אחרי ההמבורגר הסודי קבלו את הדבר הבא: כנאפה בשושו

כנאפה סודית חדשה מחיפה הגיעה לעיר והיא עושה בית ספר לכל מה שטעמתם ביפו. עוד יתרון: אצלכם עם שליח עד הבית, בלי לצאת מהמזגן

18 ביוני 2019

מה כבר אפשר לחדש בכנאפה? זהו שאפשר. הכנאפה של הכנופיה, קבוצת חבר'ה מחיפה, עושה רעש ברשתות חברתיות מאז ההשקה לפני שלושה חודשים. התעניינות מהמרכז הביאה אותם לתל אביב, בינתיים ליום אחד בשבוע עם אופציה להארכה. את הכנאפה הם מכינים בדירה של חברים במרכז העיר בתנאים ביתיים, אבל התוצאה מקצועית לגמרי. הגרעין הקשה של הכנופיה מורכב מפול גובין, איש פרסום ושיווק ובעלים של חברה להפקת אירועים, ושרית ברזילי, בוגרת בית הספר לקונדיטוריה "אסטלה". שניהם בני 20 וקצת, שכנים וחברים מחיפה. השיגעון לכנאפה התחיל אצל גובין, שמגיע עם אהבה לאוכל מהבית. "אני עובד במסעדות מגיל 14, ולפני הרבה שנים לאבי הייתה מסעדה בתל אביב. כנאפה זה הובי. אני מכין אותה בבית כבר יותר מארבע שנים וכחיפאי אני אוכל כנאפה מגיל אפס. זה אחד הקינוחים הכי אהובים עלי והדבר הכי גדול שעשיתי".

כנאפה של הכנופיה. (צילום: שרון בן דוד)
כנאפה של הכנופיה. (צילום: שרון בן דוד)

את המתכון המקורי שכלל גובין בעזרתה של ברזילי, עם תמיכה של חברים. כיום כולם בכנופיית הכנאפה, משגרים מגשים לוהטים ומתוקים לחיפאים. ביקורות חיוביות ברשתות החברתיות הובילה להתעניינות בתל אביב, ולטובתם פתחה הכנופיה סניף בדירה במרכז העיר. בכל יום שלישי אפשר לקבל את המאנצ' המתוק במשלוח עד הבית, ומילה שלנו – זה משהו שאתם רוצים לטעום. כבר במבט ראשון רואים שמדובר בגרסה משודרגת: הכנאפה של הכנופייה עבה מהרגיל כדי לייצר את הביס המושלם. בין שתי שכבות של אטריות קדאיף שנקנו באותו בוקר בנצרת מסתתרת שכבה עבה של מוצרלה מיובאת. "עבדנו עם ג'יבנה כמו במתכון המקורי והחלפנו למוצרלה כי זו גבינה איכותית יותר שלא עושה צרבת".

במקום שמן צמחי, אטריות הקדאיף ספוגות בחמאה מומסת, שכמובן מוסיפה לכל העסק עוד עושר. את הכנאפה מכינים ברגע ההזמנה כדי להגיש ללקוחות הרעבים מוצר אופטימלי. המתכון מדויק עד לרמת הגרמים על מנת להשיג אחידות כמו בקונדיטוריה מקצועית. "הגענו למצב שאמרנו שהכנאפה שלנו טובה מדי מכדי להשאיר אותה בבית, והתחלנו בקטנה בחיפה משלוחי כנאפה טרי. רצינו להביא ללקוחות מגש חם כמו שאנחנו אוכלים בעצמנו, כשהגבינה עוד נמתחת והסירופ במידה הנכונה. לכן אנחנו עובדים במגשים קטנים בקוטר 30 סנטימטר, ומכינים את הכנאפה במקום". המשלוח עושה לכנאפה רק טוב, כי כשהיא יורדת מהאש הגבינה לוהטת. בזמן שהשליח בדרך הקינוח מתייצב ומגיע עד פתח הבית בדיוק בטמפרטורה הנכונה. ואיך הטעם, תשאלו? טוב יותר מכל כנאפה שפגשנו בזמן האחרון. שתי שכבות של אטריות פריכות וזהובות בטעם חמאה עשיר וביניהן שכבה עבה של מוצרלה עסיסית ונמתחת. סירופ סוכר מוסיף לכל הדיל אקסטרה מתיקות, כך שאם אתם לא מחובבי המתוק בקשו אותו בקופסה בצד כדי לשלוט בכמות. בשבילנו היא הייתה טעימה גם ללא סירופ, שמשאיר מקום למעט המליחות שיש במוצרלה. המגש בגודל פיצה זוגית בערך, אבל בגלל שהקינוח עשיר כל כך הוא מספיק בקלות לארבעה-שישה איש. הכנופייה נמצאת בתל אביב בכל יום שלישי בשעות 15:00-חצות. מחיר: 100 ש"ח כולל משלוח במרכז העיר (הצפון הישן עד איילון ודרום תל אביב). אפשר גם לבוא לקחת, ואת הכתובת ימסרו לכם ברגע ההזמנה.
הכנופיה – כנאפה עד הבית, 055-9960669 ובמסנג'ר