חודר ללב

מאז שריליס הבכורה שלו הפך ללהיט, בן פירס מסתובב ברחבי הגלובוס, מתפעל לייבל ומתכנן את העתיד

1 בספטמבר 2013

סיכוייו של מפיק צעיר להצליח לכבוש אלפי לבבות מעריצים וקולגות כבר עם הריליס הראשון שלו נמוכים מאוד. בן פירס הוא אחד מאותם מקרים נדירים: "What I Might Do", ריליס הבכורה שלו שיצא בשנה שעברה, הפך להצלחה מסחררת ונוגן על ידי סת' טרוקסלר, היידי, מיה ג'יין קולס ועוד רבים. הקטע מצליח ללהטט בין הקלילות של הטו־סטפ הבריטי העכשווי לסקסיות של הפופ־האוס, מה שהפך אותו ללהיט קרוס־אובר כה גדול. "לא ציפיתי לכזו הצלחה. זה שינה לגמרי את החיים שלי, לפעמים זה עדיין מרגיש שזה לא אמיתי", הוא מספר. "אולי הקטע הצליח כי יש לו מתווה מזוהה וזכיר, התפקיד של הבייס משאיר רושם". בימים אלו, להיט אחד הוא כל מה שצריך כדי להפוך לדי.ג'יי מבוקש, בין שאתה יודע לתקלט או לא. פירס מצא את עצמו משוטט ברחבי הגלובוס, אולם העמדה לא הייתה זרה לו – בעיר מגוריו מנצ'סטר הוא מתקלט כבר שנים רבות ואף מארגן מסיבות עם ליינאפים מוקפדים בטעם מעולה. אם זה לא מספיק, לאחרונה פתח פירס עם שותף את Purp & Soul, לייבל שהוא גם סוכנות ניהול אמנים.

 אתה מרגיש שזה הכרחי לאמן לעשות משהו נוסף להפקה כדי לבסס את מקומו בתעשיית המוזיקה?

"זה חשוב באותה מידה. אני מנסה לאזן את פעילות הלייבל עם שאר הדברים שאני עושה, ולפעמים זה קשה מאוד. אני אוהב שיש לי לייבל משלי. בהחלט נוח יותר לא להיות נתון לשיקולים של לייבל חיצוני, אבל בכל זאת יש הרבה לייבלים שאשמח להוציא בהם מוזיקה". למרות הקלילות היחסית המאפיינת את גישתו, לפירס ברור מה הוא רוצה מהלייבל שלו. יש לו שורת אמנים שהחתים, עוד כמה שהוא זומם עליהם וריליסים שנמצאים בשלבי אפייה אחרונים. "אנחנו מחפשים מוזיקה טובה שנעשית בתשוקה, בכנות וברגש. זה יכול להיות טרק למועדון או משהו שהוא יותר איזי ליסנינג ונגיש, אין הגבלות. אולי הקהל מחפש המשכיות, אבל אני הולך עם האינסטינקטים שלי ומוציא מה שנשמע לי מתאים לסאונד של הלייבל, שהוא מאוד מגוון".

את האינסטינקטיביות חרט פירס על דגלו גם בכל מה שקשור לתקלוט. לא תמצאו אותו יושב בבית שעות לפני מסיבה ושובר את הראש על התוכנית האמנותית. למעשה, הוא כלל לא מתכונן לסטים שלו. "אני כל הזמן קונה מוזיקה, אז יש לי
הרבה אופציות. אני אוהב להגיע למועדון שעה לפני שאני עולה ולראות מה קורה שם ומה הדי.ג'יי שלפני מנגן. מאוד חשוב לבנות קצב קוהרנטי של מוזיקה במשך כל הלילה. אם אני מנגן ראשון, אנגן דברים שהם גרוביים ומלודיים – אחמם כמו שצריך, לא חזק מדי". למרות ההצלחה המטאורית של האי.פי הראשון, פירס לא נלחץ מהדיסקוגרפיה הרזה ולוקח את הזמן עם הריליס הבא שלו. "יש לי כמה דברים בקנה, כמה טרקים שניסיתי לאחרונה במועדונים ובפסטיבלים. אלבום שלם הוא בהחלט אופציה, אבל לא כרגע – אני רוצה לפתח את הסאונד ואת הכישורים שלי לפני זה. אני מאוד רוצה לעשות מוזיקה שאינה האוס או אלקטרוניקה. אמנם קשה למצוא זמן להיכנס לסטודיו, אבל כשזה קורה צריך רק ריליס אחד שיעבוד, זה לא בשמים".