חדר אורחים

מלון הבוטיק דס סטו שנפתח בדצמבר 2012 בברלין, שוכן בבניין שבו פעלה שגרירות דנמרק. על עיצוב הפנים של החללים הציבוריים אחראית מעצבת העל פטרישה אורקיולה, שרהיטיה הצבעוניים ממלאים את הלובי ואת חדרי המדרגות

26 במאי 2014

כמו בניינים רבים בברלין, גם למלון הבוטיק דס סטו (Das Stue) יש היסטוריה. המלון, שנפתח בדצמבר 2012, שוכן בבניין מ-1938, שבו פעלה שגרירות דנמרק. המלון, שפירוש שמו בדנית "חדר אורחים", ממוקם בחלק המערבי והמהוגן של העיר , ומיועד לקהל שמתגעגע לאלגנטיות של השנים ההן.

המלון גובל בפארק בטירגארטן (Tiergarten), צמוד לגן החיות (כמה מחדרי המלון משקיפים ישירות על החיות) ונמצא במרחק הליכה מהרייכסטאג, מכיכר פוטסדאם (Potsdamer Platz) ומאזור הקניות המכונה "קוּדאם" (Kurfürstendamm).

המלון מורכב משני בניינים: הבניין המקורי המשוחזר, שתכנן אותו במקור יוהאן אמיל שמידט, שאחראי גם לתכנון בניין הכלבו המפורסם קא-דה-וה (KDW); והתוספת החדשה, מבית היוצר של סטודיו אקסטהלם (Axthelm Architecten). על עיצוב הפנים של החללים הציבוריים אחראית מעצבת העל פטרישה אורקיולה, שרהיטיה הצבעוניים ממלאים את הלובי ואת חדרי המדרגות, לצד פסלי חיות .

80 החדרים והסוויטות שבעליית הגג מעוטרים בתצלומי וינטג' מאוסף השייך לבעלים. מקצת החדרים כוללים אמבטיה, אחרים מרפסת, ובכולם מותקנות מערכות מדיה ורהיטים שעוצבו במיוחד.

במלון שתי מסעדות של השף הספרדי המעוטר כוכבי מישלן פאקו פרז (Paco Pérez), כמו גם בר וחדר אוכל פנימי המשקיף אל גן החיות. ישנן גם ספריות המפוזרות בין הקומות, בריכה, סאונה, ספא וחדר כושר. וכמו תמיד בברלין, גם נקודה ישראלית: המדים של הצוות עוצבו על ידי הישראלי איתמר צחובל.

מידע מעשי

מחיר באוגוסט: מ-150 אירו לזוג ללילה, במסגרת חבילת Das Stue Special.

כתובת: Drakestrasse 1, Berlin

אינטרנט: www.das-stue.com