הרגעים הכי הזויים בטינדר הופכים להצגה מצחיקה-עצובה

ההצגה "טינדריסטים" מקבצת את הרגעים הכי מביכים ומצחיקים של עולם ההיכרויות האינטרנטי. מי יודע, אולי אפילו תצאו משם עם דייט

מתוך "טינדריסטים" (צילום: אלי כץ)
מתוך "טינדריסטים" (צילום: אלי כץ)
7 בפברואר 2018

"דייט שני זה כמו מנה שלא סיימת במסעדה ואתה מחליט לארוז אותה ולקחת הביתה – אבל לא באמת יודע איך זה יתחמם. זה יכול להתחמם בקטע חיובי כזה, שהטעמים מתחזקים, והרוטב נהיה אפילו יותר טעים מאתמול – אבל בינינו, ברוב הפעמים מנה מחוממת היא כישלון מוחץ. מה שאומר שרוב הדייטים השניים הם פסטה ארבע גבינות מחוממת במיקרו".

עוד כתבות מעניינות:
פרויקט סיפורי הסקס של טיים אאוט
10 דברים שאסור לעשות כשיורדים לאישה
המדריך לפלירטוט בפייסבוק

מכירים את זה שקצת אחרי גיל 30 אתם מסתכלים ימינה ושמאלה ומנסים להבין מה בדיוק השתבש? במקום להיות נשואים פלוס ילדה וכלב ובית עם גינה, אתם מרפרשים אפליקציות היכרויות כדי למצוא את החצי השני ומגרדים פירורי במבה מאחורי האוזן. התחושה הזאת היא חומר הגלם שממנו יצרה וכתבה שירה עדן את "טינדריסטים", מופע מלא הומור וקצת כאב לב על עולם ההיכרויות של היום, שממנו לקוח הציטוט שלעיל. ארבעה שחקנים יוצרים (עדן, איציק גולן, שירה קוריאל ואסף מור) בבימויה של דליה שימקו מספקים הצצה אל רגעי הרומנטיקה ההזויים והמנוכרים שמתפתחים כאשר בצדו השני של המסך יושב מושא אהבה מסתורי ונחשק. בין המונולוגים והסצנות אולי גם תקבלו תשובה לשאלה: האם באמת ניתן למצוא אהבת אמת בעולם הווירטואלי?

מתוך "טינדריסטים" (צילום: אלי כץ)
מתוך "טינדריסטים" (צילום: אלי כץ)

כשאיציק גולן קיבל את ההזמנה להשתתף במופע, השאלה היחידה שלו הייתה: איפה אני חותם? "ישר הדמיון רץ על מה אפשר לעשות ואיזה סיפורים אפשר לספר מתוך החוויה האישית שלך", הוא אומר. "בכלל, סקרן אותי לדעת איך אחרים חווים את טינדר או כל אפליקציית היכרות אחרת, ומה הם חושבים ומרגישים לגביהן".

במופע משתפים גולן ושאר השחקנים את הקהל בחוויות האישיות ובסיפורי הבלהות שעזרו ליצור את המופע הלא שגרתי הזה, שמכיל את הזיות עולם ההיכרויות המפוקסל – זה שכולנו צוחקים עליו עם החברים ובסוף הערב חוזרים למיטה קרה. "יש מקרה של מישהו שיצא עם בחורה והדבר הראשון שהיא אמרה לו היה שהיא יודעת לגעת בגברים", מספר גולן. "לי קרה שיצאתי עם בחורה לדייט ראשון והיא פרשה בפניי במשך שעה וחצי את האני מאמין שלה. ברגע הראשון זה היה הזוי ומצחיק, אבל אז היא המשיכה והמשיכה ולא הפסיקה. זאת הייתה אכילת ראש רצינית".

גולן חושב שלא יצר המציצנות הוא שמביא את הקהל להצגות, אלא סקרנות בריאה שמושכת גם את מי שכבר עברו את שלב הדייטים. "גם שם יש געגוע לסקרנות, ללגלות מי יושב מולך, האם זה המיועד או המיועדת שאני הולך לפגוש עכשיו? יש משהו מאוד מסקרן בלא נודע".

הקהל לא נשאר עם הסקרנות ביד אלא לוקח חלק פעיל בהצגה. באחד הקטעים פותח גולן במונולוג שבו הוא מאתגר את הנשים בקהל לדייט. "פעם אחת זה הסתיים בייבוש של החיים, אבל בהצגה קודמת זה דווקא הצליח. זכיתי בדייט וזה היה מרנין ומביך, משעשע וכיפי".

← "טינדריסטים", קן הקוקיה, נועם 3 תל אביב, ראשון (11.2) 22:30, 50 ש"ח