18 דקות של תהילה: ועידת TEDx מגיעה לתל אביב

תפנו לעצמכם 18 דקות מהלו"ז הצפוף, כי זה כל מה שצריך כדי להבין מה זה "החלקיק האלוהי". הרצאות TEDx מגיעות לישראל ומבטיחות להנגיש לכם דברים שאפילו לא ידעתם שאתם לא יודעים

TEDxTLVU
TEDxTLVU
3 בפברואר 2016

אלא אם כן חייתם במערה בשנים האחרונות, קשה להאמין שלא שמעתם עד היום על TED- אותו מיזם עולמי שמטרתו הפצת רעיונות מתחומים מגוונים שמצליח להנגיש את האינטלקט גם לאלו החוששים מהעולם האקדמי. ביום שני הבא (15.2) תגיע ועידת TEDx לאוניברסיטת תל אביב ותתנהל באותו פורמט מוכר – הרצאות באורך של עד 18 דקות שלכולן מכנה משותף בדמות סיפורים פורצי דרך ומעוררי השראה. היוזם ומנהל הועידה הוא ידין סופר, סטודנט בן 21 מהפקולטה למדעים מדויקים באוניברסיטת תל אביב ומפיק, וינחה אותו גלעד עדין, לשעבר מנכ"ל חדשות ערוץ 10.

תתחילו להתכונן: ריכזנו הרצאות טד שבאמת ישנו לכן את החיים

הדוברים, מוכרים יותר ופחות, מגיעים ממגוון תחומים ממשחק דרך תיירות ועד רפואה. השחקן חיים טופול ידבר עם הקהל על החיים הפחות מוכרים שלו, אלו הרחוקים מהבמה ומאור הזרקורים. שר החינוך לשעבר, שי פירון, ירצה על מערכת החינוך בישראל וד"ר ציפי שטראוס, מנהלת מחלקת ילודים ופגים בביה"ח שיבא תעביר הרצאה מרגשת על תחומי התמחותה.

קטעים מוסיקליים צפויים להיות משולבים בועידה. מאסטרו רוני פורת ינצח על תזמורת שלמה, פרופ' עילם גרוס ממכון ויצמן יספר על חלקו בגילוי "החלקיק האלוהי" יחד עם לחן ולהקה שיחשפו את הקהל להרצאה מדעית מאוד לא שגרתית. הרצאות נוספות שתוכלו למצוא יהיו של סיון יערי שמעניקה תנאים ותשתיות לאוכלוסיות מוחלשות באפריקה ומריומה בר יוסף שתדבר על הילדות הקשה עד הקמת המפעל של חייה, בית השאנטי.

לפרטים נוספים וכרטיסים