איך לאמץ דולפין?

אימוץ חיות זה דבר חשוב, אבל עייפנו כבר מחתולים ומכלבים. להלן המדריך השלם לאימוץ דולפין לחיק המשפחה

דולפינים (תמונה: shutterstock)
דולפינים (תמונה: shutterstock)

יש אנשים שרוצים סוס פוני ליום ההולדת, ויש אותנו, שרוצים דולפין מחמד ותמיד נשארים עם נר בניחוח אוקיינוס ביד. כעת מחמל"י (מרכז חקר מידע וסיוע ליונקים ימיים) – שפועל להגנה ושמירה על יונקים ימיים בחופי הארץ ובמדינות האזור – מגשים לנו חלום ילדות טפשי. המרכז הקים בשנת 2004 את פרויקט אמץ דולפין, שבמסגרתו מוצעים לאימוץ 20 מתוך יותר מ־120 דולפיני הבר הפוקדים את חופי ישראל. בעבור תרומה חד פעמית בסך 180 ש"ח ומעלה תוכלו לתרום להמשך מחקר הדולפינים בישראל, ועל הדרך גם לאחוז בתעודת אימוץ מנוילנת ומהודרת, לצד חבילת תמונות של הדולפין החדש שלכם.

חבר חדש בבית (תמונה: shutterstock)
חבר חדש בבית (תמונה: shutterstock)

איך עושים את זה? נכנסים לאתר המרכז, משלמים באמצעות paypal ויש לכם חבר חדש. בכל פעם שהוא יגיע לחופי ישראל תקבלו עדכון במייל ובדואר רשום. תחקיר עיתונאי אמיץ ומפרך במיוחד הוביל אותנו לצלמת דנה מאירזון, 29, שנהייתה אנג'לינה ג'ולי של הדולפינים כשהפכה לפני שנה וחצי למאמצת הגאה של סוקי הדולפינה. "הפרויקט הזה הגניב אותי, וברגע שגיליתי אותו חשתי צורך לאמץ", אומרת האם הגאה שאוחזת בתואר נוסף: "סוקי בדיוק ילדה דולפין זכר בריא", היא מספרת בשיחת טלפון נרגשת מיבשת תל אביב.

אז את גם סבתא.

"אני סבתא לדולפין קטן ואני מרגישה נהדר".

אהבה ללא תנאים (תמונה: shutterstock)
אהבה ללא תנאים (תמונה: shutterstock)

האם ביקרת את סוקי במלונית?

"אני בטוחה שאם אתעקש אפשר להצטרף לאיזו תצפית, אבל זה לא כלול בחבילת האימוץ".

והאימוץ הזה, המעמד החדש הזה, שינה אותך?

"הפכתי להיות סבתא בישראל, ואדם הרבה יותר שקול ואחראי. אני לא עסוקה רק בי, יש לי את סוקי ואת הבן של סוקי שאני עדיין לא יודעת את שמו, אבל אני אוהַב אותו ולא משנה איזה שם יעניקו לו".