קפה בוקה משתלטים על הצפון הישן: חומוסייה חדשה עם תאריך תפוגה

רק שנתיים אז כדאי למהר (צילום שרון בן־דוד)
רק שנתיים אז כדאי למהר (צילום שרון בן־דוד)

בית הקפה הצפוני החליט כנראה להשתלט על כל יהודה מכבי והסביבה, עם בית חומוס חדש בעל שם מעניין, שמרמז דווקא על סופו העתידי. "חומוס זה החיים. אין מאכל טעים יותר. הרגשנו שחומוס ישלים אותנו - מבתי קפה לבר השכונתי, לחומוסייה השכונתית"

31 ביולי 2023

תושבי יהודה מכבי והסביבה, תתחדשו – מעכשיו יש לכם חומוס בשכונה. ולא סתם חומוס אלא מבית היוצר של קפה בוקה. וכן, טעמנו והוא מצוין. החומוסייה החדשה ששמה "שנתיים", ובהמשך תבינו למה, ממוקמת מול הבר בוקה 57 וסמוך לקפה בוקה הוותיק. כלומר ברדיוס של דקת הליכה אפשר לשבת לקפה של בוקר, להוריד חומוס בצוהריים ולהמשיך לדרינק בערב. הלוואי על כולנו כאלה תנאים.

חומוס מייקל (לא ג'קסון). שנתיים (צילום שרון בן־דוד)
חומוס מייקל (לא ג'קסון). שנתיים (צילום שרון בן־דוד)

"חומוס זה החיים. אין מאכל טעים יותר. הנכס ממול התפנה ויש לנו טבחים שיודעים להכין חומוס מהמם ולכן הלכנו על זה", מסבירים הבעלים עומר פעמוני אשל ושלי שלייר. "הרגשנו שחומוס ישלים אותנו, מבתי קפה לבר השכונתי, לחומוסייה השכונתית, ושהקהילה ביהודה המכבי אוהבת את מה שאנחנו עושים ותשמח לאכול אצלנו חומוס. 'שנתיים' מייצג את מה שאנחנו הכי מאמינים בו – פשטות, חוסר יומרנות ואהבת המקצוע".

שנתיים ודי (צילום שרון בן־דוד)
שנתיים ודי (צילום שרון בן־דוד)

למשימת הכנת החומוס גויסו שף הרשת אסף זילברשטיין (לשעבר רפאל וקפה נואר) והקולגה מייקל זערור, ערבי נוצרי ממשפחת מסעדנים. עם המטבח הלבנוני כהשראה הם בחרו יחד את הזנים הנכונים – הדס למשחה, בולגרי לגרגרים; את הטחינה – אל ארז לחומוס, הר ברכה לשאר; ופיתות מפלאפל ג'ינה. החומוס עצמו משחתי, קטיפתי וחמוץ־עדין. אפשר לקבל אותו כחומוס טחינה, מסבחה, חומוס בשר וחומוס מייקל – שליכטת חומוס עם רוטב שום לימון ומעל צנוברים מטוגנים ושקדים, שמשדרגים את המנה המסורתית (32-62 ש"ח).

ואם חומוס לבד לא מספיק – והוא אמור להספיק כי המנות נדיבות מאד – בתפריט יש עוד אופציות טעימות כגון תבשיל פול וגרגרי חומוס ברוטב חמוץ־חריף שונה מהגרסה המוכרת, סלט חציל שרוף בטחינה ועגבניות מעוטר בתערובת סומאק מחבשוש, טאבולה עם הרבה עשבי תיבול קצוצים ומעט בורגול, פלאפל וצ'יפס. מעדיפים לקחת וללכת? פיתה עם חומוס עולה 22 ש"ח, ותמורת פלאפל בפיתה תיאלצו להיפרד מ-25 ש"ח. מכיוון שהמבנה מיועד להריסה צפויה החומוסייה החדשה לפעול רק שנתיים, ומכאן שמה. מצד שני, בקצב שבו נוחתות על שולחן הכנסת הצעות חוק הזויות, אין זה מן הנמנע שעד אז כדי לאכול חומוס נצטרך להפשיל את הבורקה.
יהודה המכבי 61, ראשון-חמישי 10:00-18:00, שישי 10:00-15:00