שמיניות באוויר: המיזם שיהפוך כל חופשה לשעת כושר

למה להתענות בחדר הכושר השכונתי אם אפשר לעלות על מטוס ולעשות זאת בסטייל מעבר לים? מיזם חדש מציע חופשות אתלטיות ביעדים חמים, ויש מי שמוכן לשלם לא רק בזיעה אלא גם הרבה כסף

אקטיב וויקשן. צילום: אלעד ניסים
אקטיב וויקשן. צילום: אלעד ניסים
1 בפברואר 2017

אם תשאלו אותנו, החופשה האידיאלית כוללת בריחה ליעד אקזוטי, קוקטיילים שמוגשים בתוך אגוז קוקוס ורביצה ממושכת ליד הבריכה בחברתם של עצי דקל. גם מאמנת הכושר אינה וייסנברג מדמיינת כך את החופשה המושלמת, אלא שבפנטזיה שלה אגלי הזיעה הם לא תוצאה של מזג אוויר טרופי, אלא של אימוני כושר קבוצתיים. כך נולד לו לפני חצי שנה הקונספט Active Vacation – חופשות כושר שמערבבות ביזנס וסוג של פלז'ר במבחר יעדים שמשיים – מיעדים קרובים כגון יוון, כרתים, ספרד, סיציליה, איטליה ועד יעדים מרוחקים ואקזוטיים כמו זנזיבר, איי סיישל וסרי לנקה. בעתיד הקרוב מתכננת וייסנברג להוסיף לרשימה גם את לוס אנג'לס.

אקטיב וויקשן. צילום: אלעד ניסים
אקטיב וויקשן. צילום: אלעד ניסים

"הרעיון קינן בי במשך שלוש שנים", היא מספרת. "טיילתי הרבה בעולם ובכל מקום שהגעתי אליו, במסגרת עבודה או למטרות נופש, הקפדתי להתאמן. נראה לי טבעי לחלוטין לצאת לחופשה ולא להפוך לבטטה, אלא לשלב במסגרתה פעילות ספורטיבית. לכן הוצאת החופשות האלו לפועל היא בגדר הגשמת חלום עבורי".

אקטיב וויקשן. צילום: אלעד ניסים
אקטיב וויקשן. צילום: אלעד ניסים

לדברי וייסנברג, הרצון להתאמן במקום להתחרדן אינו נובע מתוך חשיבה אומללה של לא להשמין. תאמינו או לא, אבל כך היא מפרשת את המילה "כיף". הרעיון הוא פשוט: להתחפף ליעד חמים ולספק חופשה חווייתית עבור אנשים שמתגעגעים לביקיני. החופשות האקטיביות יוצאות את גבולות הארץ בין שלוש פעמים לשבע פעמים בשנה. הלו"ז מורכב משני אימוני כושר ברמות קושי משתנות המותאמות אישית לרמת המתאמן, ושבמסגרתם מתקיימים תרגולי קרוספיט, בוטקאמפ, פילאטיס, אקווה פיט ותחרויות קבוצתיות.

איפה החופשה בכל הסיפור? "70 אחוז מכל זה מוקדש לחופשה, 30 אחוז לכושר ו־100 אחוז פאן", אומרת וייסנברג ומבטיחה לא רק דם, יזע ודמעות, אלא גם ים, מרגריטות ושופינג. ומה עם הערך התזונתי? אל חשש. השאיפה היא כמובן לשמור על תזונה בריאה במהלך החופשה, אך אף אחד לא יחייב אתכם לספור קלוריות.

אקטיב וויקשן. צילום: אלעד ניסים
אקטיב וויקשן. צילום: אלעד ניסים

"גם מי שלא תופס כושר כמהנה עשוי לצאת נשכר ולו רק בגלל החוויה", אומרת וייסנברג, ומתייחסת לרוב האנשים על הפלנטה. "מגוון האימונים הרחב מאפשר לנופשים להתנסות בסוגי ספורט שונים, תוך נטרול מוחלט מדאגות היומיום. האווירה היא אינטימית ונעימה, משום שכמות המשתתפים לא עולה על 20 איש, כמו כן מצטרפים לנסיעה שני מאמנים ואפילו יש צלם צמוד".

התגובות, אגב, מגוונות ממש כשם סוגי האימונים. "יש אלו שבת הזוג גררה אותם בעל כורחם לנסיעה. הם בדרך כלל מעירים שאין מספיק אימונים לסיבולת לב־קיבה", היא צוחקת. "מובן שיש גם אנשים שתופסים זאת כחופשה האידיאלית, משום שמדובר באחלה דרך להכיר אנשים חדשים, שלא לדבר על הנופים עוצרי הנשימה שברקע. אפילו יש נופשים שחזרו לחופשה נוספת".

אקטיב וויקשן. צילום: אלעד ניסים
אקטיב וויקשן. צילום: אלעד ניסים

למקרה שתהיתם, התענוג לא יחטב רק את גופכם אלא גם את העו"ש שלכם. חופשה בת חמישה ימים ביעד קרוב תיאלץ מכם להשיל כ־1,200 דולר, ואילו עבור חופשה בת שמונה ימים ביעד אקזוטי ומרוחק, תתבקשו להיפרד מכ־4,000 דולר. המחיר כולל טיסות והעברות ואירוח במלון חמישה כוכבים על בסיס פנסיון מלא/חצי פנסיון (בהתאם לדרישות).

Active Vacation, 1,200־4,000 דולר, להזמנות ולפרטים נוספים: activevacationsclub.com