קאט זה בולשיט: פליטות הפה של הפוליטיקאים הופכות לחולצות

איך הופכים את מערכת הבחירות המבאסת ללימונדה? עידו לביא הבין שאם לא נצחק נבכה, ושאת השטויות שהפוליטיקאים שלנו פולטים בהחלט אפשר ללבוש

חולצה מליין 19IL (צילום: עידו לביא)
חולצה מליין 19IL (צילום: עידו לביא)
19 במרץ 2019

זה רק אנחנו או שמערכת הבחירות הנוכחית היא חתיכת דבר מדכא מאוד, עם כל הסרטונים והפרסומות לבושם והביבי טי וי? ובכן, אם זה תלוי בעידו לביא (29), גם ממערכת הבחירות הזו אפשר לעשות לימונדה.

לביא, סטודנט למדעי המחשב במרכז הבינתחומי, החליט שלהתחמק מהשיח הפוליטי שתוקף אותו בכל מקום אי אפשר, אבל להפוך אותו לדאחקה הוא דווקא יכול. כשנתקל ביוזמה של בחור אמריקאי שהוציא כפכפי סליידרס מעוטרים בלקט מציוציו של הנשיא טראמפ, הוא החליט שזו תהיה התשובה שלו לדיכאון הקיומי שהבחירות מעוררות בו. "בכל פעם ששמעתי מישהו מדבר על פוליטיקה, זה תמיד בקונוטציה שלילית ובצורה מאוד כבדה", הוא מספר. "התחברתי לרעיון של הכפכפים וחשבתי איך ניתן לעשות את זה בלי לבחור צד במפה הפוליטית ופשוט לצחוק על כולם".

https://www.instagram.com/p/Bu5vyGwhAlw/

עוד כתבות מעניינות:
קולקציית הקעקועים הלא מחייבים שנדבקים במים
האם התיק המיניאטורי הוא הטרנד הבא?
הלקסיקון שיגרום לכם לדבר כאילו אתם מבינים באופנה

המחשבה הזו הולידה את מותג החולצות 19IL, המציע טי שירטס מעוצבות ואירוניות עם קריצה לתרבות הפופ, שלא חסות על אף צד של המפה. חולצה של להקת קווין עם פניהם של לפיד, גנץ, בוגי וגבי אשכנזי לצד חולצה של מירי רגב עם המשפט האיקוני "קאט דה בולשיט", חולצה של אבי גבאי עם קריצה לקמפיין המפורסם של ברק אובמה עם הכיתוב “Nope” וכמובן חולצה של ביבי עם הכיתוב "לא יהיה כלום כי אין כלום".

"צריך להיכנס לפרופורציות", אומר לביא, "כולם משחקים את משחק ההכפשות, ויש מקום לסאטירה. אני לא בא לתקוף אף אחד באופן אישי, פשוט להקליל את האווירה ועל הדרך לצחוק על אנשי ציבור. אין פוליטיקאי מושלם, וההכרה בפגמים האלה היא חלק ממערכת הבחירות".

ההשראות שאיתן לביא עובד הן פוסטרים פוליטיים ממדינות שונות, אמני פופ ארט כמו אנדי וורהול ועטיפות של אלבומים וסרטים ישנים. הוא מספר כי כרגע המותג מכוון להוציא חולצות המתייחסות לבחירות בלבד, והוא עובד במרץ על עוד עיצובים. לדבריו, לכולם יש נקודות חולשה שניתן לצחוק עליהן.

היעד הבא של לביא הוא האירוויזיון – בקרוב מאוד נוכל למצוא באתר עיצובים רבים שבמרכזם המתמודדים ותרבות האירוויזיון הישראלית. יש למה לצפות.

← 199.90 ש"ח, להשיג באתר