לגדול בעיר: העירייה תלמד גידול הידרופוני בשדרות רוטשילד

אחרי שנפטרנו מקרון הרכבת הקלה, העירייה הקימה מול כיכר הבימה חממה שתלמד אתכם את רזי הגידול ההידרופוני בעיר. כדי שתוכלו לגדל מלפפונים, אלא מה

המשטרה תאשר שימוש בגנרטור? החממה השדרות רוטשילד (באדיבות עיריית תל אביב-יפו)
המשטרה תאשר שימוש בגנרטור? החממה השדרות רוטשילד (באדיבות עיריית תל אביב-יפו)
13 בדצמבר 2017

זמן רב חיכינו עד שייעלם לו קרון הרכבת הקלה שהוצב בקצה שדרות רוטשילד מהנוף הציבורי במקום שיתפוס לנו את הנוף והדשא לפרויקט שעד שנראה אותו באמת ניאלץ להמתין עוד שלוש שנים לפחות. כעת משתמשת שוב העירייה בפיסת הדשא הצנועה שמול כיכר הבימה למטרה אחרת, שייאמר לזכותה כי היא לפחות מזכירה את השימוש המקורי של הקרקע. בימים אלה מוקמת בקצה השדה חממה לגידול צמחים, שבין היתר יגודלו בה צמחי מאכל ונוי, צמחים מושכי חרקים (כי מי לא רוצה אחד כזה), פירות, ירקות, שורשים וצמחי תבלינים. בחממה המיוחדת יועברו הדרכות על ידי מומחים לגידול צמחים בתוך החממה בתור המרחב האורבני – גידולים הידרופוניים, שיכולים לשמש אתכם כמובן גם לגידול צמחים חשובים, מהנים ויקרים הרבה  יותר מעגבנייה, בתוך הדירה התל אביבית הקטנה שלכם.

הגידול ההידרופוני הוא כזה המותאם במיוחד לסביבה העירונית, שכן הוא לוקח פרק זמן קצר בהרבה, לא משתמש באדמה או בחומרי ריסוס, ואפילו חוסך במים. כעת תוכלו גם לדעת איך – בחסות העירייה. לאורך היום ייערכו שלושה סיורים בחממה הקטנה המלווים בהסברים על פעילות החממה, ואף יחולקו תוצרים טעימים מהגידולים השונים, למי שחפץ במלפפון הידרופוני או שניים.

החממה ברוטשילד (באדיבות עיריית תל אביב-יפו)
החממה ברוטשילד (באדיבות עיריית תל אביב-יפו)

מלבד הסיורים יתקיימו סדנאות והרצאות שלוש פעמים בשבוע – הן לילדים והן למבוגרים שמאסו בהשרשת סוקולנטים במרפסת ורוצים ללמוד את רזי הגננות. במסגרת הפעילויות תוכלו ללמוד כיצד להכין עציץ הידרופוני, פצצות זרעים (אנחנו פשוט נשאיר את הביטוי הזה כאן), ראש דשא אכיל (נשמע טעים), קומפוסט תולעים (נשמע אפילו יותר טעים), מערכת ביתית לגידול שתילים, כדורי סוקולנטים (זה לא קינוח), ובכלל – להבין סוף סוף כיצד לגדל צמחים בלי להרוג אותם תוך שבוע.

במהלך ימי חנוכה תוגדל כמות הסיורים, שכולם אגב פתוחים לקהל הרחב ללא רישום, ובשדרה ייפרסו מחצלות וייערכו פעילויות מיוחדות לכל המשפחה.

זוכרים שהיה פה קרון? (באדיבות עיריית תל אביב-יפו)
זוכרים שהיה פה קרון? (באדיבות עיריית תל אביב-יפו)