"הבורקס מזכיר לאנשים את הטעם של פעם שהם מחפשים"

חיים קמונדו, 45, נשוי+2, מוכר בורקס טורקי בשוק הכרמל. מספר מה הסודות של הבורקס הכי טעים בעיר ולמה אסור לשפץ את השוק

חיים קמונדו (צילום: איליה מלניקוב)
חיים קמונדו (צילום: איליה מלניקוב)
7 בפברואר 2018

שם: חיים קמונדו

גיל: 45

סטטוס: נשוי + 2

תעסוקה: מוכר בורקס טורקי בשוק הכרמל

מאיפה אתה במקור ואיפה גר כיום?
"גדלתי בבת ים, ההורים שלי עלו מאיסטנבול. אחר כך גרתי בתל אביב, בדירת שותפים בבוגרשוב עם שני חברים. עשינו שם חיים משוגעים, דברים טובים לא שוכחים. עזבנו את העיר אחרי הפיגוע שהיה בבית קפה באלנבי ב־2002 . תקופת הפיגועים הרחיקה המון אנשים מתל אביב וגם אותי, אבל את העסק לא עזבתי מעולם. עכשיו אני גר בראשון לציון אבל מחפש דירה בלב העיר, באזור רחוב בר כוכבא. אני מאושר פה, אוהב את תל אביב, נושם אותה כל יום. אני שמח לחזור לכאן".

איך הגעת לשוק הכרמל?
"העסק המשפחתי קיים 25 שנה. הרעיון הגיע מאימא שלי, שהגיעה מטורקיה עם מתכונים והתחילה כאן בארץ להכין את המאפים והאיקרות. כשבאנו מטורקיה היינו מאוד פרימיטיבים, אבל התרגלנו לעיר עם השנים. אין מיוחדת ממנה, חברים שלי שגרים בחו"ל מקנאים בי שאני עובד בלב תל אביב".

תל אביבים רבים נשבעים בבורקס שלך. מה הסוד שלך?
"בסופו של דבר הטעם מדבר. הבורקס שלנו מזכיר לאנשים טעם של פעם – וזה בדיוק מה שהם מחפשים. הבצק שלנו בלי מרגרינה וחמאה, אלא רק פילו על בסיס שמן, ובשביל משקה היוגורט שלנו אין סלב שלא מגיע: שייקה לוי, אדם, מיכל ינאי – כולם באים לכאן קבוע".

איך השוק השתנה לאורך השנים?
"הוא השתנה מאוד בגלל הקניונים אבל אנשים חוזרים, הם יודעים שאין כמו הדבר האמיתי. בסופו של דבר נמאס להם מהקניונים, מזה שהכל אותו הדבר, אין את הריחות והאותנטיות של השוק. אני מכיר המון משפחות שבאות מרחוק, שוכרות להן דירה ועושות פה סוף שבוע. אנשים שמחים כאן יותר משהם שמחים בחופשה בחו"ל".

מה אתה חושב על התוכנית לשפץ את השוק?
"אני לא יודע בדיוק מה רוצים לעשות, אבל אנחנו פוחדים מאוד לשבת בבית. עד ששוק התקווה למשל חזר לעצמו לקח בערך עשור, ויש חשש שזה יקרה גם כאן. אני לא הייתי נוגע בשוק הזה, לא צריך לגעת בו. אם כבר, אז רק לסדר אותו, אבל אסור להפוך אותו לגמרי. אם זה מה שיקרה, זה לא יהיה שוק, זה יהיה קניון".

מה הבורקס האהוב עליך ועל הלקוחות שלך?
"אנשים הכי אוהבים תרד עם גבינה, אני או תרד נקי או בשר. אני אוכל בורקס כבר 35 שנה, מכיתה ה' אני אוכל מאפים. אין מצב שאני לא לוקח איתי בורקס הביתה לשבת בבוקר".

מה הדבר הכי תל אביבי בעיניך?
"דיזנגוף סנטר".