פוסט פרידה: אחרי 16 שנה ישראבלוג ייסגר לצמיתות

האתר שנפתח בשנת 2001 והיה למשכנם האינטרנטי של מאות כותבים וכותבות, בני נוער, יוצרים, סוגר את שעריו. "עד 31 בדצמבר ניתן יהיה לגבות את הבלוג"

ישראבלוג
ישראבלוג

ישראבלוג, אתר האינטרנט שהוקם לפני 16 שנה והיה לאחת מפלטפורמות הבלוגים הראשונות בארץ ייסגר בסוף החודש. "גולשים יקרים, ב-31 בדצמבר שרת הבלוגים של נענע10 ייסגר לצמיתות עקב מעבר לאתר חדש וסגירת השרתים הקיימים", נכתב בהודעה שמופיעה בראש עמוד הבית של האתר. עוד נכתב כי משתמשים שלהם בלוג באתר לא יוכלו עוד להעלות אליו תכנים או לבצע פעולות מסוימות. "לא תינתן הודעה נוספת פרט להודעה זו, ולכן אתם מוזמנים להיכנס בקרוב לבלוג שלכם ולגבות את כל החומר".

ישראבלוג נפתח בשנת 2001 על ידי המתכנת יריב חבוט, לאחר שהתחיל בכלל כתרגיל תכנות. האתר לא רק הזניק קריירות בכתיבה ובתקשורת, נתן במה לבני נוער מדוכאים, אלא היה אחת מהקהילות הווירטואליות המלוכדות הראשונות בנוף האינטרנטי הארץ-ישראלי. זו לא הפעם הראשונה שמצץ איום סגירה לאתר, אבל נדמה שכעת מדובר בדבר האמיתי. לפני כשנה פרסמנו כאן, כי ישראבלוג מנסה לנער את האבק שהצטבר על שרתיו כשסטארפ-אפ צעיר החליט לקנות את האתר מנענע10 ולהעירו – מהלך שלא צלח, כאמור.

סוגרים. צילום מסך מתוך ישראבלוג
סוגרים. צילום מסך מתוך ישראבלוג

מפגשי ישראבלוג המוניים על גג עזריאלי אמנם לא מתרחשים כבר כמה שנים, אבל עבור אלה שהיו חלק מהקבוצה הזו, הם שמורים כזיכרון ספק אפל-ספק מתוק מימיי הנעורים. "כל תהליך החברות שלי התבצע שם", מספרת יעל (26). "זה נשמע אולי פתטי ועצוב, אבל זה הכי להיפך – שם הכרתי אנשים שהפכו לימים להיות החברים הכי טובים שלי. היום בפייסבוק הכל שטוח, רדוד, אם אתה מנסה ליצור קשר חברי עם מישהו זה נראה מוזר. אז זה היה הכי טבעי. היית צולל לתוך נפש של אדם על סמך טקסטים בלבד".

"ההבדל העיקרי בין הקהילה של היום, פייסבוק,  לבין ישראבלוג של פעם הוא קודם כל האנונימיות ומה שהיא אפשרה", אומרת טל (25). "היו הרבה כותבים מוכשרים והדברים לא התבססו על לייקים ולא נכתבו במטרה לגרוף 'שיתופים'. אנשים הרגישו בנוח לבטא את עצמם. אני רצה לגבות את הבלוג".

[interaction id="5a27d9c7c4a4670001de359a"]