האיחוד של דנה מודן ואסי כהן הוא כל מה שחיכיתם לו, רק הפוך

"ככה זה" היא לא המשך של "אהבה זה כואב", ואת מקומה של האהבה תפסה הבדידות. זאת קומדיה שחורה ועגומה, שמתעקשת להצחיק גם ברגעי השפל הכי נמוכים. וזה עובד מצוין

אסי כהן, מתוך "ככה זה"
אסי כהן, מתוך "ככה זה"
27 בפברואר 2018

"אהבה זה כואב" נמשכה בסך הכל תשעה פרקים, אבל נכנסה לאנשים כל כך עמוק ללב שגם שנים אחר כך לא מפסיקים להיזכר בה בערגה. מתבקש, אם כך, שהאיחוד בין דנה מודן, אסי כהן והבמאי רם נהרי ינפיק עונה שנייה ומאוחרת לסיפור האהבה, הפעם בגיל 40+ ועם ילדים קטנים. אבל זה לא קרה, ובמקום קיבלנו את "ככה זה" – עם זוג אחר שינסה ליצור קשר למרות ההבדלים ביניהם וכאבי העבר. אם בפעם הקודמת היו אלה אשת טלוויזיה מצליחה ומוסכניק, הפעם מדובר בצמד שכנים לוזרים, שבורים פיזית ונפשית, שנפגשים בנסיבות שרחוקות מלהיות נורמליות: הוא מנסה להתאבד בדיוק כשהיא חוטפת התקף לב.

דנה מודן, מתוך "ככה זה"
דנה מודן, מתוך "ככה זה"

עוד כתבות מעניינות:
הסדרות הכי טובות שעומדות להגיע למסך
"האקסית המטורפת" הפכה לסדרה אפלה ואמיצה
10 שאלות ותצליחו להחליט במה לצפות

"ככה זה" היא קומדיה מרירה שמתעקשת להצחיק גם כשהמצב ממש שחור. כהן משחק גבר פרוד ואב לשניים שרוצה לראות את האקסית שלו סובלת יותר משהוא רוצה להפסיק לסבול בעצמו. באותו הבניין מתגוררת דמותה של מודן – רווקה בודדה ושתקנית שמעדיפה סיגריות וחטיפים על חברה אנושית, עד שהגוף אומר חלאס ומכריח אותה לשנות את אורח חייה, או לפחות לנסות. העובדה ששניהם נמצאים בשפל הנמוך ביותר בחייהם לא אמורה להספיק כדי ליצור ביניהם קשר, אבל צפייה בשני הפרקים הראשונים מבהירה שעיקר העניין בסדרה הוא לא אהבה, אלא בדידות. הבדידות שלהם כל כך עמוקה עד שהיא הופכת למניע לפעולה, כמו טובע שמפרפר במים ולא ממש משנה לו למי שייכת היד שתמשוך אותו החוצה. זה נשמע עגום וקשה וזה באמת קצת ככה, מקושט בנקודות אור קטנות של רגש וחיבור אנושי, שהופכים את העליבות והעצב למשהו שאפשר להכיל.

הדבר הכי טוב בשני הפרקים הראשונים של הסדרה הוא שקשה לדעת, ומסקרן מאוד, לאן היא הולכת להתפתח מכאן. עוד אין "שגרה" ברורה שאנחנו כצופים יכולים לזהות, וכל תפנית עלילה שמתרחשת מתבקשת ומפתיעה כאחד. כשכל כך הרבה סיפורים נכנסים אצלנו מיד לקופסה כזו או אחרת, מרענן לא לדעת מה קורה בכלל – זה סיפור אהבה מגומגם או תאונת רכבת? גם הדמויות נראות אבודות בערך כמונו – הן בעצמן לא בטוחות איך הגיעו הנה ומה יקרה עכשיו. בכלל, מודן וכהן הולכים כאן הפוך מהטייפקאסט המתבקש, עם דמויות שמעוגנות מספיק טוב במציאות כדי לא להיראות מגוחכות, אבל מגוחכות מספיק כדי שאפשר יהיה לצחוק איתן. אם כל העונה תיראה כמו הפרקים הראשונים, מגיע ל"ככה זה" לקבל את כל תשומת הלב שהורעפה על "אהבה זה כואב".

← "ככה זה", החל מה-28.2, ימי רביעי 22:00, yes EDGE וב-yes VOD

מחפשים סדרה חדשה? בואו לדבר על זה בקבוצת הטלוויזיה של Time Out, "מה רואים היום?"

 

[interaction id="5a8d86a487638c000193381b"]