כרטיס חישגראס והחלפת וויד ברהיטים: כל החידושים של טלגראס

הסוחרים ברשת טלגראס מצאו דרכים מקוריות למשוך אליהם לקוחות - כרטיסי גירוד "חישגראס", מיתוג מיוחד וסחר חליפין בחומר תמורת מוצרי חשמל. מישהו אמר משהו על וויד ויצירתיות?

וויד. אשכרה (צילום: shutterstock)
וויד. אשכרה (צילום: shutterstock)
17 בספטמבר 2018

 

שוק הטלגראס, שהפך לדרך שבה רוב הסטלנים התל אביבים מתארגנים על הוויד שלהם, לא מפסיק להתחדש. לפני כשנה וחצי, עת הוקמה הרשת, הקבוצות היו מעטות, הסוחרים לא הצטרכו להיאבק על מקומם והמשתמשים מצאו את דרכם לחומר הירוק די מהר. היום, ההמצאה של דב סילבר שספון אי שם בקליפורניה משנה את פניה ומצליחה להמציא את הגלגל מחדש שוב ושוב.

>> המדריך המלא למשתמש המתחיל בטלגראס

אז מה השתנה? כמו בכל סוגיה בטלגראס, יש להכיר את האנשים הנכונים. אם הצלחתם להיכנס לאחת הקבוצות שהן ממובילות השינוי, תוכלו להשיג נוסף להזמנה הרגילה שלכם גם כרטיס "חישגראס" – כרטיס גירוד שיכול לזכות אתכם בפרסים: מנייר גלגול ועד כמה גרמים של וויד עטוף יפה במתנה. בקבוצות אחרות מציעים הסוחרים הנחות מיוחדות הנקראות "מחכים לתשיעי". זה קורה בין היום של הראשון של החודש עד היום התשיעי שלו, היום שבו רובנו מקבלים משכורת. הסוחרים מודעים לעובדה שקשה לשרוד את החודש כשאתה גר בתל אביב ולא ממומן על ידי ההורים ומאפשרים ללקוחות בתאריכים האלה לבצע הזמנות גם כשעוד שנייה חוצים את המסגרת של האשראי. בתקופה הזו, ההנחות מגיעות עד כ־100 ש"ח על כל גרם בקניית 5 גרמים.

קונספט שמוכר לנו משווקים אחרים ורציניים יותר הוא סחר חליפין, וגם הוא עושה את צעדיו הראשונים בטלגראס. בקבוצה שנקראת "הגלגל" המשתמשים יכולים למצוא החלפת חפצים ומוצרים למיניהם שמתלווים לצריכת וויד. למשל, משתמש מפרסם בקבוצה כי הוא מעוניין באייפד תמורת שמן קנאביס רפואי. בקבוצה אפשר גם למצוא סחר במוצרי חשמל ואף רהיטים עבור חומרים כאלו ואחרים.

ככה זה נראה מבפנים
ככה זה נראה מבפנים

מה שתפס את עיניהם של מרבית הלקוחות ששוחחנו עמם הוא דווקא הנראות של המשלוח. הסוחרים החלו למתג את החומר שלהם בצורה יוקרתית יותר ופחות כדי שכל משתמש יידע ששקית זהובה מכילה קנאביס רפואי של תיקון עולם, מיתוג שמנסים לחקות כמה סוחרים כדי לרכוב על גל ההצלחה שלהם.

אל השקיות הזהובות מצטרף מודל חדש – אריזה בפחיות. בקבוצת "פיילו" בטלגראס אפשר להזמין את גראס הבוטיק של פיילו (זה בסדר אם אתם עדיין לא מכירים) בפחיות המוכרות לחובבים בתחום ולמעוניינים באריזה שעושה חשק לעשן. גם פחיות שנושאות את שם המותג "בולדוג", שמוכר לאלו מכם שביקרו בקופי שופ המפורסם מאמסטרדם. אף שמבירור עם בית העסק באמסטרדם עלה כי אין לו כל קשר למה שקורה בארץ, זה לא מנע מלקוחות הטלגראס ליהנות מהתענוג המפוקפק.