעכשיו הם בכלל תינוקות. והם יחיו בעיר מרחפת שבני האדם בנו כדי להימלט מאנשי הנמלה!". לגבי הטלוויזיה היא לגמרי צדקה, ואמה תאלץ לשלם לא מעט כסף כדי להמיר את קלטת הווידאו לקובץ דיגיטלי. רוס, יא נאחס.

מוזמנים להשקה בתדר (מתוך "חברים")
מוזמנים להשקה בתדר (מתוך "חברים")

ג'ואי יתחיל עם אמה והחברות שלה

רוס מבקש מג'ואי לברך את אמה ליום הולדתה ה-18, והוא ישר עובר לפרצוף המקריפ שלו ושואל, "שמונה עשרה, אה?". הוא מצביע לעבר המצלמה וכמעט אומר את הקאצ' פרייז שלו, אבל רוס סוגר את המצלמה מיד בעצבים. "מה, זה בשביל החברות השוות שלה", ג'ואי מנמק. היום הוא אמור להיות בן 52, וזה כמובן "בדיוק הזמן שבו אני אתחיל לחשוב על התמסדות". חבר, תגגל "MeToo".

מוניקה וצ'נדלר יתגרשו

כזכור, הם היו אמורים לנסוע לנופש בוורמונט באותו היום, אבל אמה עדיין ישנה כשהם הגיעו למסיבה. כשרוס מכוון אליהם את המצלמה הם אומרים: "שלום אמה, השנה היא 2020. את עדיין ישנה? אנחנו דודה מוניקה ודוד צ'נדלר, דרך אגב. אולי את לא מזהה אותנו כי לא דיברנו עם ההורים שלך 17 שנה. פעם היינו נשואים, אבל אז פספסנו סוף שבוע של חופש, והכל התחיל להתפרק… בגללך! יום הולדת שמח".

אולי כרטיס ברכה היה מספיק (מתוך "חברים")
אולי כרטיס ברכה היה מספיק (מתוך "חברים")

ההורים של רוס ומוניקה מתים

קשה לחשוב על דמויות שהפכו ככה את חוסר הטאקט לפיצ'ר הכי כיפי שלהן, ובאמת אי אפשר שלא לאהוב את ג'ק וג'ודי. ברכת יום ההולדת שלהם הלכה ככה: "היי אמה, יום הולדת 18 שמח. זה נראה כל כך רחוק עכשיו, 17 שנה… את תהיי כבר מבוגרת ואנחנו נהיה… ובכן, סבא ואני אולי כבר לא נהיה פה. ההודעה הזאת עשויה להגיע אליך מהקבר, אמה". ההורים של ג'ודי מתו מאוד צעירים והכולסטרול של ג'ק מרקיע שחקים, יומולדת שמח אמה! זכרי, מחלות לב הורגות גם נשים!

ג'ודי וג'ק גלר. איזה טיפוסים (מתוך "חברים")
ג'ודי וג'ק גלר. איזה טיפוסים (מתוך "חברים")

מחפשים סדרה חדשה? בואו לדבר על זה בקבוצת הטלוויזיה של Time Out, "מה רואים היום?"