תתחדשו: יש טיילת בצפון העיר. היא מחכה לכם בפארק הירקון

הצפון היום צפון מאוד. טיילת בבלי (צילום: אילן ספירא)
הצפון היום צפון מאוד. טיילת בבלי (צילום: אילן ספירא)

אחרי שמונה חודשים ובתקציב של כ-25 מיליון שקלים, טיילת בבלי בפארק גני יהושע נפתחה מחדש כשהיא משופצת ומשודרגת. מה מחכה לכם? עוד עצים, שבילי הליכה ואופניים נוחים, קיוסק משודרג ואפילו בולי עץ נאים לשבת עליהם לאורך הנחל. מה היינו צריכים יותר מזה? אולי מספיק כסף כדי לגור שם

מזל טוב כולם, אחרי שמונה חודשים של עבודות הסתיימו השיפוצים בטיילת בבלי בפארק גני יהושע, ואם אתם בסביבה אז סוף סוף יש לכם עוד ירוק בתוך הירוק. בתקציב של כ-25 מיליון שקלים קיבלנו טיילת נגישה, ירוקה ומוצלחת המשתרעת על פני כ-70 דונם, והיא מלאת אטרקציות לכל הגילים. גם אם הטווח בשכונה הסמוכה עומד על גילי 40 עד 80, אנחנו מתרגשים. 

המזנון החדש בטיילת בבלי. לא, הפעם איל שני מחוץ לתמונה. צילום: אילן ספיבק
המזנון החדש בטיילת בבלי. לא, הפעם איל שני מחוץ לתמונה. צילום: אילן ספיבק

עיריית תל אביב-יפו הכריזה היוםעל סיום פרויקט שדרות הטיילת בבלי, בביצועה של החברה העירונית גני יהושע. השיפוץ כולל כאמור שבילי הליכה ודיווש חדשים ומופרדים היטב להולכי רגל ולרוכבי אופניים. בנוסף, אם חשקה נפשכם במזון, אז המזנון המקומי לכדי קיוסק-קפה כמו בתל אביב האמיתית, וכעת מציע פיצה, נקניקיות, סנדוויצ'ים, מאפים ושלל מיני משקאות להשיב בהם את נפשכם. יש גם ריהוט רחוב חדש והצללה. כן כן, סוף סוף מישהו בעירייה פיתח מודעות לעובדה שהשמש יוקדת וחם בעיר הזאת. 

מבט מלמעלה על הירוק עם הירוק. טיילת בבלי צילום: אילן ספיבק
מבט מלמעלה על הירוק עם הירוק. טיילת בבלי צילום: אילן ספיבק

סרקזם בצד: בטיילת נשתלו מדשאות חדשות, כ-200 עצים ננטעו ואפילו חשבו על אלה שעושים ספורט והוצב משטח דק לפעילויות כמו יוגה, מדיטציה ועוד ועוד. יש מקומות ישיבה חדשים בסגנון בולי עץ לאורך כל הנחל. כן, אנחנו חושבים על מה שאתם חושבים – זה המקום המושלם למסע פנימי מהסוג הפסיכדלי או פקיניק עם חברים, אנחנו לא שופטים. גם מגרש הכדורסל התחדש, התאורה הוחלפה במשהו נעים יותר ובקרוב יסתיימו עבודות ההקמה של שלושה מתחמי משחק ופעילות עבור ילדים בצידה המערבי של הטיילת. לא רע לך שכונת בבלי, לא רע בכלל.

תוהים לאן להגיע עם סלסילת הפיקניק שלכם בשישי הקרוב? (וכן, בסלסילת פיקניק אנחנו מתכוונים לקפה קר ובוריקיטס) – טיילת בבלי. נעים להכיר ????הפינה הירוקה, החדשה והשווה של העיר – שעברה שיפוץ, שדרוג, שתילות, עיצוב והצללות, בניית מתחמי משחקים חדשים, מתחם כושר מושקע ועוד. אה – והכל מונגש לבעלי מוגבלויות. הנה, צפו בעצמכם:נ.ב: זוכרים שפינינו את פינת החי באזור לבקשת התושבים? אז שתדעו שבעלי החיים פונו ל"מקלט הקופים" ביער בן שמן ול"ארץ האיילים" – הם מתאקלמים שם מעולה ומוסרים ד"ש ????

Posted by ‎עיריית תל-אביב-יפו‎ on Monday, June 19, 2023