פעילי מפלגת "זהות" התפרעו אמש והביאו לסיומו של כנס הלגליזציה

כנס הלגליזיציה שאורגן על ידי מגזין קנאביס "פוצץ" על ידי פעילים של מפלגת זהות בראשות פייגלין

צילום מסך מתוך יוטיוב. מאיר קדוש, פעיל "זהות", לועס קנאביס על בימת כנס הלגליזציה
צילום מסך מתוך יוטיוב. מאיר קדוש, פעיל "זהות", לועס קנאביס על בימת כנס הלגליזציה
1 באפריל 2019

כנס הלגליזציה שנערך אמש (ראשון) בבית ציוני אמריקה בתל אביב בהפקת מגזין קנאביס, הסתיים מוקדם מהצפוי, לאחר שפעילי רשימת "זהות" בראשות משה פייגלין החלו להתפרע ועוררו מהומה.
אורן ליבוביץ', מייסד המגזין ויו"ר מפלגת עלה ירוק טוען כי מאיר קדוש, מועמד "זהות", עלה לבמה בזמן שהתקיים ראיון עם פייגלין והחל ללעוס צמח קנאביס שהביא עמו. "ארגנו כנס מכובד ורציני", אומר ליבוביץ', "ראשון מסוגו בעולם, אליו הוזמנו 6 מפלגות כדי לדון בנושא הלגליזציה שנמצא בימים אלה על סדר היום הציבורי. פייגלין התחמק מלתת תשובות לשאלות שלנו ופעיליו התנהגו בבריונות ובאלימות ופשוט פוצצו את הכנס"

"הם צעקו והשתמשו באלימות פיזית כלפי המארגנים וכלפיי באופן אישי", ממשיך לתאר את ליבוביץ', "לבסוף נאלצנו לפזר את הקהל כי לא ניתן היה להמשיך. זו תת רמה וביזוי של אירוע עליו עבדנו מאוד קשה. אני מאוכזב מאוד, במיוחד לאור העובדה ש"זהות" מתיימרת לשאת את דגל הלגליזציה". מדוע הם עשו זאת? ליבוביץ' חושב כי הסיבה לכך היא "שהם לא רצו לשמוע את נציגי המפלגות האחרות. מאכזב שפייגלין ותנועתו סירבו להתנצל. כשפנינו אליהם הם בחרו להתעלם ולהגיד שזו לא אחריותם".

מדובר מפלגת "זהות" נמסר בתגובה כי אין קשר בין המפלגה לבין ההתפרעות שהביאה לסיומו של הכנס בטונים צורמים. "משה פייגלין הוזמן לראיון יחד עם גיא לרר ובאופן מפתיע הצטרף גם האיש השנוי במחלוקת אורן ליבוביץ', שחש ככל הנראה צורך להתנקם. הוא יצר פרובוקציה על הבמה שהרגיזה כמה מן החולים שנכחו בעולם והרגישו כי מר ליבוביץ' יעשה הכל כדי להתנקם בפייגלין, אפילו על חשבון בלימת הסיכוי היחיד להביא ללגליזציה". עוד נמסר: "מפלגת זהות אינה מהססת לשלב בשורותיה נפגעי טראומה וחולים קשיי יום". באשר לשאלה כיצד מתייחסת המפלגה להתנהגותו של המועמד מאיר קדוש, נאמר "לגבי הבחור שעלה לבמה, ביקשנו ממנו שירד וזה ענה 'אני אדם פרטי שלא קשור בשום צורה לזהות'. הוא בסך הכל מספר 30 ומשהו. אני לא באמת מכיר אותו, ולצערי הוא לא ירד מהבמה על אף שביקשנו".

ליבוביץ' בחר לציין את אכזבתו לא רק מההתפרעות, אלא גם מהדברים שנשא פייגלין בכנס: "פתאום הבנו שהלגליזציה שהם מדברים עליה היא בכלל במסגרת מודל של מכירה בבתי מרקחת, ולא הסדרה של מכירה לבגירים בחנויות קנביס, שזה מה שציפינו שיהיה, כמו שמקובל במדינות אחרות. דבר שני שהבנו זה שעלול להיות מקרה שבו הם כנראה בכלל לא ישבו בממשלה גם עם ביבי וגם עם גנץ, כי פייגלין לא מוכן לשמוע אפילו על תכנית טראמפ לשלום שאמורה להיות מונחת על השולחן עוד לפני הקמת הממשלה. ברגע שתוצע התכנית, המפלגה לא תשב בממשלה ולא תוכל לקדם את ההבטחה. התאכזבתי אתמול פעמיים".