הכל טוסט: הטוסטבורגר החדש הוא הרבה יותר מגימיק

סודוך כבר לא לבד: אחרי הטוסטייה החדשה של עומר מילר קבלו את הטוסטבורגר - מזללה שמוכרת שילוב של שתיים מהמנות החשובות בעולם אוכל הרחוב התל אביבי ועושה את זה ממש טוב

טוסט בורגר. לא רק גימיק (צילום: אנטולי מיכאלו)
טוסט בורגר. לא רק גימיק (צילום: אנטולי מיכאלו)
27 באוגוסט 2020

הרשו לי לפתוח בדיעה לא פופולרית, אבל באמת לא פופולרית: אוכל פאבים הוא אחד מהמחוזות הקולינריים הכי אנדרייטד בישראל, ואולי בעולם. כן, כולנו נפלנו על פיצה טורטיה עצלנית כזו או אחרת, אבל כמכלול מדובר באגף מזונות יד קלילים ושמנוניים שמספקים את האמאמא של הרעב הפרמיטיבי העתיק שמתלווה לבילוי אלכוהולי. אוכל סופח, מנחם, ממלא ונוטף מבין האצבעות. כשהוא עשוי נכון, ובמיוחד כשהוא מגיע בזמן הנכון, הוא עשוי להיות אפילו יותר טוב מארוחת יוקרה שעולה פי עשר. מצד שני, כשהוא עשוי רע הוא נוקם בבוקר שאחרי. בעיני זה רק מוסיף ריגוש.

טוסטבורגר קציצת מרגז (צילום: אנטולי מיכאלו)
טוסטבורגר קציצת מרגז (צילום: אנטולי מיכאלו)

ובכן, הריגוש שלי בשיאו כי אוכל פאבים נדיר יצא מבין צללי הדרינקים והקים לעצמו בית בשדרת אוכל הברים העצמאי של רחוב אלנבי. למעשה, מדובר בערבוב מסקרן בין שני מזונות פאב שהתאחדו יחדיו ליצירת מגהזורד שמנוני – הטוסט וההמבורגר הם מהיום הטוסטבורגר. המנה נולדה בבר החולוני "הבית של הצב" והיגרה לתל אביב, כמו רובנו, במטרה למצוא חיים עצמאיים רחוק מבית אמא. דירת היחיד שהטוסטבורגר מצא מזכירה באמת הרבה דירות ראשונות בעיר – חלל כמעט ריק, עם עיצוב תעשייתי נקי, דלפק רחב ללא מושבים ומטבח מלא בטוסטרים. מי שרוצה לשבת ולאכול מוזמן לעשות את זה על הספסל ברחוב או בבית שלו. כאן זה לא הצפון הישן.

טוסטבורגר: קחו אותו הביתה (צילום: אנטולי מיכאלו)
טוסטבורגר: קחו אותו הביתה (צילום: אנטולי מיכאלו)

בדומה לטוסטייה החדשה "לאון", גם הטוסטבורגר מעלה את החשש מהשיקוץ שהוא סודוך, וגם כאן ההשוואה לטוסט-נקניק נשכחת מיד עם הביס הראשון. הפלא ופלא, זה לא רק גימיק, אלא באמת מנה חדשה שמצליחה לשלב בין השניים. אם כבר, הדימיון הקרוב יותר הוא העראייס, אבל גם ממנו הטוסטבורגר מצליח להיבדל בעזרת לחמניה שהחליפה את הפיתה, קציצות מהודקות במקום קבב פזור ותוספות שהופכות את המנה ליותר מסתם בשר בלחם. אין ספק, הטוסטבורגר נמצא בצד החיובי יותר של סקאלת מאכלי הברים ושום דבר לא הולך לנקום בי למחרת.

