גם בתיאטרון: אנשי מקצוע מרחבי העולם ייחשפו ליצירה מקומית

כ-200 מנהלי תיאטראות ופסטיבלים ממדינות שונות ישתתפו באירועי 'ישרא-דרמה' שיערכו השנה באופן מקוון בין התאריכים 26-28 בנובמבר

ארי פולמן
ארי פולמן
16 בנובמבר 2020

כ-200 מנהלי תיאטראות ופסטיבלים מ-25 מדינות ישתתפו בסוף החודש באירועי 'ישרא-דרמה' באופן מקוון בשל מגבלות הקורונה. האירוע שנערך בתמיכת משרד התרבות והספורט נועד לחשוף לאנשי תחום מהעולם את התיאטרון הישראלי. באירוע ישתתפו בין השאר דוד גרוסמן, יהושע סובול, הישאם סולימן וארי פולמן.

גם במוזיקה: דודו טסה, נגה ארז ולולה מארש בפסטיבל חשיפה בינ"ל שעובר לאונליין

אירועי החשיפה יתקיימו בין התאריכים 26-28 בנובמבר ויכללו 17 הצגות שיהיו זמינות לצפייה עבור האורחים. כמו כן יתקיימו במהלך שלושת הימים רבי שיח בסוגית של מגדר, עיבודים של יצירות ספרותיות לבמה, מקבץ של 'הלהיטים הגדולים' של התיאטרון הישראלי ועוד. במושב הפתיחה יערך פאנל בנושא 'תיאטרון ושלום'.

שר התרבות והספורט חילי טרופר מסר בהקשר לאירועים כי "בתקופה המורכבת בה אנו נמצאים, חשוב להזכיר כי תרבות יוצרת קהילה וקהילה יוצרת תרבות. התיאטראות והפסטיבלים שלנו בישראל מהטובים והאיכותיים שיש בעולם. קידום שיתופי פעולה בין תרבויות הוא אירוע התורם רבות לתרבות ולחברה בישראל. אני מודה ליוצרי האירוע ולהוגה הרעיון מר נעם סמל".

האירוע נוסד ביוזמת המכון למחזאות ישראלית ע"ש חנוך לוין, נתמך על ידי משרד התרבות והספורט ומתקיים בשיתוף פעולה עם משרד החוץ.

לתכניה המלאה