ישן חדש: בקרוב יפתח בעלי האוגנדה מקום לחובבי תקליטים

אחרי הצלחתו של בר אוגנדה בגרסתו התל אביבית, איתמר ויינר פותח סלון תקליטים עם נוף לים, שם הקהל הקבוע יוכל לבזבז מעט סרוטונין לפני רדת הלילה

אוגנדה. צילום: דין אהרוני רולנד
אוגנדה. צילום: דין אהרוני רולנד
22 בנובמבר 2018

בשנים האחרונות הפך אוגנדה לבר הפופולרי ביותר מסוגת הבילוי הקודר, מקום שבו אפשר למצוא תדיר אנשים במשברי רבע החיים מטביעים את יגונם המילניאלי בכוסות הבירה הצוננות. כעת, חודש דצמבר מזמן להם בשורה: לאחרונה חברו יחד איתמר ויינר, מבעלי בר האוגנדה, ואסף רחמני, הבעלים של חברת קמע שמפיצה ומייבאת תקליטים, ויחד הם עתידים לפתוח את חנות התקליטים והבילוי חולית.

עוד כתבות שיעניינו אותך:
המוזיקה הישראלית חייבת לשחרר מגלגל"צ
השפים המבטיחים שישתלטו על מטבחי תל אביב
בילוי מושחת: כנאפה בר חדש נפתח בפלורנטין

חשוב לומר שמדובר בשיתוף פעולה אישי, שאינו קשור לעסקים האחרים שבבעלות השניים. ויינר ורחמני שואפים להקים מיזם של חנות תקליטים שתפעל בכל ימות השבוע החל משעות הבוקר עד הערב המאוחר (בין 10:00 ל־21:00 ושישי בצהריים, מלבד ימי שבת). בחולית אפשר יהיה לקנות תקליטים ולשוחח על חדוות המוזיקה בעת שתיית קפה או בירה. יש תוכניות גם להרצאות ולתכנים כגון השקות, תקלוטים וחגיגות שישי צהריים מסורתיות.

האוגנדה, מעוז הפטפטנים התל אביבי
האוגנדה, מעוז הפטפטנים התל אביבי

"חשוב שאנשים שקונים תקליטים יוכלו גם לפטפט, אם אתה כבר עושה מאמץ ומגיע למקום", אומר ויינר. "יהיה קפה אבל זה לא יהיה בית קפה, תהיה בירה בבקבוקים אבל זה לא יהיה בר. יש לי בר, ואני לא רוצה לפתוח עוד אחד, מה גם שיש באזור בתי קפה ממש טובים כמו קפה שלג אז זה לא משהו שאנחנו רוצים להיכנס אליו תחרותית או מקצועית. זו פינה חמודה שיהיה אפשר לשתות בה קפה ולראות אפילו את הים".

למה "חולית"?

"בגלל הספר והסרט, וגם מפני שביום שנפגשנו כל אחד העלה את השם הזה בלי שתכננו, באופן די קוסמי: אסף אמר 'דיונה' ואני אמרתי 'חולית'. זה מתאים כי לבטח לפני 100 שנים כל הרחוב ודאי נראה כמו דיונה. זה גם מסתדר עם כל עולם התקליטים – מצד אחד אומרים 'מי קונה תקליטים שיש הכל אונליין', ומצד השני קונים ומוכרים תקליטים, ויש שם משהו שלעולם לא יכול להיגמר. אני מרגיש שהשם הזה מחבר את הסיפור של עולם המוזיקה – את העבר ואת ההווה, וגם את הפינה של אלנבי שבה ייפתח המקום אשר חוותה עליות ומורדות אבל גם היא למעשה נצחית".

יונה הנביא 42 תל אביב. הפתיחה צפויה בשלישי (4.12), מומלץ להתעדכן בעמוד הפייסבוק