ההצגה נמשכת: אסיאתית מסקרנת וחדשה במרתף של סרפינה

דאמ, באמת חתיכת עיצוב. יאוזה, האסייתית החדשה בצפון העיר (צילום: ארקדי רסקין)
דאמ, באמת חתיכת עיצוב. יאוזה, האסייתית החדשה בצפון העיר (צילום: ארקדי רסקין)

נראה שאם יש משהו קבוע בעולם שלנו הוא שבכל זמן קצר תפתח לה מסעדה אסיאתית חדשה ומסקרנת. הפעם הגיעה תורה של "יאוזה" של הקבוצה שמאחורי סרפינה. האווירה: סקסית ואוריינטלית. האוכל: עם טוויסט

9 באוגוסט 2021

כדי לפתוח מסעדה בימים אלה צריך להיות בעל אומץ לב רב או כיסים עמוקים. למסעדן יקי כביר (סרפינה), שפותח בימים אלה מסעדה אסיאתית בצפון העיר, יש כנראה את שניהם. "אנו חוששים מאוד והבלתי נודע מפחיד מהבלתי צפוי", הוא מודה. "אין שום מתווה כלכלי מקביל ומעגל סיעור מוחות בתחום שלנו אל מול הממשלה החדשה. אנחנו במצבה של 80 אחוז כוח אדם, עדיין לא התאוששנו מהחל"ת וכבר כנראה יוצאים לחדש. החלטתי לפתוח שתי מסעדות חדשות בתקופת הקורונה (מאריס הטורקיה נפתחה בתום הסגר – ש.ב.ד.) כי אני ריאלי ומבין שאנחנו חייבים לחיות עם המגפה ושלא רק בתיאטרון ההצגה חייבת להימשך".

פאן אסיה בצפון העיר. יאוזה (צילום: יהונתן בן חיים)
פאן אסיה בצפון העיר. יאוזה (צילום: יהונתן בן חיים)

יאוזה, על שם נהר ושמורת טבע סמוכים למוסקבה שלידם קבעה קהילה אסיאתית גדולה את מושבה, נמצאת בקומת המרתף של סרפינה האיטלקייה. 15 מיליון ש"ח הושקעו בהקמת "בית קולינרי" – קונספט שכיח בבירות אוכל ובילוי בעולם בו עולמות קולינריים שונים מאיישים מפלסים שונים בבניין אחד. העיצוב שונה לחלוטין מזה שבסרפינה והוא מיועד להכניס את האורחים לאווירה סקסית אוריינטלית, שלא לומר קאלצ'ר שוק: גווני בורדו עמוקים, בדי קטיפה בהשראת מועדוני קברט וג'אז משנות ה-30 ועץ דובדבן במלוא פריחתו, עבודת אמנות שנוצרה במיוחד עבור המקום.

בתפריט מככבות מנות שהתאזרחו במסעדות אסייתיות בארץ, חלקן בתוספת טאץ' יוקרתי מתבקש: טרטר בקר אסייתי, סביצ'ה דג ים וסלט הקיסר היפני (לבבות חסה, קרוטונים, אצות נורי קלויות, פרמז'ן ווסאבי) למנות ראשונות (68-58 ש"ח); ספרינג רול פרגית ובקר, באן אסאדו בבישול ארוך וגיוזה עוף כמנות ביניים (68-48 ש"ח); וסטייק פרגית סאטה, פילה סלמון צלוי ומדליוני פילה בקר וכבד אווז עם פטריית מלך היער ופירה תפוחי אדמה וכמהין לעיקריות (165-98 ש"ח).

יאוזה (צילום: יהונתן בן חיים)
יאוזה (צילום: יהונתן בן חיים)

בתפריט הסושי תמצאו ספייסי טונה, ווג'י רול, סלמון גריל וסלמון קרים בתוספת קרם פרש וכן ספיישל יאוזה, מנה המורכבת מרול ילוטייל, אבוקדו, עירית, זיגוג קוג'י סויה ואיולי יוזו ורול טונה, אבוקדו ומלפפון עטוף בעירית קצוצה, מיקס עשבים ואיולי ווסאבי (88-62 ש"ח). סשימי, ניגירי (72-58 ש״ח) ופרימיום ניגירי עם כבד אווז, איולי כמהין ושאר חומרי גלם של הביוקר משלימים את האווירה הנהנתנית לצד יינות ומבעבעים מהארץ ומהעולם ותפריט סאקה רחב, מסאקה מסורתי ומאוזן ועד סאקה היאה לקיסר. אם תכננתם ארוחה אחרונה נוצצת והדוניסטית לפני פרוץ הסגר, האסיאתית החדשה בצפון העיר היא כנראה בחירה מתבקשת.
יאוזה, אינשטיין 10, תל אביב, 03-6579080