יוגה

תל אביבי מביט לאחור: שיעורי היוגה הכי טובים בעיר

רוצים להתחיל לתרגל ולא בטוחים איפה הכי כדאי? בדקנו את המקומות הכי שווים לעשות בהם יוגה בתל אביב

יוגה בנמל (צילום: כפיר סיוון)
יוגה בנמל (צילום: כפיר סיוון)
8 באוגוסט 2019

 פראנה יוגה קולג'

אם מעולם לא תירגלתם יוגה ואתם רוצים להתחיל בלי להתחייב לתשלומים כבדים, פראנה יוגה עשוי להיות מקום טוב בשבילכם. המרכז הקסום שיושב מאחורי בניין ברחוב חובבי ציון מציע שיעורי יוגה ומדיטציה בחינם במשך חודש שלם, ללא הגבלה על הכמות. והחלק הטוב עוד יותר – גם לא צריך להודיע מראש על הגעה. במקום משכירים מזרני יוגה ב-5 שקלים עבור אלו שאין ברשותם. מנוי חודשי רגיל למרכז עולה 250 ש"ח, ושיעורים בודדים עולים 60 ש"ח.

 

סטודיו נעים

מה שהתחיל כסטודיו קטן ליוגה ופילאטיס הפך עם השנים לאימפריה תל אביבית גדולה במיוחד. לסטודיו נעים יש לא פחות מתשעה סניפים, רובם ממוקמים בדרום העיר ולאחרונה הם התרחבו גם צפונה יותר לאזור בוגרשוב. הסטודיו מציע שיעורי יוגה, מדיטציה פילאטיס ומחול ומי שזה לא מספיק לו ימצא בפלורנטין אפילו חדר כושר. המנוי החודשי מאפשר כניסה כמעט לכל הסניפים, כך שנפתחת בפניכם אופציה עצומה לסוגי שיעורים, שעות ומורים, ואפשר להתנסות ולהחליף עד שתמצאו את השיעור המדויק לכם. לשיעורים אין  צורך להירשם מראש והמנוי מגיע בשלושה מסלולים, כשהפופולרי שבהם מאפשר כניסה חופשית לשיעורי הסטודיו ב-300 ש"ח לחודש, עם תוספת של 39 ש"ח לכניסה לחדר הכושר.

View this post on Instagram

נעים בפסח

A post shared by naim_naim (@studionaim) on

 

יוגה לבונטין

מרכז נעים ומואר בגן החשמל שמתמקד בעיקר באספקט אחד של היוגה – תרגול האסאנה, שנוגע לתנוחות הפיזיות עצמן. מתרגלים חדשים יוכלו למצאו את מקומם בשיעור יסודות בערבי שני, אף שהמרכז מציע מערכת שעות מגוונת של שיעורים ואפילו הרצאות. מנוי חודשי עולה 430 ש"ח עם חודש ניסיון ראשון ב-250 ש"ח, אך ניתן גם לרכוש כרטיסיות לפי כמות שיעורים, אליהם אפשר לשמור מקום מראש דרך האתר.

 

אל היוגה

המרכז הפופולרי ממוקם בנמל תל אביב, מעולה עבור מי שרוצה את התרגולים שלו עם בריזה מהים ולא רק בסטודיו ממוזג. באל היוגה מציעים מעל 90 שיעורים בשבוע בכל שיטות תרגול היוגה המוכרות, כך שהאופציות רחבות מאוד. השיעורים ממופים לפי צבעים וסגנונות, החל מיסודות, דרך תרגול סטאטי ועד תרגול דינאמי וקשה יותר. מחיר מנוי חודשי עומד על 490 ש"ח לחודש, אולם אם מתחייבים לשנה המחיר יורד ל-405 ש"ח. מלבד זאת, המקום מאפשר רכישת כרטיסיות שאינן מוגבלות בזמן.

 

בית חנה

המרכז הפוטוגני יושב בבניין מיתולוגי בשדרות בן גוריון ומציע מגוון רחב מאוד של שיעורים מבוקר עד לילה ובכל שיטות היוגה המוכרות. אלא שמדובר בהרבה יותר מסטודיו ליוגה. בית חנה הוא מרכז קהילתי בורגני ואקסלוסיבי עם אירועים, קליניקת טיפולים, נחצר אורבנית, קפיטריה ואפילו חנות. המקום מציע סוגי מנויים חודשיים שונים שמחיריהם נעים בין 390-780 ש"ח לחודש. כרטיסייה של 12 כניסות לאורך שלושה חודשים תעלה לכם 780 ש"ח, שהם 65 ש"ח לשיעור. אחד המסלולים הנחמדים במקום הוא מסלול האמהות, שמיועד לנשים בחופשת לידה ומתאים להן שיעורים ייעודיים, הרצאות וסדנאות ואפילו, תאמינו או לא, שירותי בייביסיטר במהלך האימון.

 

יוגה טו דה פיפל

במרכז העיר, בחלל האחורי של בר המעוז מול גן מאיר, יושבת קהילה שמטרתה להפיץ את בשורת היוגה ברבים, מתוך עיקרון של נתינה מוחלטת – בלי ציפייה לקבל חזרה. לאור עיקרון זה, המכונה דאנה, השיעורים מתקיימים על בסיס תרומה וסכומם נתון להחלטת המתאמנים, כשההמלצה עומדת על 40 ש"ח לשיעור. לשיעורים יכולים להיכנס עד כ-20 איש והם מתקיימים בכל ימות השבוע. שימו לב – מומלץ לבדוק את הלו"ז המשתנה.

יוגה בעירום

בין המוסכים של דרום תל אביב, בדירה הפלורנטינאית של בר עמר, מתקיימים שיעורי יוגה בעירום, לאמיצים שרוצים לקפוץ למים העמוקים ולא מתביישים מעור חשוף (ומזיע). השיעורים אינם מצריכים ניסיון קודם והם מתמקדים בעיקר בוויניאסה וטנטרה. אם אתם מודאגים מסוגיית העירום, השיעורים הם לנשים או לגברים בלבד, אך יש גם שיעורים לשני המינים בלבוש. עלות של שיעור עירום עומדת על 70 ש"ח בעוד שיעור בלבוש יעלה 50 ש"ח.