יו כמה טעים: אוכל אמריקאי מושחת במיוחד במשלוח עד הבית

כנפי עוף בציפוי תערובת תבלינים פריכה, כדורי גבינה ותרד מטוגנים ולחם תירס מתקתק וממכר: Yo Mama, מיזם חדש של מטעמים אמריקאיים דרומיים מגביה את הרף למושג אוכל מנחם

מק אנד צ׳יז, yo mama (צילום: שירה אלימלך)
מק אנד צ׳יז, yo mama (צילום: שירה אלימלך)
17 באוגוסט 2020

ידענו שפחמימות הן הדרך הכי טובה לצלוח תקופות קשות, אבל שום דבר לא הכין אותנו לרוגע שהתפשט בגוף ובנשמה עם הביס הראשון בלחם התירס המתקתק של יו מאמא (30 ש״ח). אחר כך באו גם ההאש פאפיז (כדורים מטוגנים עם בצל, תרד וגבינת צ׳דר- 30 ש״ח) שנטבלו בשמנת חמוצה שלפתע נראתה כמעט כמו מזון בריאות לעומת השחיתות המתחוללת בצלחת (טוב, לא באמת צלחת, טרפנו ישר מהאריזות), כנפי עוף בציפוי פריך של תבלינים דרומיים שהשאירו את האצבעות שמנוניות ואת הנפש מאושרת (60/30 ש״ח) ולקינוח קראק פאי מושלם (30 ש״ח) וקוקטיילים (עראק תפוחים עם לימונדה וגרניום וקוקטייל ג׳ין אבטיח-ליים שהיה החוליה החלשה היחידה במשלוח- 25 ש״ח לקוקטייל). את המק אנד צ׳יז המפוצץ בגבינת אמנטל (35 ש״ח) והבראוניז השוקולדיות הקטנות והרכות (15 ש״ח) כבר דחפנו עם כפתור אחד פתוח, מעולים על הספה.

לחם תירס !yo mama (צילום: שירה אלימלך)
לחם תירס !yo mama (צילום: שירה אלימלך)

״בתקופה כזאת כולנו צריכים נחמה ושחיתות לנשמה״, מסבירה מאיה שחר בלום את יו מאמא, מיזם האוכל האמריקני המטורלל שהקימה לאחרונה. שחר בלום (30) שמאחוריה לימודי בישול בקורדון בלו, עבודה בכמה מהמסעדות המובילות בעיר (מסה, פרונטו) ומיזם ארוחות פרטיות שקרס עם פרוץ הקורונה מספרת שיו מאמא נולד שכשמצאה את עצמה כמעט בלי עבודה בתקופת הסגר הראשון וחזרה לטעמי הילדות שהכירה מהבית. 

כדורי גבינה ותרד, yo mama (צילום: שירה אלימלך)
כדורי גבינה ותרד, yo mama (צילום: שירה אלימלך)

״חלק מהילדות שלי גדלתי בארצות הברית, והזכרונות הקולינריים הראשונים שלי הם של מאק אנד צ׳יז ועוף מטוגן. ברגעים של משבר בדיוק לשם חזרתי. לא הפסקתי לבשל אוכל שבשבילי הוא לגמרי נחמה. החמאה, התבלינים והאומאמי המטורף של האוכל הדרומי זה משהו שנוגע בנפש, וגם ראיתי שזה משהו שחסר – יש מלא המבורגר, פיצה וכל זה אבל לחם ותירס ומק אנד צ׳יז לא כל כך״.

כנפיים, yo mama (צילום: שירה אלימלך)
כנפיים, yo mama (צילום: שירה אלימלך)

המתכונים כולם מתבססים על הקלאסיקות האמריקאיות עם טוויס – כך לדוגמא האמנטל השוויצרית במק אנד צ׳יז, תערובת התבלינים של הכנפיים מורכבת משום, סומק, כמון, סוכר חום, מלח ופפריקה מעושנת וגם הקוקטיילים חורגים ממנעד הטעמים האמריקאי המקובל.

בראוניז yo mama (צילום: שירה אלימלך)
בראוניז yo mama (צילום: שירה אלימלך)

מינימום הזמנה 65 ש״ח, עלות משלוח 20 ש״ח ברמת גן, גבעתיים ותל אביב. משלוחים בימים ראשון – חמישי 20:00-13:00. איסוף עצמי מרמת גן כל השבוע כולל סופ״ש עד השעה 21:00. להזמנות: 052-4380323