חדשים על המדף: פריטי ריהוט מעוצבים שיוצגו ביריד "צבע טרי"

במסגרת עיצוב טרי 2014 יוצגו לקהל עבודות חדשות שנוצרו במיוחד למאורע, לצד קולקציות שוות שנחשפות בו לראשונה. הנה מה שמחכה לנו

מנורת קיר של אסף ויינברום. צילום: רן הלל
מנורת קיר של אסף ויינברום. צילום: רן הלל
3 בנובמבר 2014

טאלנטס דיזיין

"פראות מבויתת"

גלריה טאלנטס מציגה את קולקציית "פראות מבויתת". הקולקציה נבנתה כשילוב של פריטים המחברים בין הקטבים של הפראי והבלתי מרוסן ובין המבוית והמתוכנן בקפידה.

Mad House
Mad House

בין הפריטים שיוצגו ביריד תמצאו את שולחן Mad Horse של שמואל בן שלום, עבודה היברידית שמשלבת רגלי סוס עם שולחן בועות פראי; ספריית Frost של אילן פיבקו – ספרייה המעוצבת כטיפה תלת ממדית שקפאה ונפרסה, אינסטליישן לקיר מבית אוהד צפתי, אובייקטים של אילן גריבי, גופי תאורה פיסוליים של רון אלוני ועוד.

[tmwdfpad]

סטודיו דור כרמון

גופי תאורה Honeymoon Light

"ההשראה למוצר הגיעה מאהילי מתכת עגולים קלאסיים. משך אותי המיזוג בין שתי כיפות שיוצרות צורה חדשה והומוגנית", אומר דור כרמון, המעצב. "כשעיצבתי את גוף התאורה, נראה לי נכון לשלב אותו בפינות האוכל והסלון, ולכן הקוריאן – חומר חזק ואסתטי – התאים לעיצוב, הן מבחינה צורנית והן מבחינת הטקסטורה שלו".

גופי תאורה Honeymoon Lights
גופי תאורה Honeymoon Lights

גלריית דיזיין ספייס

"גם וגם"

גלריית דיזיין ספייס, בהנהלת האוצרות סלומה פקיאל ועמי שחר, מציגה את "גם וגם" בשיתוף אבן קיסר. מדובר בסדרות עבודות שהוזמנו מכמה מעצבים ישראלים. הפרויקט הוא שילוב של אמנות ועיצוב תעשייתי, ומכאן השם "גם וגם". העבודות נוצרו בעזרת שימוש בטכניקות עבודה מסורתיות ובטכנולוגיה מודרנית.

דניאלה להבי

אקססוריז במהדורה מוגבלת

במסגרת היריד יציגו בבית דניאלה להבי, שהלכה לעולמה בשנה שעברה, קולקציית תיקים ואביזרים משלימים שיוצרו בטכנולוגיה של חיתוך פניאומטי בשילוב עבודת יד. הקולקציה יוצרה בחיתוך דיגיטלי – הבשורה הלוהטת של העיצוב התעשייתי. את השלב הדיגיטלי ממשיכה תפירה ידנית בטכניקות מסורתיות. לצד שישה דגמי תיקים (בגזרות סל, צד, גב ומעטפה) תמצאו מהדורה מוגבלת של אביזרים נלווים שעוצבו במיוחד ליריד – מחזיק למשקפי שמש, מחזיק מפתחות ועוד.

אקססוריז של דניאלה להבי
אקססוריז של דניאלה להבי

אסף ויינברום

מנורת קיר

מנורת הקיר עוצבה בהשראת מוטיבים ימיים. זרוע המנורה עשויה משני צינורות אלומיניום דקיקים, צינור אחד בתוך השני, כך שבאמצעות מנגנון טלסקופי ניתן לקצר או להאריך את הזרוע ולכוון את התאורה. האורך המקסימלי של הזרוע מגיע לשני מ' וחצי ומעלה קונוטציה של חכה הנשלחת למרחק. מרכז הכובד של המנורה הוא הבסיס שמחובר לקיר, והוא נחתך בצורה א־סימטרית שחושפת במכוון את המנגנון. ראש המנורה מזכיר מצוף של סירה. הוא עשוי מתכת צבועה, וצורת הקונוס שלו מייצרת תאורת ספוט ממוקדת.

מנורת קיר של אסף ויינברום. צילום: רן הלל
מנורת קיר של אסף ויינברום. צילום: רן הלל

הילה שמיע

רהיטי יציקות עץ

סדרת הרהיטים נעשתה בטכניקה חדשנית של יציקת אלומיניום על בולי עץ. היא מהווה שילוב הרמוני בין שני חומרים שונים לחלוטין – העץ הטבעי, החם, בעל צבעי האדמה, לעומת האלומיניום הקר, התעשייתי והכחלחל. הצורה הגיאומטרית הנוקשה של הרהיטים מגבילה את הצורה הטבעית של העץ, ועם זאת משאירה את זיכרון הצמיחה האורגנית. במפגש בין העץ לאלומיניום נוצר קו פחם רישומי, שמהווה גם הוא זיכרון לתנועה של האלומיניום החם ולתהליך הייצור הדינמי, גם כאשר שני החומרים קפואים בזמן.

רהיטי יציקת עץ של הילה שמיע
רהיטי יציקת עץ של הילה שמיע

אקווה קריאיישנס

גופי תאורה ופריטי ריהוט

אקווה קריאיישנס, אטליֶה התאורה והריהוט מתל אביב, יחשוף לראשונה שיטות עבודה חדשות ויציג פריטי ריהוט יחידניים ומהדורות מוגבלות של מנורות ממשי המודפס דיגיטלית, בעיצובו של אלבי צרפתי. נוסף לכך ישיק הסטודיו סדרה חדשה וקלילה של מנורות שעוצבו במיוחד עבור היריד וניתנות לרכישה במקום.