כובד חושני

הקולקציה העונתית של אווה מנדלבאום שולחת את גיבורת המותג הבדיונית למסע בעקבות האמן פרנצ'סקו קלמנטה, ואנחנו זוכות לקולקציה נשית מלאת מתח

5 בפברואר 2014

חמש קולקציות עונתיות הספיקו נעם צוקר ומיכאל ספרר לשחרר תחת המותג אווה מנדלבאום, וכל אחת מהן הייתה למעשה סוג של מסע: בהתחלה מסע אחר הדמות הפיקטיבית שעל שמה הם קראו ללייבל שלהם, שמתגוררת בברלין, משם לחלל החיצון, למסיבת תה באנגליה, לרוד טריפ בצפון אמריקה ועד לטיול דרך מכונת הזמן לישראל של תחילת האייטיז.

סיפור תבנית בתוך קולקציה עונתית. אווה מנדלבאום (צילום: ניר יפה)
סיפור תבנית בתוך קולקציה עונתית. אווה מנדלבאום (צילום: ניר יפה)

המסע של צוקר, שאמונה על עיצוב הקולקציות, מרגיש העונה אישי יותר כשהיא שולחת את אווה למסע בעקבות האמן האיטלקי פרנצ'סקו קלמנטה. קשה להגדיר את עבודותיו של קלמנטה: כיוצר שחולק את זמנו בין ניו יורק לורנאסי שבהודו, הסגנון שלו הינו חסר מחויבות למדיום אחד במכוון, כשאם מתעקשים אפשר לאפיין את רוב עבודתיו כנוודיות וכבעלות רמיזות ארוטיות. חוץ מהמחקר הפרקטי יותר שצוקר עשתה על טיולי המדיטציה וההתבודדות שלו, מדובר בקולקציה שאופן הפיתוח שלה מביא לידי ביטוי את השכלתה הקודמת של המעצבת כבוגרת מחלקת האמנות של בצלאל.

מתחילת הדרך אווה מנדלבאום היה מותג אינטליגנטי, כזה שיודע לבנות סיפור תבנית בתוך קולקציה עונתית, אך אם בקולקציות הקודמות הדבר התבטא בעיקר בהומור חכם, הפעם ניכר שיש שם יותר רגש ואפילו מלנכוליה. הדרך שבה המעצבת ממירה את יצירות האמנות וסגנון חייו של קלמנטה לבגדים יוצרת מראה כבד מהרגיל למותג – כובד שמתבטא גם פיזית בכמויות בד גדולות מהרגיל שנוצלו ליצירת כל פריט, עם העדפה ברורה לאורכי מקסי בגזרת השמלות ולאריגי וסריגי צמר כבדים ועבים יותר. ההשפעות הנזיריות שבאות לידי ביטוי בדגמים כמו חולצת כומר הפוכה ומערכות לבוש רב שכבתיות של חצאית יוצרות ניגוד מעניין לכך שמדובר באוסף הנשי והחושני ביותר של הצמד הודות למתח המעניין שנוצר בין המראה הסגור למחשופים שבחלק מהדגמים והבחירה במשי מלטף כבד מוביל בקולקציה.

400־950 ש"ח, להשיג בחנות הסטודיו בימי שישי בשעות 9:00־14:00, (בשאר השבוע בתיאום מראש), שפע טל 8, 5329422־03