לא נפסיק לרקוד? מועדונים מבטלים מסיבות ואירועים בגלל הקורונה

אחרי הברגהיין והפאבריק הודיע גם הבלוק על הפסקה זמנית של הפעילות. מועדונים אחרים מקיימים מסיבות במתכונת מצומצמת. בעלים של מועדון מוביל: ״אף מועדון בעיר לא ישרוד חודש סגירה״

הבלוק: תיכף שבים
הבלוק: תיכף שבים
13 במרץ 2020

גם מכחישי מגיפת הקורונה הנחושים ביותר היו חייבים לנסח מחדש את מערך האמונות שלהם כשהברגהיין בברלין והפאבריק בלונדון פירסמו השבוע כי ייסגרו עד להודעה חדשה. אבל האסימון שנפל בברלין מתחיל להדהד רק בסופ״ש הנוכחי בתל אביב, עם ההנחיות החדשות האוסרות על התקהלויות של מעל מאה איש.

בפורים העניינים עוד התנהלו באופן לא ברור. חלק מהמסיבות בוטלו, אבל אחרות – כמו מסיבת הרחוב בכרם התימנים והרייב הענק בחירייה התקיימו כמתוכנן בהשתתפות אלפי אנשים. אך ההנחייה החדשה שניתנה ביום ד׳ (11.3) והאכיפה שלה אמש (חמישי 12.3) כבר הבהירו שחיי הלילה התל אביביים עומדים להשתנות.

אתמול, חמישי, פורסם בעמוד הפייסבוק של הבלוק כי מסיבת הפורים שהייתה אמורה להתקיים הערב (שישי 13.3) מבוטלת, ותמונה של לוגו המועדון עטוי מסיכה פורסמה בעמוד.

מועדון הבלוק (צילום: גוני ריסקין)
מועדון הבלוק (צילום: גוני ריסקין)

בעלי מועדונים אחרים אמרו כי לא ברור להם איך עליהם להתנהל במסגרת ההנחיות החדשות  "לפי מיטב הבנתי כרגע זה בגדר המלצה, ולא חוק, אך גם ככה אין הרבה אנשים", נמסר מאחד מהם שביקש להישאר בעילום שם. "אז עכשיו אם ההנחיות החדשות בכלל אף אחד לא יגיע". הירידה במספר התיירים השוהים בארץ כבר נותנת את אותותיה ובעלי ברים ומועדונים מספרים על ירידה חדה במספר המבקרים ״אין מועדון בעיר שיכול לשרוד כרגע סגירה של חודש״, אמר לנו בעלים של מועדון מוביל שהעדיף להישאר בעילום שם.

אחרים מוצאים דרכים יצירתיות להתמודד עם ההנחיות. ממועדון האלפאבית נמסר כי הם מחשיבים את הגמא ואת האלפא לשני מועדונים נפרדים וכי כל אחד מהם יכיל פחות ממאה מבלים. במועדון הדאנג׳ן הוחלט על מסיבות מצומצמות של עד מאה משתתפים על בסיס כל הקודם נכנס.

גגרין. צילום: יח"צ
גגרין. צילום: יח"צ

מועדון האנדרגראונד גגרין שחרר אף הוא הצהרה על מסיבות במתכונת מצומצמת, שאליהן יוכלו להכנס עד 100 איש בכניסות נפרדות.

"הנוקדים בשישי מבוטל/נדחה", כתב מפיק אירועי המוזיקה גי דרייפוס בפוסט בפייסבוק. "עשינו כל מה שיכולנו אבל באמת שכבר היה ברור שזה לא שתכננו. כל כך הרבה שינויים וקשיים, שעם כולם עוד הצלחנו להתמודד, אבל אתמול נפלה ההחלטה הסופית לאחר שמשרד הבריאות הודיע על צמצום כל האירועים".

"כרגע נדחה לנו הטור שתוכנן הסופ״ש לקייב, ברלין, לונדון וסטוקהולם, בנוסף למסיבה הקרובה באומן 17", נמסר מליין המסיבות PAG, העומדים לחגוג 17 שנה של פעילות בקרוב. "אנחנו מחכים להנחיות נוספות ממשרד הבריאות, ומקווים שהכל יסתדר בהקדם ויהיה בסדר".

לצד הביטולים ותחושת הכאוס השוררת ברחובות, ברים כמו הפיי והאמש הודיעו כי הם ייפעלו כרגיל בהתאם להוראות משרד הבריאות. גם הבר בית אריאלה, שבו בילתה חולת הקורונה מס' 74, עבר חיטוי וחזר לפעילות רגילה.