ראשית, מכיוון שהבשר באמת טוב. זה קצת מפתיע בהתחשב בפורמט ובלוקיישן, אבל זו באמת מנה טובה. זה לא הבורגר הכי טוב שאכלתי, אבל הוא מתייצב יפה בין הבורגרים של העיר. שנית, הלחמניה הטיפה מתוקה מצליחה לאזן בין הקראנץ' הרצוי של פחמי העראייס לבין הרכות המתבקשת מטוסט נקניק. הטעם הדומיננטי נובע מהקציצה, נספג יותר טוב בלחמניה הפריכה ומספיק רחוק מטעמי המבורגר רגילים כדי להצדיק את המנה החדשה, אבל בו זמנית לא בורח רחוק מדי – זה עדיין המבורגר בלחמניה, הוא פשוט נעשה קצת אחרת.

טוסטבורגר ריבת בצל וגבינה כחולה (צילום: אנטולי מיכאלו)
טוסטבורגר ריבת בצל וגבינה כחולה (צילום: אנטולי מיכאלו)

התוספות הן כבר הפתעה של ממש, מסוג התוספות שהייתי שמח לקבל בכל המבורגריה בעיר, ועל אחת כמה וכמה על בורגרי פאבים, והגשת המנה בחצאים מאפשרת לטעום כמה שיותר. לקחתי שלושה חצאים (49 ש"ח), האחד עם ריבת בצל, חתיכות בייקון טלה ועלי אורגולה עם טיפה גבינה כחולה (6 ש"ח לחצי לחמניה), לשני נוסף קוביות אננס מוקפץ בצ'ילי וגבינה כחולה (6 ש"ח) ולגיוון, החצי האחרון הורכב מקציצת מרגז בתוספת סלט קלסלואו. אפשר גם לקנות אותם ביחידים (21 ש"ח) או בזוג (38 ש"ח), אבל עם 100 גרם בשר בכל חתיכה, מומלץ ללכת מראש על השלוש ולשבוע כמו שצריך.

התוספות השונות הפכו את המנה למגוונת למדי – תוספת ריבת הבצל היא קלאסיקת בורגרים (והגבינה הכחולה הזו, לאוהבי הז'אנר, היא חלום נמס) והמרגז היה מיקס נחמד בין טעמי ברביקיו אמריקאי למנגל ישראלי (אם כי החריפות הרכה שלו מעליבה את החיך התל אביבי), אבל האננס-צ'ילי-גבינה כחולה כבר היה שיחוק שאני לא אתפלא אם נמצא במהרה גם בהמבורגריות ותיקות יותר. הוא מוסיף נפח, רעננות, חריפות מדויקת ועסיסיות לכל המנה, ומשאיר אותה טעימה מהביס הראשון ועד האחרון.

טוסטבורגר קוביות אננס וגבינה כחולה (צילום: אנטולי מיכאלו)
טוסטבורגר קוביות אננס וגבינה כחולה (צילום: אנטולי מיכאלו)

שני הרטבים שתקבלו עם המנה נחמדים, אבל גם קצת מערפלים את הטעם, כך שכדאי לוותר על טבילת הפינות ולזרזף בעדינות ממעל במקום. האיולי סחוג ירוק התאים יותר למרגז הישראלי, החרדל-דבש מלא הטעם ישב בול עם הטעמים האמריקאים של השאר ומרוב צבעים ותוספות, שלושה חצאי טוסטבורגר נבלסו ללא רגע משעמם אחד. זה לא מובן מאליו בכל הנוגע לאוכל פאבים, שנועד לבליסה שיכורה במהירות שיא, וחרף המיקום ההפכפכך והתקופה הלא פשוטה, אני מאמין שעוד הרבה טוסטבורגרים יבלסו שם, על הספסל באלנבי. בעצם בהתחשב ברמת ההיגיינה של הספסל, עדיף שתקחו אותו הביתה לתת לו את הזמן הראוי לו.

טוסטבורגר, אלנבי 93, ימים א' עד ש', 11:30-02:00, 077-9800533